Bebegimi ilk kez bırakıp çıkacağım YARDIM LÜTFEN

Mavipatikk

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2018
377
223
29
Merhaba arkadaşlar 7ay 2 günlük oğlum var dogumdan beri emiyor ücretsiz izindeyim 1.5 - 2 yaşına kadar ben bakacağım sonra kayınvalidem bakacak. Doğumdan beri tüm bakımını ben yapıyorum annem başka ilde 3 aylikken bir buçuk hafta falan kalmaya gittik oğlumla. Tek yer değişikliği o oldu bebeğim için. Orda da hep bakımını ben yaptım bebeğim tamamen bana bağlı yani. Babada da duruyor çok sıkıntı çıkarmıyor ama sadece oyalamaya duruyor hic babasi altini degistirip yemek yedirmemistir endiseleniyor esim beceremem diye. Kayınvalide ile evlerimiz yakın arada onlara ziyarete gidiyoruz başlarda yadirgiyodu kucaklarında durmayıp agliyodu beni istiyodu şimdi nispeten daha iyi. Keyfi iyiyse duruyo mizmizsa beni istiyo ama evde ben de oldum hep yani gördü her istediginde aldim emzirdim uyuttum orda da beşiği var. Çarşıya pazara hep bebeğimle gittim. Sadece bi kez bizim evde kayınvalide yarim saat baktı ben hemen bişeyler almaya çıkıp gelmiştim. Onun haricinde babayla da evde yarim saat 1 saate kdr durdu hemen gidip geldim. Benim Annem burdayken de 1 saate yakın falan durmustu. Ayin 19unda yada 26 sinda is arkadaslarimla işyerinde bi etkinliğimiz var şimdiye kadar bebekten ötürü hicbisey yapamadım arabamiz yok bebek de küçüktü zor oluyo ulaşım diye hep reddetmis gibi bahane uydurmus gibi oluyorum artık bu sefer gideyim dedim. Oglum o zaman 7.5 ay 7ay+3 hafta falan olacak. Hastanede çalıştığım için bebeği götürmeyecegim enfeksiyon açısından. Kayınvalide bakarim diyo da oğlum durur mu bilmiyorum. Emzirip uyutup ciksam işyerine ulaşım yarim saat orda maksimum 1 saat dursam gelsem yarım saat de dönüş 2 en fazla 2.5 saate dönmüş olacağım. Uyuttugum gibi uyursa uzun bi süre ne ala ama bazen hemen kalkiyo. Uyanirsa 2 saate kadar nasil oyalar buzlukta sütüm var bırakırım biberonunu ek gidasini da hazırlar bırakırım. Şimdiye kadar biberondan mecbur kalmadikca icmedi 1 2 kere icmisti dışarda enziremeyecegim bi alandayken onun haricinde evde falan ucuyla oynadı hep biberon sevmiyo emzik de ayni sekilde almadi. Acikir da içmezse fincanla falan içirir kayınvalide en kötü de bazen oral tatmin icin illa meme istiyo emzik biberon bilmediğinden dolayi. Ben nasıl birakcam durur mu bilmiyorum önerileriniz neler?
Ek olarak belirteyim şuanda küçük düzeyde bi meme reddi yaşıyoruz o da buyume kaynakli ilgisi değiştiği icin memeden ziyade daha cok oyun istemesinden ötürü olduğunu düşünüyorum bu sorunu da emzirirken bi yandan görebileceği alanda sevdiği oyuncağını gösterince susuyor emiyor öyle halllediyoruz. Böyle bi sıkıntımız varken ufak çaplı dışarı çıkmam durumu kötüye götürmez heralde bi seferlik 2 saat çıkmaktan ne olacak diye düşünüyorum.

