Bebeğim ona kızdığımın farkında mıdır ?

babasını görünce çok mutlu oluyo gülüyo ama beni gördüğünde bir tepki yok . beni gördüğünde ağlıyo kucakla diye hiç iyi bir anne olamadığımı düşünmeye başladım
Sabırlı olmanız lazım. Bebeğiniz için yorgunluğunuzu unutmak zorundasınız.

Öncelikle uykuya artık çok erken geçiyor büyüdükçe daha geç uykuya geçmek isteyebilir. 8 buçukta uyursa sık sık uyanmak istemesi çok normal..
İlk 1 yaş için doktor ve uzmanlar 19:30-20:00 civarında uykuya geçmiş olmasını bekliyorlar ama biz asla öyle olamadık mesela.. İlk 4 ay hiç uyku düzenimiz yoktu gece 1-2 gibi falan uyuyordu ama sabah çok geç kalkıyordu. Sonra ben onu 15 dakika öne çeke çeke 21:00-21:30 civarına kadar getirdim. Şimdi 1 yaşına yaklaştı. Doktora söylediğimde en geç 20:00 gibi uykuya geçmesini istiyoruz diyor ısrarla. Hormon salgılıyorlarmış galiba araştırdığım kadarıyla :işsiz: :işsiz:

İlk 1 yaş için doktor ve uzmanlar 19:30-20:00 civarında uykuya geçmiş olmasını bekliyorlar ama biz asla öyle olamadık mesela.. İlk 4 ay hiç uyku düzenimiz yoktu gece 1-2 gibi falan uyuyordu ama sabah çok geç kalkıyordu. Sonra ben onu 15 dakika öne çeke çeke 21:00-21:30 civarına kadar getirdim. Şimdi 1 yaşına yaklaştı. Doktora söylediğimde en geç 20:00 gibi uykuya geçmesini istiyoruz diyor ısrarla. Hormon salgılıyorlarmış galiba araştırdığım kadarıyla :işsiz: :işsiz:
Evet Doktorununuz çok haklı büyüme hormonları devreye giriyor.
Ama maalesef ki benim bebeğim de bu düzene uyamadı. Zorladığım zaman da ağlıyor huzursuz uyumasını istemediğim için töleranslıyım bu konuda. Sabah 8 buçuk 9 gibi uyanıyor gündüz de 1 er buçuk saat 2 defa uyuyor bu düzeni hep aynı bozmadı.

Her çocuk farklıdır bizimkilerde böyle demek ki..

Büyük oğlum 9 aylıkken yürüdü ve kendisi saat 9 oldu mu yatağina gider uyurdu tabi emdiği için sık uyanır emer tekrar dalardı. Ama 2 numara farklı.. Ben de çalışıyorum zorlanıyorum ama bugünlerde geçecek yeter ki sağlıkları yerinde olsun.

Evet Doktorununuz çok haklı büyüme hormonları devreye giriyor.
Ama maalesef ki benim bebeğim de bu düzene uyamadı. Zorladığım zaman da ağlıyor huzursuz uyumasını istemediğim için töleranslıyım bu konuda. Sabah 8 buçuk 9 gibi uyanıyor gündüz de 1 er buçuk saat 2 defa uyuyor bu düzeni hep aynı bozmadı.

Her çocuk farklıdır bizimkilerde böyle demek ki..

Büyük oğlum 9 aylıkken yürüdü ve kendisi saat 9 oldu mu yatağina gider uyurdu tabi emdiği için sık uyanır emer tekrar dalardı. Ama 2 numara farklı.. Ben de çalışıyorum zorlanıyorum ama bugünlerde geçecek yeter ki sağlıkları yerinde olsun.
Evet ben de zorladım bikaç defe 15 dakika öne çekmeye çalıştım çok zorladı asla uyumak istemedi . Zaten uyuma serüvenimiz bizim hep bir macera geceleri yarım saat beni uğraştırmadan kesinlikle uyumaz :) ama dediğiniz gibi biz de sabah geç kalkıyoruz en erken 8 bazen 9 a kadar uyuyor sabahları, gündüz de aynı şekilde 2 uyku yapıyor toplamda 2,5 saat falan uyuyor gündüz :) Ne güzel ilk bebeğiniz kolay bir bebekmiş, tüm bebekler farklı işte yeterki sağlıklı olsunlar bu zor günler de geçip gidecek elbet :)

merhaba çok moralim bozuk kendimi çok kötü hissediyorum.

