Bebek Beslenmesi Bebeğim

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Deneyerek bunu ogrenmeniz gerekecek ,hipp ,bebelac ,aptamil her marka da var ,bebek hangisini severse ,
Birde yogurt verirken icine cok az karbonat,pudra sekerin,pekmez meyve ile karistirip verinki gaz yapmasin
Super bir annesiniz ,ilgili ve ogrenmeye acik kalbinizden operim

Çok tesekkur ederim ilginiz ve güzel yorumlariniz için :KK200:

Ciddi misiniz siz? Ay bendemi kullanmaya devam etsem. Bizim zamanimizda yokmuş bu vitaminler bize bisey olmamis diye vermemeye baslamistim ben
Valla bilemiyorum dediğim gibi korktum bende şimdilerde vermeye başladım ama dediğinz bizler hiç kullanmadk.
Bıngılımızda kapanmş,dişlerde çıkmş,bacaklarda yamulmadı Allaha şülür
Kendi Dr unuza bi sorun isterseniz çünkü birinin ak dediğine diğeri kara diyor

Benim kızım da 10 aylık. Sabah kahvaltı masası veriyorum. Daha sonra bizimle tekrar kahvaltı yapıyor. Öğleden sonra yoğurt. Akşama doğru yemek veriyorum çorba, makarna veya pilav yanında tavuk veya kırmızı et. Yatmadan önce pirinç unu yapıyorum.

Benim kızım da 10 aylık. Sabah kahvaltı masası veriyorum. Daha sonra bizimle tekrar kahvaltı yapıyor. Öğleden sonra yoğurt. Akşama doğru yemek veriyorum çorba, makarna veya pilav yanında tavuk veya kırmızı et. Yatmadan önce pirinç unu yapıyorum.
Meyve vermiyormusunuz?

Hipp in mamaları internet dışında hangi marketlerde satılıyor? Hangi biberon mamasını kullanıyorsunuz gece uyumadan önce mi yoksa gece uyandiginda mi veriyorsunuz ? Yogurda direk paketten çıkan 5 tahıllı mamayi pisirmeden mi döküyorsunuz? Bide emziriyormusunuz? Cok soru sordum kusura bakmayin bu konularda hic bi bilgim yok
Benim bebeğim emmiyor, o sebeple biberon maması veriyorum.
Sabah uyandığında, gece yatmadan ve gece uykusundan uyandığında veriyorum, yani sizin emzirmenize denk aslında.
Golden goat kullanıyoruz mamada.
Hipp ürünleri de butik marketler hariç her yerde var.
Migros, çağdaş, kipa, carrefur, makro center, beğendik vs yanında bebek mağazalarında da var.
Hazır kaşık mamaları pişmiyor, ya mamayla ya suyla karıştırıyorsunuz sadece.
Bu bahsettiğim 5 tahıllı mama da normalde biberon mamasıyla karıştırılıyor, ben yoğurda direkt döküp veriyorum.
Hem yoğurt daha doyurucu oluyor hem de sevmediği tahılları bu sayede almış oluyor.

Canım ben sabahları yumurta sarısı peynir tereyağı yada zeytın yağı içine kendi yaptığım ekmekten ufalıyorum. Omlet yapıyorum hafif suda pişiriyorum. Buna bazen patates yada balkabagı da ekleyebilirim.
Arkasından muzunu yiyor.
Öğlen kıymalı sebze yada meyveli yoğurt.
Akşam çorba yapıyorum içine mercimek yada nohut koyuyorum az az.
Muhallebiyi de irmik pirinçunu yada tam buğday unundan yapıyorum içine ceviz kuru kayısı yada tahin katıyorum.
Öğünlerin sıralaması değişiyor. Ama bir günde bunları tüketiyor. Artı anne sütü alıyor.
Gece iyi uyuduğu da oluyor, 10 kere kalktığı da. Azı dişi çıkıyor o yüzden sanırım :)
Seninki de dişten uyanıyor olabilir.
Sevgiyle büyüt ❤️

Sabah uyandığında, gece yatmadan ve gece uykusundan uyandığında veriyorum, yani sizin emzirmenize denk aslında.
Migros, çağdaş, kipa, carrefur, makro center, beğendik vs yanında bebek mağazalarında da var.
Bu bahsettiğim 5 tahıllı mama da normalde biberon mamasıyla karıştırılıyor, ben yoğurda direkt döküp veriyorum.
Hem yoğurt daha doyurucu oluyor hem de sevmediği tahılları bu sayede almış oluyor.
Cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin. :)

