Çocuk Hastalıkları Bebeğime kalça çıkığı teşhisi kondu.

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Hebehubele

'Mutlu bir kalp büyütüyorum'♡
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2016
3.594
9.533
Merhabalar
Kalça bebeğimde kalça çıkıklığı olduğu tespit edildi 4 gün önce pavlik bandajı uygulandı.
1 aylık bir izlem gerekiyor ve haftada 1 kontrole gitmemiz gerektiğini söyledi doktorumuz eğer gelişim göstermezse ameliyat edileceğini söyledi .
Tıp 3 dediğinı hatırlıyorum doktorun başına böyle bi durum gelen oldu mu henüz bebeğim çok küçük ameliyat için çok erken değil mi ? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Kalça çirkinliği için korse tarzı bisey kullanılıyor. Bir arkadaşımın bebeği kullandı 1 ay demis ama eger iyi gelirse devam ediyorlar.

ben dogdugumda okadar kucuk okadar zayifmisim ki bana kalca cikigi var demisler ozamanin sartleri bacaklarimi yanlara ayirip alcilayacagiz demisler babaannem ebeydi alcilatmamis hele bir coxuk buyusun yurumeye baslasin yurumezse ozaman gereken yapilir demis ve beni alcilatmamis sonuc olarak 9 aylikken yurumusum cikik falanda yok
baska bir dr a goturdunuzmu acaba yada bebeginiz benim.gibi cokmu zayif dogdu

ben dogdugumda okadar kucuk okadar zayifmisim ki bana kalca cikigi var demisler ozamanin sartleri bacaklarimi yanlara ayirip alcilayacagiz demisler babaannem ebeydi alcilatmamis hele bir coxuk buyusun yurumeye baslasin yurumezse ozaman gereken yapilir demis ve beni alcilatmamis sonuc olarak 9 aylikken yurumusum cikik falanda yok
baska bir dr a goturdunuzmu acaba yada bebeginiz benim.gibi cokmu zayif dogdu
Hayır aslında 3 kilo doğdu 3 doktora götürdük hepsi devlet hastanesi özele gitmedim ama ameliyat derse bide özele göstermeyi düşünüyorum

Cocugunuz hemen ameliyat edilirse yürume donemine iyilesir. 3 ay alcı bi o kadarda gece ateli takılir. Zorlu bir sürec. Cocuk hareketlenmeden yapılmasi cok daha uygundur. Sakın ihmal etmeyin lutfen.

Ama umarim bandajla durumu toparlar. Lütfen ihmal etmeyin ameliyat denilirse ertelemeyin.

Cocugunuz hemen ameliyat edilirse yürume donemine iyilesir. 3 ay alcı bi o kadarda gece ateli takılir. Zorlu bir sürec. Cocuk hareketlenmeden yapılmasi cok daha uygundur. Sakın ihmal etmeyin lutfen.

Ama umarim bandajla durumu toparlar. Lütfen ihmal etmeyin ameliyat denilirse ertelemeyin.
Öyle mi dersiniz ameliyat ağır geldi yüreğim ağzımdan çıkacak sandım bi an , ama sonra sizin gibi düşündüm bu süreç bir an önce geçsin ve bitsin istiyorum :KK43:

Benim iki kuzenimde de oyle olmustu birinde 6 ay bant kullandilar 6 ayda yatarken ozel bi alet digeride kucukken farkedilmemisti yurudukten sonra anlaşıldi bant icin gec ameliyat sart dendi ve ameliyat oldu alçı kullandı simdi ikiside düzeldi hamd olsun biraz zorlu bir surec oluyor rabbim yardmcn olsun iyi bir doktor bul ve gosterdigi yolu takip et bence insallah tez zamanda iylesir

Benim arkadasimin bebeginde vardi. 2 aylikken anlasilmis. 2 tane bez takmislar bi sure dr tavsiyesiyle. Sonra duzeldi dedi. Bilemiyorum yani. Onlar ameliyat falan ettirmedi

Merhabalar
Kalça bebeğimde kalça çıkıklığı olduğu tespit edildi 4 gün önce pavlik bandajı uygulandı.
1 aylık bir izlem gerekiyor ve haftada 1 kontrole gitmemiz gerektiğini söyledi doktorumuz eğer gelişim göstermezse ameliyat edileceğini söyledi .
Tıp 3 dediğinı hatırlıyorum doktorun başına böyle bi durum gelen oldu mu henüz bebeğim çok küçük ameliyat için çok erken değil mi ? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim
Oncelıkle cok cok gecmis olsun cok üzücü bı durum ama caresı var sukur ki benide bebekken dusurmusler hem bacağım kalcamdan hemde kolum çıkmış. bacagımdan ameliyat olmusum suan sapasaglamım kolumada sargı sarmıslar hamur gibi bıseyden bebek olunca daha hızlı kaynar kemik suanda da 4.5 aylık bebegim var ve dogumuma uc hafta kala bende dustum sol ayak bileğimi kırdım 7 haftada oyle alcıda kaldı emin olun alcıya alınmasa daha kotu sonuclar olurdu. O yuzden doktoru dinleyin bir an once tedavisi yapılsın bebisin bu arada cıkık nasıl oldu dogumda falan mı yaptılar cok uzuldum kuzucuga.

öncelikle geçmiş olsun ancak kalıcı ya da daha büyük hasarlardansa ameliyatlık bir çözümünün olması da iyi bir şey.ben de daha 5 aylıkken açık kalp ameliyatı oldum.Allah şifasız dert vermesin.

Ben seneler önce görmüştüm bir bebek, bacakları alçıdaydı
Şimdi futbol okulunda:) Eren adı

Öncelikle geçmiş olsun. Geçici ve tedavi edilebilir bir durum, endişenizi anlıyorum ama sakin olun. Allah dermansız dert vermesin.

Tek doktora güvenmemenizi tavsiye ederim, birkaç doktora daha götürün muayene ettirin, sonrasında tedaviye geçersiniz

Teşekkür ederim şuan bekleme sürecindeyiz. 3 hafta daha bekleyip öyle karar verilecek duruma . Tedavisi mümkün en azından haklısınız içim rahatladı biraz da olsun .

bebeğin kaç aylık ? benim kızım da 3.5 aylık iken anlaşıldı ve pavlik bandaj uygulandı. banyo ve alt değiştirme dışında hi. çıkarmadım ek olarak çift bez kullandım. 1 ay sonra iyileşti ama ben 1 ay daha çift beze devam ettim. 2 ay sonrasında tamamen iyileşmişti.şimdi 12 yaşında dans ediyor ve atletizm yapıyor...

Benim bebeğim de dört buçuk aylık ve bize de ameliyat dedi doktor çok tedirgin iz lütfen başınızdan geçenleri anlatır mısınız Bir de çok erken geliyor ameliyat için ama

Bende de küçükken varmış 1 yıl boyunca hatta 1.5 yıl bandaj tedavisi görmüşüm ve sonra düzelmiş şükürler olsun, üniversite hastanesi ameliyat son çare erken teshis ettik kesip biçmeye gerek yok demiş.

X