6 aylık bir bebeğim var saat 20:30 gibi akşam uykusuna yatırdım. gece 1:30 da uyandı mamasını yedi tekrardan uyuttum yatağına bıraktım . geri uyandı . ayağımda salladım uyumadı , kucağımda pışpışladım olmadı, beşiğe koyup salladım uyumadı, saat 3:00 da artık sinirden bebeğin ağzındaki emziği alıp yere fırlattım oda korkup ağladı çok üzüldüm onu korkuttuğum için sarıldım kucağıma alıp bu sefer daha fazla ağlamaya başladı . sinirlerime hakim olamadım. bebeğim benden uzaklaşır mı bu yaptığım yüzünden :KK43: zaten çalıştığım için gündüz kayınvalidem bakıyo beni sadece akşamları ve hafta sonları görüyo şuan işteyim ve onu düşünüyorum . ona kızdığım için çok pişmanım. bebeğimi çok seviyorum babasına gülüyo onu gördüğünde ama bana bir tepki vermiyo genelde ağlıyo kucak istiyo beni görünce :KK43: artık beni sevmediğini düşünmeye başladım. beni sevmiyo olabilir mi ?
Cocugu alip yataga koyuyorum aglatiyorum dedigimde begenmeyenler olmustu bi topikte.. iste tamda bu yuzden yani.. baktin ki kotu tepki vereceksin birak aglasin. Senin verdigin zarar agladigindaki zarardan cok daha buyuk. cocuga kotu davranacagina birak kendi haline biraz aglasin..

Bebeğiniz sizin stresinizi hissettiği için sizde ağlıyor, kötü anneyim diye kendinizi suçlamayın. Çok yorulduğunuz için gerginsiniz. Eşinizle paslaşın, siz sinirden ağlamadan alsın uyutsun mesela, siz ağlama raddesine geldikten sonra değil.
Siz gerçek manada sakinleşince bebeğiniz de sakinleşmeye başlar.

Akşam erken yatırıyor. Bir uyku duzeni oluştur. Gün içinde düzenli uyusun babaannesine söyle. Akşam da erken yatirmazsin.10 gibi filan yatır Akşam gece uyanınca çok uyanık kalmaz. Sen erkenden yatirinca uykusunu alıyor tabi. Bi dene

6 aylık bir bebeğim var saat 20:30 gibi akşam uykusuna yatırdım. gece 1:30 da uyandı mamasını yedi tekrardan uyuttum yatağına bıraktım . geri uyandı . ayağımda salladım uyumadı , kucağımda pışpışladım olmadı, beşiğe koyup salladım uyumadı, saat 3:00 da artık sinirden bebeğin ağzındaki emziği alıp yere fırlattım oda korkup ağladı çok üzüldüm onu korkuttuğum için sarıldım kucağıma alıp bu sefer daha fazla ağlamaya başladı . sinirlerime hakim olamadım. bebeğim benden uzaklaşır mı bu yaptığım yüzünden :KK43: zaten çalıştığım için gündüz kayınvalidem bakıyo beni sadece akşamları ve hafta sonları görüyo şuan işteyim ve onu düşünüyorum . ona kızdığım için çok pişmanım. bebeğimi çok seviyorum babasına gülüyo onu gördüğünde ama bana bir tepki vermiyo genelde ağlıyo kucak istiyo beni görünce :KK43: artık beni sevmediğini düşünmeye başladım. beni sevmiyo olabilir mi ?
Sabırlı olun lütfen, bebekler daha anne karnında iken duyguları algılarlar , siz sarılınca çok ağlama sebebi duygusallıktan dolayı

zaten 1,5 saat uğraşıp uyutamadığım bebeği eşim 20 dk içinde uyuttu kendimi çok kötü hissettim bende uyumadı diye
Keske esinizi kaldırsaydiniz o kadar saatte kendinize yüklenmeyin. Sizi seviyordur tabiki erken başlamışsınız çalışmaya gece uykusu vs yormuş

Daha uykuları cok değişir canim sabırlı olmalisin ileride uyanma saati de değişecek uyku saati de azalacak olur öyle şeyler biraz dinlenmek lazım esin de baksın cocuga ..

anliyolar ben dun gece kizdim azcik hizli koydum yataga dahada ziril ziril。 susturdum bukezde hic babaya。gitmeyem cocuk baba kucagina agladi gitmis arkayi donup bakio anliyorlar valla bebek anlamaz unutur falan hikaye 7 bucuk aylik benimkide

Evet ben de zorladım bikaç defe 15 dakika öne çekmeye çalıştım çok zorladı asla uyumak istemedi . Zaten uyuma serüvenimiz bizim hep bir macera geceleri yarım saat beni uğraştırmadan kesinlikle uyumaz :) ama dediğiniz gibi biz de sabah geç kalkıyoruz en erken 8 bazen 9 a kadar uyuyor sabahları, gündüz de aynı şekilde 2 uyku yapıyor toplamda 2,5 saat falan uyuyor gündüz :) Ne güzel ilk bebeğiniz kolay bir bebekmiş, tüm bebekler farklı işte yeterki sağlıklı olsunlar bu zor günler de geçip gidecek elbet :)
9 a kadar uyuyan bebek tam hayalimdeki😂😂😂

6 aylık bebek gündüzde uyuyordur 20.30 gece uykusu için erken degilmi bence kv ile konuşun kaçta uyutuyor kaç saat uyuyor gündüz diye

X