(Suanda kayınvalide grip gitmiyoruz 1 haftaya kadar iyileşene kadar gitmeyiz. Sonrasında gunduzleri beraber vakit geçirerek mi alistirmaliyim yoksa bi anda alismadan o gün uyutup ciksam uyaninca 2 saat benim olmayışım daha kötü mü travma olur? Güvenli bağlanmamiz zedelenir mi? Nasıl bir yol izlemeliyim artik bebeksiz dışarda 2 saat de olsa özgürlüğüm olmali diye düşünüyorum dogumdan beri sadece apar topar bişeyler almaya çıktım bebeksiz hiçbir etkinliğim olmadı cok bunaldim yardımlarınızı bekliyorum)

Buldumcuk gibi yasadigimi nerden çıkardın üslubuna dikkat et lütfen çocuğu hangi şartlarda büyüttüğümü nerden biliyosun lohusa zamanı annem kardeşim vardı sagolsunlar sonra gitmek zorunda kaldılar kayınvalidem de başından beri burda değildi dogumdan bikac gun sonra gitmek zorunda kaldı memlekette tam is zamanıydı mecbur kaldı babasına bakıyordu koyde vs dolayısıyla lohusalığımın bitiminden itibaren aylardır bebeğime yalnız bakıyorum burda kimsem yok dolayısıyla heryere bebekle çıktım bebek de hep beni gördüğü için bana çok bağlandı. Kayınvalidem daha 1 aydir burda ve bebek yeni alışıyo ona. Şimdiki kaygım ise ona zarar vermeden artik yavaş yavaş bişeyler yapabilmek. Ve bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım istedigimi belirttim senin gibi anlamadan direkt adama etiketleme yapacak yorumların bana faydası olmaz
Böyle buldumcuk gibi yaşarsan daha çok bunalırsın.
Okurken ben bunaldım sen hiç sıkılmıyor musun çocukla yapışık yaşamaktan ?

Malesef ben de nefes alamıyorum artık almak istediğim için nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda tecrübeli arkadaşlara danışmak icin konu açtım. Durumumun detaylarini üstteki diger yorumumda görebilirsiniz.
kusura bakmayın, nefes alamadım bi an.........

bu konularda kv dahil anneleri, yaşlıları dinledim,
bebekken ağladı korkma gazdır dedıler, haklı cıktılar,
buyurken bişi oldu şundandır dediler haklı cıktılar,
onla ro yolları bizden çoook önce geçmişler, saygı duydum ve genel anlamda ıkısıne de bırakırken rahat olmaya alıştım,
siz de bırakın, çok çok fazla her detaya takılmışsınız, bu sadece sizi yıpratır unutmayın, sağlık günler dilerim :)

Malesef ben de nefes alamıyorum artık almak istediğim için nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda tecrübeli arkadaşlara danışmak icin konu açtım. Durumumun detaylarini üstteki diger yorumumda görebilirsiniz.

Teşekkürler daha ilk birakma olduğu icin aklim kaldı umarim artik aşmamız gerekecek :)
bu konularda kv dahil anneleri, yaşlıları dinledim,
bebekken ağladı korkma gazdır dedıler, haklı cıktılar,
buyurken bişi oldu şundandır dediler haklı cıktılar,
onla ro yolları bizden çoook önce geçmişler, saygı duydum ve genel anlamda ıkısıne de bırakırken rahat olmaya alıştım,
siz de bırakın, çok çok fazla her detaya takılmışsınız, bu sadece sizi yıpratır unutmayın, sağlık günler dilerim :)

Böyle buldumcuk gibi yaşarsan daha çok bunalırsın.
Okurken ben bunaldım sen hiç sıkılmıyor musun çocukla yapışık yaşamaktan ?
Ek olarak belirtmek istedim biraz araştırınca detayli sonuçlar edindim ve psikologlara göre 2 yaşına kadar kesinlikle çocuk kisa sureli de olsa bırakılmaması gerektiğini öğrendim yani benim sürekli çocukla beraber 'yapışık' yaşamam buldumcukluk muymus yoksa psikologlara göre olmasi gereken zaten bu muymus oku lütfen!

