Bebek Beslenmesi Bebeğimi besleyemiyorum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

fatma.k1980

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
45
0
43
arkadaşlar
63 günlük oldu oğlum ilk zamanlar iyiydi şimdi durumu şöyle özetliyim:
sütüm az yetmiyo neler denemedim (vita maltlar - rezeneler - bal şerbetleri- .. VS..)
hiç fayda etmedi. biberon almıyo emzik emmiyo mama yemiyo zorla yediriyoruz olduğu gibi kusuyo... oğluma yetemiyorum psikolojim iyice bozuldu... emziği şekerli su yaptık almadı reçele bandırdık almadı..... bir annenin çocuğuna yetememesi ne kadar zormuş allah düşmanıma vermesin..... lütfen bana yardım edin yalvarırım.... ağlamaktan gözümde yaş kalmadı.....senağlama

canım çok zor ama sen memeyi ısrarla vermeyi dene benmkide biberon almadı meme almadığı zamnlrda sütümü sağıp kaşıkla verdim ve mamıyda o şekilde verdim 1 yaşına gircek hala öle herşeyi kaşıkla alıyor emzik çokta lazım bişey değil daha sonra bıraktırmak için uğraşırsın onu boşver ama meme konsuunda ısrarlı ol işallah geçer bu durum sütün içinde helva tavsiye edrim sütü artırıyo aslında en çok bebeğin emse artar ama emmiyosada bi şekilde sağarakta artırabilirisn

aşırı su tüketmeye çalış canım. çünkü sütün asıl oluşmasını sağlayan şey çok su tüketmekmiş....

günlük 4 lt su banamısın demiyo.. gece kalkıp su içiyorum... annem sürekli yapıyo un helvası - irmik helvası ama yok... çok üzülüyorum.....

sadece helva değil fatma hanım. arkadaşlarımın da öyle sorunları oldu. paylaşımları ile çözdüler sorunlarını. bol bol incir, üzüm, kayısı kurusu ye.. ve canını sıkmaktan vazgeç. sen canını sıkarsan sütün daha çok azalıcaktır. normale dön. moralini iyi tut. bak nasılda düzelecek. ben arkadaşlarıma hemen sorup sana yazıcam...

süt prolaktin hormonu tarafından salgılanır. buda hipofiz bezinde üretilir. yani prolaktin hormonu sütü artırıcı salgılarda bulunur. bu hormonun düzenli salgılanması içinde annenin rahat, stressiz bir ortamda olması gerek. buna ek olarak anne ile bebek arasındaki ilişkide sütü artırıcı etkiye sahiptir. bebeğinin sesi kokusu, dokunuşlar anneyi rahatlatır. bebeğinle arandaki bağ güçlenince bu hormon devreye geçer

yani kuzucum, bebeğini kucağına al, onu okşa sev, sevgini onaa hissettir. o da rahatlasın sende. hepsinden önce de Allah'a şükret sana o güzelliği verdiği için... düşüncelerini bu yönde ilerletirsen ekstra bişey yemene de gerek kalmıycaktır...

Günaydın Fatma
Şu an fazla vaktim olmadığı için ayrıntılı araştıramadım ama bazı bitkilerin anne sütünü azalttığını yazıyor Adnan Saraçoğlu'nun kitabında bunlardan kaçın istersen öncelikle
Nane, maydonoz, nişasta unu, adaçayı, şeker kamışı, arpa ve arpa unundan yapılmış besinler, şalgam, mısır, salamurası yapılmış besinler, aşırı tuz tüketimi, turşusu yapılmış besinler, sirke ve limon suyunun fazlaca kullanılması. Öğleden sonra süt artırıcı kürleri araştıracağım, bulunca hemen yazarım. Bebeğini güle güle büyütmeni diliyorum.

günde 2,3 lt sıvı, bol bol meyve tüketmeliymişsin. ve meyve suyu. kalsiyum almalısın. yukarıda demiştim ya kayısı üzüm diye. onların kompostosunu yapman daha etkili olurmuş... ama ben yine diyorum. streslenmeee... rahat ol...

Merhaba,
Konunuz içeriği nedeniyle taşınmış,başlığındada düzenleme yapılmıştır bilginize.

Taze beyaz üzüm
dereotu
incir(taze veya kurutulmuş)
ıncir-havuç
taze beyaz dut
haşlanmış taze beyaz dut kurusu
yukarıda yazılı olanların kürleri varmış ama bulamadım yine de kür olarak değil de tüketerek de fayda sağlanabileceğine inanıyorum
Bunların dışında diğer yardımcı kürler

anason
kereviz
taze kereviz yaprakları
balkabağı
çilek (bu mevsimde tabi ki önermiyoruz)
kıvırcık salata
sumak
rezene çayı
tere

günlük 4 lt su banamısın demiyo.. gece kalkıp su içiyorum... annem sürekli yapıyo un helvası - irmik helvası ama yok... çok üzülüyorum.....

süt sağma makinesi ile sütünü sağ bakalım ne kadar sütün çıkıyor....bu makinalarda süt üretimin arttırıyor....deneyebilirsin....

