Bebeğime tek bakmaya çalışmak ve bocalamak...

bubendegilim

Görümceleri koruma derneği başkanı🌹
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2021
7.456
24.762
Merhabalar;
Konuya nasıl nereden başlasam bilemiyorum. Doğum yapalı 3 ay olmak üzere. Çok zor bir doğum ve iyileşme süreci geçirdim. Pandemi falan da derken annem baktı hep sağ olsun. Annemden artık dönmemiz gerekti ve ben ne yapacağımı şaşırmış haldeyim. Sürekli ağlamaklıyım, sürekli içimde bir hissiyat var. Annem varken hiç böyle değildim, şimdi kendimi çok yalnız hissediyorum. Eşim çok destek olmasına rağmen bu halimi görünce acaba yeniden annene mi dönsen diyor. Ama ben istemiyorum. Artık bir başıma bebeğime bakmak istiyorum. Lohusalık üzerime yapıştı resmen. Bazen çok güçlüyüm bazen ise berbat durumdayım. Evime geleli bugün 3. Gün oldu. Lütfen bana destek olun. Yazacağınız her şey çok çok önemli.

GÜNCELLEME; Merhabalar 1,5 ayımız bitti. Allahıma bin şükürler olsun ki kontrol altına alabildim tüm her şeyi. Çook mutluyum, evime alıştım, evladımla vakit geçirmeye alıştık. Düzenimi kurdum. Bunu okuyup, bunalan, aynı durumu yaşayan kişiler varsa güzel bir haberim var GEÇİYOR :)
Bu konuda bana destek veren, güzel mesajlar yazan tüm kadınların ellerine sağlık💕

Son düzenleme:
Canım seni en iyi ben anlarım ben 1 yaşına kadar bakamadım ☹️☹️☹️☹️☹️ annemde baktım işin garip tarafı o dönem arkadaşlarım da benim gibi oldu benim kızım çok sıkıntılı bir bebekti morarma oluyodu gaz sancısı dan
Annemdeyken de rahat değilim ki. Çünkü döneceğimi biliyorum. 1 yaştan sonra da dönünce bocalamadınız mı ?

Merhabalar;
Konuya nasıl nereden başlasam bilemiyorum. Doğum yapalı 3 ay olmak üzere. Çok zor bir doğum ve iyileşme süreci geçirdim. Pandemi falan da derken annem baktı hep sağ olsun. Annemden artık dönmemiz gerekti ve ben ne yapacağımı şaşırmış haldeyim. Sürekli ağlamaklıyım, sürekli içimde bir hissiyat var. Annem varken hiç böyle değildim, şimdi kendimi çok yalnız hissediyorum. Eşim çok destek olmasına rağmen bu halimi görünce acaba yeniden annene mi dönsen diyor. Ama ben istemiyorum. Artık bir başıma bebeğime bakmak istiyorum. Lohusalık üzerime yapıştı resmen. Bazen çok güçlüyüm bazen ise berbat durumdayım. Evime geleli bugün 3. Gün oldu. Lütfen bana destek olun. Yazacağınız her şey çok çok önemli.
Eşiniz daha fazla sahaya insin.

Merhabalar;
ben ilk çocuğumu 22 yaşımda sezeryan ile kucağıma aldım. memleketimizden uzak doğu görevindeydik. 20 günlük olduktan sonra herkes gitti, eşim de nöbetle çalışıyordu. İş başa düşünce mecbur güçlü durmak zorunda kaldık ama iyi ki de öyle olmuş evimin ve bebeğimin belirli bir düzeni oldu. Yalnız kalınca bocalasam da bebeğim ve eşim için yalnız olmanın daha iyi geldiğini gördüm. Zor bir süreç ama güçlü olmak durumundayız.
Şimdi ikinci bebeğime hamileyim. Memleketimize döndük, sağlıklı bir doğum olursa eğer sonrasında kimse yanımda kalsın bile istemiyorum :)

yasadiklarin ve hissettiklerin oyle normal ki.. ilk bebegimde 7 sene once ayni duygular icindeydim. annem 1 ay benimle kaldi ve sonrasinda asiri gazli oglum ve tecrubesiz ben bas basa😊
baslarda hicbir seye yetememe hissi, cocuga bakabilecek miyim dusuncesi, eski hayatimi asiri ozleme hali stresten strese surukledi beni.
sonra farkettim, ben gerildikce bebegim de geriliyor, esim de caresiz kaliyor.
her seyi oluruna birakmaya karar verdim.
mesela ev islerini minimuma indirmek, olmuyorsa bosvermek. yemek olayini cok abartmadan kendimi germeden en basitinden halletmeye calismak, yapamiyorsam esimi beklemek.her firsatta bebegimle biraz olsun hava almaya cikmak, disarda da her sey mukemmel gitmeyebilir, aglamalari krizleri normal karsilayip sakin olmak..