https://www.batitrakya.org/yazar/yasar-kuru/annecigim-sadece-benim-ol.html

Seni anliyorum.. benim kizim tam 2yasinda ben haaaalaaa kimselere birakamiyorum. Evin altindaki eczaneye bile ugramaya cekiniyorum birine birakip dusun. Bebekken de boyleydi buyuynce duzelir sandim duzelmedi.
2 aylikken de dehset sacardi hala da oyle iste.
Bi keresinde dayanilmaz dis agrilari cekmistim 1 dk bile uyuyamamistim agzimda soguk su tutmadan 10 sn bile duramyordum. Tum geceyi suyla gecrdgmden uyuyamamistm. Aglayip zirlamaktan nefes alamyordum.. o zaman kizimj anneme birakip disciye gitmistim bi o zaman biraktim.
Bi deee kuzenimin dugunune gitmistik 3aylikken 1saat durur geliriz diye dusunmustuk. Annem aramisti hemen gelin cocuk katiliyo morariyo seni istyo korkuyorm diye. Nasil geldigimizi bilememsitk dugunden..
Kizim da emzik ve biberon hicc kullanmadi. Hep memeyi koydu onlarin yerine. Hala meme emiyor ve nasil biraktrcam diye dusunuyorum cunku artik beslenme de degil duygusal bi aclik yuzunden emiyor oyun olsun diye emiyor yada..
Bence yine gitme. Cocuk eger durmayan bi cocuksa sen de rahat edemezsin. Gordugum kadariyla evet..rahat edemezsin. O 2 saatlik gezmelere akan annelerin rahatliginda degiliz cunku biz :)

Seni anliyorum.. benim kizim tam 2yasinda ben haaaalaaa kimselere birakamiyorum. Evin altindaki eczaneye bile ugramaya cekiniyorum birine birakip dusun. Bebekken de boyleydi buyuynce duzelir sandim duzelmedi.
2 aylikken de dehset sacardi hala da oyle iste.
Bi keresinde dayanilmaz dis agrilari cekmistim 1 dk bile uyuyamamistim agzimda soguk su tutmadan 10 sn bile duramyordum. Tum geceyi suyla gecrdgmden uyuyamamistm. Aglayip zirlamaktan nefes alamyordum.. o zaman kizimj anneme birakip disciye gitmistim bi o zaman biraktim.
Bi deee kuzenimin dugunune gitmistik 3aylikken 1saat durur geliriz diye dusunmustuk. Annem aramisti hemen gelin cocuk katiliyo morariyo seni istyo korkuyorm diye. Nasil geldigimizi bilememsitk dugunden..
Kizim da emzik ve biberon hicc kullanmadi. Hep memeyi koydu onlarin yerine. Hala meme emiyor ve nasil biraktrcam diye dusunuyorum cunku artik beslenme de degil duygusal bi aclik yuzunden emiyor oyun olsun diye emiyor yada..
Bence yine gitme. Cocuk eger durmayan bi cocuksa sen de rahat edemezsin. Gordugum kadariyla evet..rahat edemezsin. O 2 saatlik gezmelere akan annelerin rahatliginda degiliz cunku biz :)
Sanırım bu cocuktan çocuğa anneden anneye değişiyo haklısın :/ bidaha düşüneyim ilk başlarda kısa süreli bi deneyeyim hemen ulaşacak bi mesafeden oluyosa bi giderim is arkadaslarima sürekli bahane uyduruyomus gibi görünmek istemiyorum gerçekten ama bebeğim böyle zor anlatamıyorum ki :) deneriz baktık olmuyo bizimki de yirtinarak aglarsa yapacak bisey yok gidemem en kötü. Benimki de seninki gibi biberon emzik yok kendi oral tatmini için emmek istiyor az sık emiyor sütü alıyor yani her seferinde oyun yapmak gibi değil de az sık emerek hem sut hem oral tatminini gideriyo beyfendi :)

X