Bebeğim meme bağımlısı mı?

tugba0120

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
124
37
31
Arkadaşlar merhaba.. 22 günlük kız bebeğim var memeden hiç ayrılmak istemiyor sürekli emiyor sütüm var ağzından taşıyor ama sürekli emmek istiyor uyumuyor ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun 😞

Daha küçük ve bu durum cok normal bence. Emdikce emsin bosver. Fazlasini zaten çıkarır. Bebekler ilk zamanlar memede sakinleşiyor. Ten konunu sıcaklığını en iyi hissetigi yer. Sana alışıyor ❤

Arkadaşlar merhaba.. 22 günlük kız bebeğim var memeden hiç ayrılmak istemiyor sürekli emiyor sütüm var ağzından taşıyor ama sürekli emmek istiyor uyumuyor ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun 😞
E belki açtır benim bebeğimde zamanında öyleydi ama sütüm azdı diye hiç bırakmıyordu 3. 4 saat emerdi uyumazdi sasirirdim niye yatmıyor küçücük bebek yorulmuyo mu diye 😁 o zamanlar da bilmiyordum sütümü n az geldiğini onu doyurmadigini oyuzden ek mama yada geçtim emzik de tutmuyordu sonra zamanla memeyi bırakıyordu ben direndim eni sonunda ikisini bir arada yuruttm hem meme hemde biberon tuttu şükür o günler geçti bitti çok izdirapti saatlerce emmesi gogus delikler min kapalı olmasi açık olmamasi

Çok normal daha çok küçük. Benim kızım da öyleydi. Ten teması istiyordur o yüzden sürekli emiyordur. Zamanla emme arası uzar

Canım benimde sütüm taşıyordu bende çocuğun karnının doyduğunu sanıyordum ama öyle değilmiş çocuk aç olduğu için sürekli meme istiyormuş. Sonra mamaya geçtik hem çocuğun karnı doydu hemde ben en azından biraz dinlendim. Bebeğin kesinlikle açtır Bi çocuk dokturuna götür doktorun tavsiye ettiği mamayı kullanın. Zaten bizede doktor söylemişti

İlk zamanlar öyle olur benim oğlumda aynıydı. Kesinlikle aç diye düşünüp mama verme canım. 1.ay kontrolünde kilo alımı iyiyse tamamdır. Doyduğunu anlamak için günde 1 tl kadar kaka yapıyorsa,5 kez çişli bez alınıyorsa doyuyormuş bebekler. Sağlık ocağındaki ebemizin söylediği bu. Zaten kontrolde dr bilgilendirir.

Canım benimde sütüm taşıyordu bende çocuğun karnının doyduğunu sanıyordum ama öyle değilmiş çocuk aç olduğu için sürekli meme istiyormuş. Sonra mamaya geçtik hem çocuğun karnı doydu hemde ben en azından biraz dinlendim. Bebeğin kesinlikle açtır Bi çocuk dokturuna götür doktorun tavsiye ettiği mamayı kullanın. Zaten bizede doktor söylemişti
Karnını elliyorum karnı şiş tok duruyor mama vermekte istemiyorum ilk başlarda veriyordum ama sütüm iyice çoğalınca kestim mamayı

İlk zamanlar öyle olur benim oğlumda aynıydı. Kesinlikle aç diye düşünüp mama verme canım. 1.ay kontrolünde kilo alımı iyiyse tamamdır. Doyduğunu anlamak için günde 1 tl kadar kaka yapıyorsa,5 kez çişli bez alınıyorsa doyuyormuş bebekler. Sağlık ocağındaki ebemizin söylediği bu. Zaten kontrolde dr bilgilendirir.
Kakasını çişini sürekli yapıyor Maşallah doymasa yapmaz dimi

22 günlük bebeğin bildiği tek şey emmek ve uyumak. 3. ayından sonra zaten dışarıya ilgisi arttıkça bu süreler de kısalacaktır. Bebeğinizle meme arasına başka şeyler sokmayın bırakın emsin. Bu günler çok çabuk geçiyor

Geçen hafta doktora gittik daha kilo alımı falan gayet iyi dedi

Benim bebeğim doğdu, odaya geçtik sonra bu bir başladı emmeye 2 saatden fazla oldu bırakmadı.
Yav hiç mi yorulmadin cok cok cok :KK70: sen yeni doğdun kendini bir bilsene demi :KK70:

Sonrası hep böyle memede geçti...
Korkma daha çok küçük zaten emsin emdiği kadar. Hem daha iyi, emen bebeğin sarılığı olmaz demişti doktorum.
Çok yorulursan ya da memelerin de yara olursa emzikle biraz olsun vakit geçirmesinde de bir sıkıntı yok, için rahat olsun o konuda.

Benim bebeğim doğdu, odaya geçtik sonra bu bir başladı emmeye 2 saatden fazla oldu bırakmadı.
Yav hiç mi yorulmadin cok cok cok :KK70: sen yeni doğdun kendini bir bilsene demi :KK70:

Sonrası hep böyle memede geçti...
Korkma daha çok küçük zaten emsin emdiği kadar. Hem daha iyi, emen bebeğin sarılığı olmaz demişti doktorum.
Çok yorulursan ya da memelerin de yara olursa emzikle biraz olsun vakit geçirmesinde de bir sıkıntı yok, için rahat olsun o konuda.
Sarılık oldu maalesef ama 3-4 günde geçti çok şükür sezeryan oldum sütüm geliyor sanıyordum o yüzden mama vermedim meğerse gelmiyormuş yavrum aç kaldı sarılık oldu ama hemen atlattı çok şükür

Sarılık oldu maalesef ama 3-4 günde geçti çok şükür sezeryan oldum sütüm geliyor sanıyordum o yüzden mama vermedim meğerse gelmiyormuş yavrum aç kaldı sarılık oldu ama hemen atlattı çok şükür
Yine çabuk toplamış 3-4 gün bir şey değil. Allah sağlık sıhhat versin.
Sezeryan da kanallar biraz geç açılabiliyor, bir arkadaşım da da aynı senin dediğin gibi olmuştu. Şimdi çocuğu 1 yaşında.

Dış dünya ürkütücü.
Süt kokusunda güvende hissediyor annesi.
Zamanla azalacak merak etme.

Telefonuna bebek uyutucu diye bir uygulama var onu indir.
Emerken müziklerden birini ac bebeğinin sevdiğini bul.
Benimki kolik müziğinde sakinleşiyor ve uykuya geçiyor onu farkettim.

Sütün taşıyorsa, bezleri çişliyse mamaya gerek yok. 1 ay kontrolünde kilo alımından belli olacaktır. Sabırlı ol. :) sağlıkla büyüsün minik insallah..

Yine çabuk toplamış 3-4 gün bir şey değil. Allah sağlık sıhhat versin.
Sezeryan da kanallar biraz geç açılabiliyor, bir arkadaşım da da aynı senin dediğin gibi olmuştu. Şimdi çocuğu 1 yaşında.
Aynen öyleymiş bilemedik süt geliyor sandım ama gelmiyormuş şimdi geliyor çok şükür atlattık sarılığı ama uyku problemini atlatamadik daha yolun basındayız 😞

X