Canım ben sabahları yumurta sarısı peynir tereyağı yada zeytın yağı içine kendi yaptığım ekmekten ufalıyorum. Omlet yapıyorum hafif suda pişiriyorum. Buna bazen patates yada balkabagı da ekleyebilirim.
Arkasından muzunu yiyor.
Öğlen kıymalı sebze yada meyveli yoğurt.
Akşam çorba yapıyorum içine mercimek yada nohut koyuyorum az az.
Muhallebiyi de irmik pirinçunu yada tam buğday unundan yapıyorum içine ceviz kuru kayısı yada tahin katıyorum.
Öğünlerin sıralaması değişiyor. Ama bir günde bunları tüketiyor. Artı anne sütü alıyor.
Gece iyi uyuduğu da oluyor, 10 kere kalktığı da. Azı dişi çıkıyor o yüzden sanırım :)
Seninki de dişten uyanıyor olabilir.
Sevgiyle büyüt ❤️
Cok tesekkur ederim:KK200:

filmdelisi filmdelisi Tekrat rahatsiz ediyorum canim kusura bakma lutfen.
Sabahları senin dedigin gibi peynirli yumurta,patatesli yumurta,krep vermeye basladim.
Oglen yine meyve puresi.
Aksam sebze yaninda et ve makarna yada pilav yediriyorum.
Ara öğünde yogurt veriyorum içine Hipp 5 tahıllı ekliyorum.
Gece uyumadan önce vermek icin Hipp Gece maması sütlü elmalı aldim fakat ölçüyü doğru koydugum halde çok sıvı oldu kaşıkla verilcek gibi degildi. Ölçüyü artirdim yine sıvı oldu. Tadındanda bebeğim hoşlanmadı. Bunu kendi yaptigim muhallebinin içine 1 tatlı kaşığı karıştırırsam sence olurmu? (Daha doyurucu olsun diye) Cok tesekkur ederim ilgin için.

filmdelisi filmdelisi Tekrat rahatsiz ediyorum canim kusura bakma lutfen.
Sabahları senin dedigin gibi peynirli yumurta,patatesli yumurta,krep vermeye basladim.
Oglen yine meyve puresi.
Aksam sebze yaninda et ve makarna yada pilav yediriyorum.
Ara öğünde yogurt veriyorum içine Hipp 5 tahıllı ekliyorum.
Gece uyumadan önce vermek icin Hipp Gece maması sütlü elmalı aldim fakat ölçüyü doğru koydugum halde çok sıvı oldu kaşıkla verilcek gibi degildi. Ölçüyü artirdim yine sıvı oldu. Tadındanda bebeğim hoşlanmadı. Bunu kendi yaptigim muhallebinin içine 1 tatlı kaşığı karıştırırsam sence olurmu? (Daha doyurucu olsun diye) Cok tesekkur ederim ilgin için.
Estafurullah, ne rahatsızlığı:)
Yemek sıralamanız çok güzel olmuş, yiyiyorsa ne ala.
Ben hipp kaşık mamalarını hep göz kararı koyuyorum.
Toz şekilde döküyorum azar azar karıştırarak su ekliyorum.
Tam lapa kıvamına gelince yedirmeye başlıyorum.
Tabi istediğiniz şeyle karıştırabilisiniz bence bir zararı olmaz.
Bazen yaptığım çorbalar çok sulu oluyor, katılaşsın diye bu toz mamaları ben içine döküyorum mesela.
Kaşık mamalarında yoğurtlu meyveli olanları var.
Ben hep onlardan aldım, içine diğerlerinden karıştırdım, dediğiniz gibi gece mamasını benimki de pek sevmiyor yavan geliyor tadı herhalde.
Bir de benim oğlumun araöğün olarak sevdiği bir iki şey var, onu da söyleleyim.
Muz ve elmayı rendeliyorum, içerisine bu kaşık mamalarından biraz döküyorum ya da hipp bebe bisküvisinden koyup eziyorum.
Tadı aynı bizim yediğimiz tatlılar gibi oluyor, bayılıyor buna.
Ya da balkabağını buharda pişirip, bir tatlı kaşığı pekmezle ezip tatlı haline getiriyorum, yine çok seviyor.
Ya da evde olan yiyebileceği bir meyveyi labneyle karıştırıp, minik ekmek parçalarına sürüp veriyorum.
Artık her gün aynı şeyleri yemesin, sıkılıyor diye aklıma ne gelirse karşıştıyorum valla.
Tabi yasaklı yiyecekleri hariç.

