Bebeğimi yeni kaybettim ve hamile olan eltime bakıyorum ne acı

bircanEY

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2008
401
14
39
daha 3 ay önce ikinci kez bebeğimi kaybettim hem de 6 aylıkken eltimle beraber hamileydik
şimdi kayınvalidemle oturan eltimin yanındayım çünkü o bugün yarın doğum yapmak üzere ve kayınvalidem burda yok o yüzden ben kalıyorum
ona her bakışımda üzülüyorum kahroluyorum:çok üzgünüm:

Canım benim Allah şifa versin sabır olmasın artık sabır dertle gelir çünki şifanı versinki yüzün gülsün umarım bu üzüldüğün günleri hatırlamzsın bile :KK43:

daha 3 ay önce ikinci kez bebeğimi kaybettim hem de 6 aylıkken eltimle beraber hamileydik
şimdi kayınvalidemle oturan eltimin yanındayım çünkü o bugün yarın doğum yapmak üzere ve kayınvalidem burda yok o yüzden ben kalıyorum
baska kimse yok muydu kalabilecek?sizin psikolojinizi düşünen yok mu hiç?çok geçmiş olsun;umarım tekrar yasamazsınız böyle bir durumu..

baska kimse yok muydu kalabilecek?sizin psikolojinizi düşünen yok mu hiç?çok geçmiş olsun;umarım tekrar yasamazsınız böyle bir durumu..

teşekkür ederim
malesef kalacak insan çok ama beni düşünen yok
bana geçmiş olsun bile diyen yokki üstelik yeni rahim filmi çektirdim
dinlenmem gerekiyor ama dünya iyisi eşime laf söz gelmesin diye katlanıyorum

gerçekten ne diyeceğimi bilemedim..zaten etrafta şu gözle bakılıyor bunu anladım bebek nasıl olsa kaybedilen;yine olur;çok acı çekmenin;yıpranmanın anlamı yok!ben dogumdan sonra kaybettim bebegimi ve bi sürü anlayışsız insanlar karşılaştım..ve inan onlarla ugrasmak ölümden daha zordu..kimsenin yannıda aglayamazsın vs..
ama bir o kadar da anlayışlı insan vardı çevremde..mesela aynı sizin durumunuz gibi alt komşum bana basın sagolsuna geldigine dogumuna bikaç gün vardı ve inan karnını sakladı benden..bebegi dogdu;sesi bana gelmesin diye sürekli emzirmiş;apartmanda hep köşe kapmaca oynadık..insanların biraz seni anlaması lazım..gerçekten haline çok üzüldüm canım..ama anlat eşine madem anlayışlı;çok kötü oluyorum;dayanamıyorum falan de..

Allah sabır versin canımm üzülme dicem sacma olucak ama bişe diyemiorum sabretmek lazımm Allah herseyin en iyisini en dogru zamanda yapar merak etme bigun seninde bebegin olucak İnsallah Allah ın izniyle

off cok uzucu bı durum yaa.. :çok üzgünüm: Allah sabır versın canım oncelıkle.. :Saruboceq: 6 aylıkken bebegını kaybetmek zor olsa gerek.. :çok üzgünüm: ama Allahtan umut kesılmez canım yaa uzulme.. Rabbım verır ınsallah sızede.. :teselli: ıcınızdekı bebek sevgısını annelık ozlemını dındırır ınsallah.. :Saruboceq: Rabbım hayrırlısını dıleyıp versın hakkınızda hayırlısı olsun.. :Saruboceq: sen dualarını esırgeme Rabbımden nıtekım sızın hayır bıldıklerınızde ser ser bıldıklerınız de hayır var denılmıs.. hakkınızda hayırlısı olsun...
:Saruboceq:

senin de sinavin budur belki... isyan edip uzulme. vakti gelince senin de olacak bebeklerin insallah. o zamana kadar hic bebek gormeyecek sevmeyecek degilsin. moralini bozma lutfen. ama dinlenmen gerekiyorsa da bunu soylemelisin. seni senden baska kimse dusunmez. sen soylemedikce kimse de bilmez durumunu. Allah en kisa zamanda bebeklerini kucagina almayi nasip etsin.

canım herseyde bı hayır vardır Belkide Rabbim bununla deniyor seni bilemeyiz sen sakin isyan etme inşallah Rabbim en kısa zamanda sen ve senin gibi dünya iyisi eşine sağlıklı bi bebek nasip eder nolur üzülme :teselli:

allah hepinizden razı olsun arkadaşlar ya
valla insanlara dert anlatmaya çalışmaktan bıktım artık
bana moral oldunuz

Allah'ım size bu fedakarlığınızın karşılığını verecektir elbet.
Hayırlısıyla evlat sahibi olursunuz inşallah,Rabbim gönlünüze göre versin.

gerçekten ne diyeceğimi bilemedim..zaten etrafta şu gözle bakılıyor bunu anladım bebek nasıl olsa kaybedilen;yine olur;çok acı çekmenin;yıpranmanın anlamı yok!ben dogumdan sonra kaybettim bebegimi ve bi sürü anlayışsız insanlar karşılaştım..ve inan onlarla ugrasmak ölümden daha zordu..kimsenin yannıda aglayamazsın vs..
ama bir o kadar da anlayışlı insan vardı çevremde..mesela aynı sizin durumunuz gibi alt komşum bana basın sagolsuna geldigine dogumuna bikaç gün vardı ve inan karnını sakladı benden..bebegi dogdu;sesi bana gelmesin diye sürekli emzirmiş;apartmanda hep köşe kapmaca oynadık..insanların biraz seni anlaması lazım..gerçekten haline çok üzüldüm canım..ama anlat eşine madem anlayışlı;çok kötü oluyorum;dayanamıyorum falan de..

anlattım canım eşimle herşeyi paylaşırım zaten
o da illa gitmeyelim istemiyorsan dedi ama benden önce de öbür eltim kaldı şimdi ben de kalmazsam sürekli başına kakarlar ben de allahtan sabır dileyip geldim işte
allah tan ki eşim herşeyin farkında ya bi de o da anlayışsız olsaydı diyorum bazen napardım
gerçekten komşu akrabadan hayırlı oluyor bazen benim de öyle komşularım var
peki senin şimdi bebeğin var mı merak ettim

eltinin anne babası yokmu? ona yardım edicem derken kendi psikolojinizi altüst ediyorsunuz.lütfen sadece kendinizi düşünün bu hayata birkez geliyoruz

hayırlısı olsun canım evde yalnız kalsan belki daha çok düşünüp üzülüceksin. bu seferde kıskandı gelmedi diye düşünürlerse deyip dert yanıcaksın.. atlatmaya çalış..

her işte vardır bir hayır...

inşallah sizde en yakın zamanda sağlıklı bir bebek sahibi olursunuz.

Evet yaşadığınız gerçekten zor bir şey, ama sanki bir hikmet var gibi bu olayda. Şu mübarek ayda siz hamile eltinize bakarak belki sınanıyorsunuz, belkide bu sınavın sonunda mükafatlandırılacaksınız. Rabbimin hikmetinden sual olunmaz.
Bence bakın, kullar bilmesede olur, Allah katında yaptıklarınızın karşılığını alacağınıza inanıyorum.

X