Öncelikle Allah büyük yardımcın olsun.Şöyle bi gözümün önüne geldide gerçekten çok zor.Bende gündüzleri emziremiyorum bebeğimi. Humana çay al canım anne sütünü artırıcı. allah sabır versin ağlama.strestende sütün azalır

canımm hiç üzmee kendinii en iyisii ayva hoşafıı şimdii her yerde ayva dolu.yap yap içç bak çok faydasını göreceksinn.ben sürekli ayva hoşafı içtimm bu seferde süt ateşi oldu gögsüm çok fazla sütten dolayı o kadar süt indiriyor ki tecrübeyle sabittir.Allah yardımcınn olsunn.

üzülme yorulma sürekli helva ya incir kur yaş havuç kuru soğan diye biliyorum birde..kuru soğanı doğra ov acı olmasın diye sumak falan dök ekmeğe koy ye...

seni çok çoook iyi anlıyorum benim kızım da öyleydi ama böyle kendini üzerek heba ederek bebeğine daha çok kötülük yapıyosun senin bütün ruh halin ona geçiyo stres yok reklaaaakksss.eger böyle yaparsan sütün azalır huzursuz bi bebeğe sahip olursun. tek yapman gereken sabretmek denemek. seni emmiyosa sağ öyle ver. biberon almıyo kaşıkla ver. ama dene sadece sabır geçicek hiç merak etme çogumuzun başından geçdi ileride tecrübeli bi anne olucaksın ve boşuna endişelendiğini anlıyacaksın aynı şeyleri bende yaşadım kendime dünyayı dar ettim. ne oldu sütüm az tek memeden sagarak veriyorum. kızım 4 aylık oldu yavaş yavaş herşey rayına oturuyo. ama neolur stres yapma sakin ol.bebeğin en çok senin huzurunu istiyo.

arkadaşlar ilginizden dolayı çoookkkk teşekkür ederim. rahatlattınız beni çok saolun. tanışmasak bile bi dost desteği bile mutlu ediyor insanı..... tekrar teşekkür ederim..... :)

Merhaba. Seni çok iyi anlıyorum. Aynı şeyleri ben de yaşadım. Sütü en çok artıran şey rahat olmak. Bunu söylemek çok kolay, yapmak çok zor. Hangi yöntemle besleyebiliyorsan öyle dene. uykuda emzirmeye çalış. uykuda daha iyi emiyorlar.
bebeğimin emmek istemediği dönemde çıldıracak gibiydim. Biberon da almadı, ek gıda da. Ama ben birşeylerin yolunda gitmediğinin farkındaydım. Çocuk doktorları da bir şey olmadığını geçeceğini söylediler. Bekleyin dediler. Durum uzun sürünce sonunda çocuk gastroenterolojisi ve beslenme uzmanına götürmeye karar verdik. Orada reflüsü olduğu ortaya çıktı. Endoskopi ile kalınbarsağında iltihap olduğu tespit edildi. İltihabın nedeni ise inek sütü alerjisiymiş. Şu an süt ve süt ürünleri tüketmiyorum. Bütün mamalar yasak. Özel ilaçlı bir mama var onu vermeye çalışıyoruz. Tedaviye başlandı.
İnşallah bebeğinin bir şeyi yoktur. Ama ne olur dikkatli ol. Bunları sana stres yaratsın diye değil, ben yaşadığım için ne olur ne olmaz diye yazdım. Herhangi bir neden yokken de bu bebişler beslenmek istemeyebiliyorlar. İnşallah zamanla düzelirler. Allah kolaylık versin.

arkadaşlar siz bitanesiniz yaaa.... çok saolun desteğiniz için...
bugün 3 aşı birden olduk 2 ayda kilosu az dediler.... stres yapmamaya ve üzülmemeye çalışıyorum... o kadar emzirmeye çalış yetmedi mama ver kilosu azmış... nese geçecek birgün bunlarda.....

dut kurusundan komposto yap bol bol su iç..stresss yok kesinlikle..inanmaya bağlı sütüm az yetmiyor dedikçe üzüldükçe süt gidiyor inan ki..benim ilk 1 ayda öyledi sonra bol bol geldi..hııı ayrıca humana still tea öneririm..ben hala kullanıyorum..

X