Estafurullah, ne rahatsızlığı:)
Yemek sıralamanız çok güzel olmuş, yiyiyorsa ne ala.
Ben hipp kaşık mamalarını hep göz kararı koyuyorum.
Toz şekilde döküyorum azar azar karıştırarak su ekliyorum.
Tam lapa kıvamına gelince yedirmeye başlıyorum.
Tabi istediğiniz şeyle karıştırabilisiniz bence bir zararı olmaz.
Bazen yaptığım çorbalar çok sulu oluyor, katılaşsın diye bu toz mamaları ben içine döküyorum mesela.
Kaşık mamalarında yoğurtlu meyveli olanları var.
Ben hep onlardan aldım, içine diğerlerinden karıştırdım, dediğiniz gibi gece mamasını benimki de pek sevmiyor yavan geliyor tadı herhalde.
Bir de benim oğlumun araöğün olarak sevdiği bir iki şey var, onu da söyleleyim.
Muz ve elmayı rendeliyorum, içerisine bu kaşık mamalarından biraz döküyorum ya da hipp bebe bisküvisinden koyup eziyorum.
Tadı aynı bizim yediğimiz tatlılar gibi oluyor, bayılıyor buna.
Ya da balkabağını buharda pişirip, bir tatlı kaşığı pekmezle ezip tatlı haline getiriyorum, yine çok seviyor.
Ya da evde olan yiyebileceği bir meyveyi labneyle karıştırıp, minik ekmek iparçalarına sürüp veriyorum.
Artık her gün aynı şeyleri yemesin, sıkılıyor diye aklıma ne gelirse karşıştıyorum valla.
Tabi yasaklı yiyecekleri hariç.

Bende nefisyemektarifleri sitesinde ev yapımı bebe bisküvisi tarifi buldum kendim yapmayı denicem insallah yapabilirim ve öğlen verdigim meyve püresine eklerim sizin gibi :) Cok iyi fikir.
Bal kabağını buharda nasil pisiriyorsunuz? Buharda pişirme makinasiylami?

Bende nefisyemektarifleri sitesinde ev yapımı bebe bisküvisi tarifi buldum kendim yapmayı denicem insallah yapabilirim ve öğlen verdigim meyve püresine eklerim sizin gibi :) Cok iyi fikir.
Bal kabağını buharda nasil pisiriyorsunuz? Buharda pişirme makinasiylami?
Ben maalesef hayatı boyunca hiç kurabiye cookie tarzı şeyler yapamayan bir insanım, hep kaya gibi olur.
O sebeple doktor önerisiyle hipp in bisküvisini kullanıyorum.
İnşallah siz yapabilirsiniz.

Evet, aventin makinasını aldım.
Ama elinizde yoksa, bal kabağı çok kolay buharda pişiyor.
Küçük küçük doğrarsanız, bir tencerenin içine su koyup kaynadıktan sonra plastik bir süzgeç üzerine de bal kabağını koyup 15 dk gibi bir sürede pişirebilirsiniz.
Makinayı da tavsiye ederim, elim ayağım kurtarıcım oldu diyebilirim, bir araştırın isterseniz.

J
Ben maalesef hayatı boyunca hiç kurabiye cookie tarzı şeyler yapamayan bir insanım, hep kaya gibi olur.
O sebeple doktor önerisiyle hipp in bisküvisini kullanıyorum.
İnşallah siz yapabilirsiniz.

Evet, aventin makinasını aldım.
Ama elinizde yoksa, bal kabağı çok kolay buharda pişiyor.
Küçük küçük doğrarsanız, bir tencerenin içine su koyup kaynadıktan sonra plastik bir süzgeç üzerine de bal kabağını koyup 15 dk gibi bir sürede pişirebilirsiniz.
Makinayı da tavsiye ederim, elim ayağım kurtarıcım oldu diyebilirim, bir araştırın isterseniz.

Bende hic beceremiyorum dun aksam normal basit kakaolu kurabiye denedim ilk defa ama cok kotu oldu hepsi çöpe gitti yiyemedik :bicak: Bebe bisküvisini denicem beceremezsem bende hipp alirim, arastirdigim kadariyla en guvenilir organik marka o sanırım.
Anlattiginiz gibi buharda pişirmeyi deniyim ben çok pahali degilse eger philips ide araştırayım elektrikli göğüs pompasini aldim arada kullaniyorum çok memnunum o markadan.
Tekrar cok teşekkür ederim size:KK200:

X