bebegim sesimi nasıl duyar

necla_r

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2009
101
0
38
arkadaşalr ben şuanda 17 haftalık hamişim okuduguma göre bebk 16 haftadan itibaren sesleri duyuyormuş
bebgime müzik dinletmek konuşmak istiyorum ama müzigi kulaklıkla dinliyorum acaba beni duyuyormudur birde içimden bebgimle konuşuyorum sesli konuşamıyorum bazı zamanlar acaba duyuyormudur nasıl duyar beni beni duymasını çok istiyorum yardım edin

canım ben 23 haftalık hamileyim ama daha bu hafta duyabildigini aşırı sese maruz kalırsa tepki verdigini biliyorum
sen yinede konuş devamlı duyuyodur belki

Benimki de 16 haftalık. Benim bildiğim 24. hafta gibi duymaya başlıyor. Henüz kulaklarındaki duyma mekanizması gelişmemiş diye biliyorum. Bebeğin seni duyduğunu zannetmiyorum. Hem kulaklıkla sen şarkı dinlerken şarkıyı mı duymasını bekliyorsun, yoksa sen de şarkı mı söylüyorsun ben anlayamadım.

ben kulaklıkla müzik dinlerken duyuyormu acaba dedim bu arada ben 16. haftadan itibaren duydugunu bi hamilelik dergisinde okudum canım

evet 16. haftadan itibaren duyuyorlar. kulaklığın birini karnına koy beraber dinleyin, ayrıca konuş onunla bol bol. şarkı söyle. sev karnını. ne biliyim içinden ne geliosa yap :)

senin kulaklıkla dinlediğin müziği duyamaz canım. sen keyif alıyorsan emin ol o da hissediyordur bunu, ama duyamaz.. benden önce yazan arkadaşın dediği gibi kulaklığın birini karnına koy. ben de 24. haftada kulağın gelişimin tamamladığını biliyorum. ama ne farkeder? sen herşeyi paylaş bebeğinle, tadını çıkart. illa duyması gerekmez. sen keyif aldıkça bu paylaşımlarınızdan, o da hissedecektir ve mutlu olacaktır.. ben inanıyorum buna...opuyorumnanaktan sağlıkla kucaklarsın inşallah bebeğini...

canım müziği karnına koyman lazım diye biliyorum.ben karnıma elimi koyarak masal okurdum yüksek sesle yada konuşurdum.ben hamileyken kim konuştuysa bebeğimle doğduktan sonra onların kucağında seslerini duyunca sakinleşiyordu çok

X