Bebeğim mama yemiyor

Aaah ahhhh bende bu saatte şimdi kaşık mama yaptım kafasını çevire çevire emzikle kandırarak yedirdim her yer mama oldu ama karnı doğduğu için şimdi uyuyo yani neden boyle ugrastirirlar anlamıyorum acsiniz yediklerinde herşey yolun giriyo bu inat niyee değil mi 😃 Ek gıda seruvenimizi düşünmek dahi istemiyorum inanınnn şimdiden hissediyorum çok eglenicemmm. Size de Allah güç sabır versin biraz daha dayanın çok bunaldiginizda beni düşünün ve daha gidecek çok yolu var ben nerdeyse rahatlamak üzereyim diye kendinizi teselli edinn ☺️☺️ biz daha çok konuşuruz gibi geliyo burdan inşallah güzel şeyler konuşuruz amaaa
Yaa ah analık demi.. anlarlar mı büyüyünce sanmam yapmasaydın yedirmeseydin olur adımız :) evet açsınız işte yiyin sizde rahat edin bizde ama yok sizde üzülmeyin lütfen bende aynı durumdayım bi de aynı yaşta bi bebeğim daha var 😀 sizde beni düşünün arkadaşım deyin ki büyüdü onların ki benimki de büyüyecek üzülüp stres olmayın üstelik çalışıyormuşsunuz daha da yorgun olursunuz şimdi allahım güç kuvvet versin size olsun konuşalım ben hazırım sizinle dertleşmeye ❣️

Merhaba herkese. Hiç buraya yazacağım aklıma gelmezdi ama çok çaresiz hissediyorum kendimi. 3,5 aylık bebeğim var ilk ay çok güzel emdi ve kilo alımı da iyiydi ikinci ay beni emmek istemedi doktoru mama takviyesine başlattı ama mamayı da asla yemedi. Bütün tahlilleri yapıldı herşey temiz çıktı. Beni emmedigi için sütüm kesildi sagarak bir ay daha anne sütü verebildim ama o kadar zor yiyen bir bebek ki şuan üç saat arayla 90 CC mamayı ağlayarak yiyo. Cok üzülüyorum her mama saatinde strese giriyorum yine yemeyecek diye mamalarında hepsini denedim en son Aptamil proesneo da kaldık biraz da olsa bunu sevdi çünkü. Bir anne olarak o kadar kötüyüm ki emziremedigim için ayrı bir travma yaşadım sonra doysun da yeter ki ne yerse yesin dedim mamayı kabullendim ama mamayi da yemiyo. 3.100 grm doğdu şuan 5.200 gram.. bu tarz sorun yaşayıp çözüm bulan var mı lütfen yardım edin bu kadar çaresiz kaldığımı hatırlamıyorum...
Ay biz de aynı durumdayız. Çözüm bulabildiniz mi

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz gelin sarılalım birbirimizi teselli edelim çünkü çözüm bulamadım bulduğum şeyleri de size yazdım inşallah siizn ki geçici bir süreçtir ve biran önce düzelir
Ben ikna oldum arkadaşım 1 yaşına girdi ikizlerim dedim ya sana hala daha ne biberon alıyor ne yiyor demek ki bu da böyle büyüyecek demekten başka çarem kalmadı İnan ki çeşit çeşit yapıyorum her gün yemek yok çocuk yemiyor :) kontrole gittiniz mi nasıl bebisimiz

Ben ikna oldum arkadaşım 1 yaşına girdi ikizlerim dedim ya sana hala daha ne biberon alıyor ne yiyor demek ki bu da böyle büyüyecek demekten başka çarem kalmadı İnan ki çeşit çeşit yapıyorum her gün yemek yok çocuk yemiyor :) kontrole gittiniz mi nasıl bebisimiz
Evet bugün gittik çok şükür biraz daha iyiymiş toparlanmış ek gıdaya tam olarak geçebilir misim artık sevdiği şeyleri bulmak için uğraşıp durcam ama bende öncekine göre daha iyiyim durumu kabullendim çünkü benim bebeğim böyle yapacak bişey Yok bir şekilde büyüyecek 🙄

Evet bugün gittik çok şükür biraz daha iyiymiş toparlanmış ek gıdaya tam olarak geçebilir misim artık sevdiği şeyleri bulmak için uğraşıp durcam ama bende öncekine göre daha iyiyim durumu kabullendim çünkü benim bebeğim böyle yapacak bişey Yok bir şekilde büyüyecek 🙄
Evet bende böyle dedim kendi kendime artık doktorumla da konuştuk yenilerde götürdüm dedi ki açlıktan hiç bir çocuk ölmez korkma o acıkınca yesin zorladıkça yeme problemi oluşuyor son bir haftadır koyuyorum veriyorum yemiyor mu topluyorum

Evet bende böyle dedim kendi kendime artık doktorumla da konuştuk yenilerde götürdüm dedi ki açlıktan hiç bir çocuk ölmez korkma o acıkınca yesin zorladıkça yeme problemi oluşuyor son bir haftadır koyuyorum veriyorum yemiyor mu topluyorum
Bende kendimi öyle teselli ediyorum tam 40 dk suruyor kaşık mamasını yedirmemm en azından ayına göre iyi çıktı bu sefer ama biraz daha büyüyünce nasıl yediririm bilmiyorum artık Allah yardımcımız olsun ne diyimm

Bende kendimi öyle teselli ediyorum tam 40 dk suruyor kaşık mamasını yedirmemm en azından ayına göre iyi çıktı bu sefer ama biraz daha büyüyünce nasıl yediririm bilmiyorum artık Allah yardımcımız olsun ne diyimm
İştahsızlık çok zor ama büyüyünce de oyunla ağZına emzik verir gibi kaşık sokmuşluğum çok :) Tv açmam asla diyordum kapanmıyor neredeyse

Merhabalar, benim de 3 ay 1 haftalık bir kızım var ve sizin yaşadıklarınizi yaşıyorum. Üzülüyorum, kaygılanıyorum. Başka hiç bir iş yapamıyorum.
Son durumunuz nedir?