2 3 ay sonra bebegin oyundan da anlamaya baslayacak, zamanla her sey daha keyifli oluyor, bunlar iyi gunlerin diyenler kulliyen yalanci😂 oglum 7 yasinda ve ilk 6 ay kadar zorlandigim bi donem olmadi, yani en zor zamanlari yarilamissin. geri kalan kismi cok eglenceli insallah.kendini bebegine birak, mukemmeli de asla arama😁

biraz uzun oldu ama biraz bile iyi gelse mutlu olurum😊

Anneler başka onların yanında daha rahatiz çünkü daha vericiler
Dinlenmeye zamanımız çok oluyor vs
O zaman daha rahat etmek için ya annenizin yanına gideceksiniz yada evde durmak için zorluklara katlanacaksiniz

Merhabalar;
Yaşadıklarniz çok normal hiç uzulmyn.
Eşine şöyle de ben ev işi yapamam kendimi toplayıp sadece çocuğuma bakablrm sen bir kaç ay yemek ve düzen konusunda yardm edcksn. Yada biz anneme gidelim hangisini secerse ona göre karar verirsnz. Yada apartmanda biri varsa parasiyla o size 1 saat gelir parasıyla yemek yapar salonu toplar süpürür.
Sizden is beklenlmedgi için de rahat olursnz sadece bebeğinize odaklnrsnz.
Kendinizi mutlu hissdcgnz müzikler açın.
Apartmanda yardım istgcgn biri varsa mutlaka yarım saatde olsa gelsin eşiniz işteyken o zamanlarda duşa girin yemek yiyin. Destek istcgnz kim varsa çekinmeden arayın evde kalacksnz.
Bunlar hep geçici emin olun, bu ayları bebeğinizin o kadar ozleyecksnz ki. Hep tadını çıkarın bol bol foto çekin. Öpün koklayın geçer üzüntüler. Bizden de size sevgiler

Bence rahatlığa alıştın.. En fazla 1 hafta daha sıkıntı çekersin sonra herşey normale döner... Senin nazın niyazın rahatının bozulması🤔
Annem sadece yemek yapıyordu. Gerisi bendeydi alsında. Hatta yıkamasını bile kendim yapmaya başlamıştım. Hiç bir zaman da sandığını gibi rahat hissedemedim.

yasadiklarin ve hissettiklerin oyle normal ki.. ilk bebegimde 7 sene once ayni duygular icindeydim. annem 1 ay benimle kaldi ve sonrasinda asiri gazli oglum ve tecrubesiz ben bas basa😊
baslarda hicbir seye yetememe hissi, cocuga bakabilecek miyim dusuncesi, eski hayatimi asiri ozleme hali stresten strese surukledi beni.
sonra farkettim, ben gerildikce bebegim de geriliyor, esim de caresiz kaliyor.
her seyi oluruna birakmaya karar verdim.
mesela ev islerini minimuma indirmek, olmuyorsa bosvermek. yemek olayini cok abartmadan kendimi germeden en basitinden halletmeye calismak, yapamiyorsam esimi beklemek.her firsatta bebegimle biraz olsun hava almaya cikmak, disarda da her sey mukemmel gitmeyebilir, aglamalari krizleri normal karsilayip sakin olmak..

2 3 ay sonra bebegin oyundan da anlamaya baslayacak, zamanla her sey daha keyifli oluyor, bunlar iyi gunlerin diyenler kulliyen yalanci😂 oglum 7 yasinda ve ilk 6 ay kadar zorlandigim bi donem olmadi, yani en zor zamanlari yarilamissin. geri kalan kismi cok eglenceli insallah.kendini bebegine birak, mukemmeli de asla arama😁

biraz uzun oldu ama biraz bile iyi gelse mutlu olurum😊
çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim. Bu pandemiden dolayı zaten hepimizin psikolojisi bozuldu , ben sadece başarmak istiyorum.

