Bebek Beslenmesi Bebeğimi nasıl beslemeliyim bilmiyorum yardım edin

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

AycaAydin

Hayata attığım en güzel imzam
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2013
3.336
94
36
Kızlar kızım 3 aylık sütüm çok az yeterli değil bide memeyi çok olan bi bebek değil ne yaptıysam olmadı.Sadece uykudan uyandığında emiyor ama çok az süt olduğu için doymuyor yarımsaat sonra acıkıyor.Ben onu nasıl beslemem gerekli bilmiyorum.Kaç cc mama vermeliyim hangi saatlerde vermeliyim bilgisi olan yardm edebilirmi lütfen çünki ben acıktuğnda az mama veriyorm sık sık yiyor bu yüzden beslenme düzeni yok kıZımın

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar kızım 3 aylık sütüm çok az yeterli değil bide memeyi çok olan bi bebek değil ne yaptıysam olmadı.Sadece uykudan uyandığında emiyor ama çok az süt olduğu için doymuyor yarımsaat sonra acıkıyor.Ben onu nasıl beslemem gerekli bilmiyorum.Kaç cc mama vermeliyim hangi saatlerde vermeliyim bilgisi olan yardm edebilirmi lütfen çünki ben acıktuğnda az mama veriyorm sık sık yiyor bu yüzden beslenme düzeni yok kıZımın

oncelikle sutunuzu cogaltmaya bakin. eger emmiyorsa sagmayi ve corba gibi sicak icecekleri bolca icmeyi deneyin. bunlarda ise yaramzsa bebeginize mama verebilirsiniz. henuz 3 aylik, sanirsam 60 cc mama yeterli gelir. ben aptamil kullanmistim. 60 ccye 2 kasik koyuyorsunuz. dikkat etmeniz gereken sutle mamayi bir arada vermeyin. yani gunduz sut verin. aksam ve gece mama. gece ve aksam da sutunuzu sagarsaniz, o da ertesi gune katki saglar.

kolay gelsin.

Dediğim gibi bazen tüm gün almıyo memeyi bazen bikaç kez emiyor çok fazla inatçı bi bebek.her yolu denedim ama sütüm artsa bile kzmn pek arası yok bende her uykudan ıyandığında emziriyorum yarmsaat sonra acıktığında 60 cc mama verioyorm 1,5 sonra filan yatıyor ozman ya 30 cc yada 60 cc daha mama veriorm genellikle 120 cc yemiş oluyor doktor hiç emmeyen bebekler 3 aylıkta günde 4 kez 120 cc desi ama kızım okadr zaten yiyemiyor

Ben ilk günden beri hero baby kullanıorm oda 60 cc ye 2 ölçek aptamil biçok dr bana tavsiye etmedi şeker oranı en yüksek olan mama imiş

Aynı durumu bende yaşadım canım bebeğin içeceği miktarı kendi belirler bi öğünde ne kadar tükettiğin takip et genelde hep aynı miktarda içer ona göre mamasını hazırla benim bebeğimde hiç bi zaman günlük tüketmesi gereken kadar süt ve mama tüketmedi her bebek aynı olmaz Dr olması gerekeni söyler illa olacak olan o değil. Bebeğinin çişini takip et bezi dolu dolu oluyorsa demekti içtiği yeterli oluyo

Zaten 60 cc yi ancak içiyor bazen çok nadir 90 cc içior.aklımı alla en çok ek gıda karıştrıyor suan 3 ay 9 günlüğüz etrafımdaki çığu arkadaşm 4.ayda başladı bende kızım çok rmmiyo die 4.aydq başlasammı diorm

Merhaba arkadaşlar ayni durumu bende yasiyordum uykulu emiyordu ama gun icinde emziremiyordum ya da cok az emiyordu doktora goturdum deniz suyuyla burnunu acmami soyledi ben daha once tikali degil diye kullanmak istememistim surekli nefesini dinliyordum normal geliyordu. Neyse emzirmeden 15 dakika once bir kac damla burnunu actim (dedigim gibi tikali degildi) sonra emzirdim simdi 6 aylik olduk emmesi normal yine azaltinca burnunu aciyorum ve emiyor sanirim biz anlamiyoruz ama burnu tikali yada genzi dolu olunca hirlama sesi gelmiyor fakat rahatsız oldugu için emmiyor bir deneyin derim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X