Merhabalar, benim de 3 ay 1 haftalık bir kızım var ve sizin yaşadıklarınizi yaşıyorum. Üzülüyorum, kaygılanıyorum. Başka hiç bir iş yapamıyorum.
Son durumunuz nedir?
Hanımlar stres yapmayın kızım 3200 Gr dogdu kuveze aldılar kuveze girmeden o ilk bir saat cok guzel emiştik kuveze alınınca pandemii yasakları vs derken yolda cevirmelere sagdıgım sütleri gosterip bebegme gidiyorum derdim tabi ben memelerime dokunulmasına asırı huylanırım ben elimle yapamadım anneme sagdırdım oda canımı acıyordu pompa aldırdım oda asırı huylandırdı .kendi basıma aglıya sızlaya elle sagım yapmaya başladım en fazla 50 CC falan çıkıyordu yine de götürdüm tabi mama da alıstı kuveze .taburcu olunca hem mama hen meme destekledim.aptamik aldım gaz yapıyordu.doktor dedi conformil olandan alırsan gaz problemi olmaz bide enjektoe veya kasıkla içir dedi onu aldık ilk 2 ay hem mama hem meme emdi.sonra mamaya 2 damla zeytınyagı damlatmaya basladım milimini dusurmeye basladım hergun 100 ml se 80 ,70,50,30 derken cocuk 4 gunde mamadan tiksindi dhaa cok meme emmeye basladı.herhade içine zeytınyagı damladınca tadı degişti tiksindi.meme daha tatlı gelmeye başladı.4 gunde mamayı tergedik bir kutu almıstık bosuna aldık yani onuda baska mama kullanan arkadasa verdik.memeye alısınca daha rahat oldu.ama suan 22 aylık hala emiyor ve bıktımmmmmmmm mama vermek daha mı iyydi demeye başladım cunku dısarı cıkuuoruz yapısyor memelere mılletın ortasında acıyor.arkadaslarımızla dısarıda görusmeyi özledik ve asla cıkamıyoruz.eve davet ediyoruz bu sefer otururken gelip aglıyor memememe diye kesemedim de daha.bazen emzirmekte işkenceye donuyor.bu arada dil bagı,damagında yabancı bir cisim varmı yokmu diye mutlaka bakın.oda iştahsızlık yapar mama almaz meme almaz.gaz probleminden dolsyıda istemeyebilir sakin bir saatte verin mamayı olmaz mı .ek gıdaya gecerken önce püre gibi yapın verin cunku damagı guclu olur onlar damakla koparırsa Allah etmeye bogazına kacar.sonra 1-2 dişlenince ve cigneme yetisi tam oturunca herseyı parmak parmak yapıp onune koyarsanız sizin yedirdiginzden daha cok yiyolar.tabi haslayıpta verin.bu arada bebegin acmı tokmu oldugunu anlamak için onceden su veriyolar suyu ıceerse acmıs ,içmezse tokmusmus bu cok yanlıs bebek zaten bir damla suyla bile doyuyor su verip içtikten sonra,arkasından mama verirseniz içmez tabi cunku suyla doydu.o ac tok testini mamayla yapın ya da belli eder zaten acıktgnı memeye koyunca kana kana su içer gibi meme içiyolar.

Teşekkür ederim önerileriniz için. Keşke sütüm yetse, memeye yapış sa inanin razıyım. Onun sürekli aç olduğunu düşünmek anksiyete yaptı bende. Geceleri uyuyamiyorum neyi var bu çocuğun diye.

Merhaba herkese. Hiç buraya yazacağım aklıma gelmezdi ama çok çaresiz hissediyorum kendimi. 3,5 aylık bebeğim var ilk ay çok güzel emdi ve kilo alımı da iyiydi ikinci ay beni emmek istemedi doktoru mama takviyesine başlattı ama mamayı da asla yemedi. Bütün tahlilleri yapıldı herşey temiz çıktı. Beni emmedigi için sütüm kesildi sagarak bir ay daha anne sütü verebildim ama o kadar zor yiyen bir bebek ki şuan üç saat arayla 90 CC mamayı ağlayarak yiyo. Cok üzülüyorum her mama saatinde strese giriyorum yine yemeyecek diye mamalarında hepsini denedim en son Aptamil proesneo da kaldık biraz da olsa bunu sevdi çünkü. Bir anne olarak o kadar kötüyüm ki emziremedigim için ayrı bir travma yaşadım sonra doysun da yeter ki ne yerse yesin dedim mamayı kabullendim ama mamayi da yemiyo. 3.100 grm doğdu şuan 5.200 gram.. bu tarz sorun yaşayıp çözüm bulan var mı lütfen yardım edin bu kadar çaresiz kaldığımı hatırlamıyorum...
Doktorunuzu dinlemeseydiniz keşke süt varsa emzirme danışmanlarından destek alsaydınız. Hala geç değil. Bende yaşadım bunlara benzer durumlar. Emzirme danışmanı hayatımızı kurtardı. Yemesi iyi olmadı hiç ek gıda dönemi 27 ay full emdi nerdeyse. İlk üç kötü geçmişti hemde beter kötü.

X