Anneler başka onların yanında daha rahatiz çünkü daha vericiler
Dinlenmeye zamanımız çok oluyor vs
O zaman daha rahat etmek için ya annenizin yanına gideceksiniz yada evde durmak için zorluklara katlanacaksiniz
Bunun sonu olduğunu düşünmüyorum ama. Şimdi gitsem yeniden gelmem gerekecek... kısır bir döngü bu. Çünkü daha evvelde evime geldim ve geri döndüm.

Şuan bunu yaşamanız gayet normal biraz kendinizi rahatlatin 1-2 haftaya kadar gececek. Annem 2 hafta kalabilmisti yanımda eşim de sağlıkci nöbete bir gitti mi 2 gün sonra geliyor. Başlarda zor oldu ama sonra sonra kızımla alıştık birbirimize🤗

çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim. Bu pandemiden dolayı zaten hepimizin psikolojisi bozuldu , ben sadece başarmak istiyorum.
herkes nasil basariyorsa sen de oyle basarabilirsin, kendine guven ve rahat sakin olmaya calis. bebegin hep bebek kalmayacak, ve gozlerinin onunde buyumesini gormek, ogrendiklerine sahit olmak cok keyifli olacak😊

Yaşadıklarniz çok normal hiç uzulmyn.
Eşine şöyle de ben ev işi yapamam kendimi toplayıp sadece çocuğuma bakablrm sen bir kaç ay yemek ve düzen konusunda yardm edcksn. Yada biz anneme gidelim hangisini secerse ona göre karar verirsnz. Yada apartmanda biri varsa parasiyla o size 1 saat gelir parasıyla yemek yapar salonu toplar süpürür.
Sizden is beklenlmedgi için de rahat olursnz sadece bebeğinize odaklnrsnz.
Kendinizi mutlu hissdcgnz müzikler açın.
Apartmanda yardım istgcgn biri varsa mutlaka yarım saatde olsa gelsin eşiniz işteyken o zamanlarda duşa girin yemek yiyin. Destek istcgnz kim varsa çekinmeden arayın evde kalacksnz.
Bunlar hep geçici emin olun, bu ayları bebeğinizin o kadar ozleyecksnz ki. Hep tadını çıkarın bol bol foto çekin. Öpün koklayın geçer üzüntüler. Bizden de size sevgiler
Eşim yemek konusunda gık demez , eve yardımcım geliyor haftada 2 gün. O konularda rahatım çok şükür. Tek derdim kendimle ...

Şuan bunu yaşamanız gayet normal biraz kendinizi rahatlatin 1-2 haftaya kadar gececek. Annem 2 hafta kalabilmisti yanımda eşim de sağlıkci nöbete bir gitti mi 2 gün sonra geliyor. Başlarda zor oldu ama sonra sonra kızımla alıştık birbirimize🤗
Benim kızım her bebek gibi çok masum. Gülücükleri atıyor bana o zaman daha çok kahroluyorum...

Bunun sonu olduğunu düşünmüyorum ama. Şimdi gitsem yeniden gelmem gerekecek... kısır bir döngü bu. Çünkü daha evvelde evime geldim ve geri döndüm.
Bende Kasım'da doğurdum sezeryandi
Benim eşimde bayağı aktifi çocuk bakımında buna rağmen lohusalık bitene kadar annemde kaldim
Bebek de alerjik ve kolikti
Eve geldiğimde eşimi devreye soktum
Ama çok bunalinca yine gittim geldim ve bebeğim şuan 6 aylik
Biraz dişinizi sikacaksiniz şuan çok daha rahatim
Bir şekilde idare edebilirsiniz
Ozaman eve alışın eşinizle beraber bakin.
Başka yolu yok.

herkes nasil basariyorsa sen de oyle basarabilirsin, kendine guven ve rahat sakin olmaya calis. bebegin hep bebek kalmayacak, ve gozlerinin onunde buyumesini gormek, ogrendiklerine sahit olmak cok keyifli olacak😊
Çok teşekkür ederim. Evet sakinleşmeye ihtiyacım var hemde çok fazla. Allah razı olsun.

X