Premature Bebekler Bebegimin beyninde sıvı birikimi lütfen yardim

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Takip edecegiz beynindeki sıvı azalacak mi artacak mi diye dediler kesin birsey söylemediler bizde inşallah azalır diye dua ediyoruz bayramdan sonra kontrole gitcem siz nasıl sorunlar yasadiniz

• benim ikizlerimde, üniv. hastanesinde 23 hafta konrolünde ventrikül genişliği görüldü. birinde 11-11 diğer bebekte 12- 9 ölçüldü. şimdi 31 haftalık oldular. dr genişlemenin normale döndüğünü söyledi.

meraba , 28 aylık oğlum var hidrosefalisi var ve santlı , 34 haftada doğdu , sonradan beyin kanaması geçirdi

Merhaba geçmiş olsun Allah yardimciniz olsun bebeginiz bu yüzden mi erken doğdu ve su an sağlığı nasıl bizi bilgilendirebilirmisiniz
teşekkür tabi yardımcı olmak isterim
34 hf. hersey normal giderken tansiyonum 24-19 çıktı acil sezeryan oldum , 1890 gr . 3. günde 4. evre beyin kanaması geçirdi ve 10 gün boyunca uyutuldu . ödem solunum sıkıntısı tansiyonda vardı bebeğimde , 25.gününde çekilen mr sonucunda bos sıvısının yükseldiği belirlendi . zaten kusması , alın başındaki damarların belirgin olması bakışları batan günei sendromu şeklinde , o zamn hidrosefali ile tanıştım ertesi günü 1 saat süren bir ameliyat ile şant takıldı .
allahıma şükür ,şant ile bir sıkıntı yaşamadık , 45 gün kaldık kuvezde , fizik merkezine ve nöröloji ye 4 ayllken başladık hala devam ediyor , gelişm olarak ta henüz yurume konuşma yok ama onları da zamanla yapacak , haftada bir saatte b,reysel eğitim alıyoruz . ama en büyük tedaviyi ona sevgili ile sarılmak güvenmek inanmak ,
her soruyu sorabilirsiniz ,

bazı artışlar kendini geri çekebiliyor yada şant takılmadan takip edilen hidrosefalı vakaları da mevcut , sizin bos artışı neden kaynaklı , başka sıkıntınız var mı ? bizim beyin kanamasından kaynaklı ve kanamanın ne kadar etkilendiği henüz belli değil zamanla belli olacak

bazı artışlar kendini geri çekebiliyor yada şant takılmadan takip edilen hidrosefalı vakaları da mevcut , sizin bos artışı neden kaynaklı , başka sıkıntınız var mı ? bizim beyin kanamasından kaynaklı ve kanamanın ne kadar etkilendiği henüz belli değil zamanla belli olacak
çok tsk ederim bilgilendirdiginiz için ben şu an 26 haftalik hamileyim bebegimin beyninde sıvı birikimi varmis ve nedeni belli değil takip edilecek diyor doktorlar inşallah kendiliginden azalir diye dua ediyoruz

çok tsk ederim bilgilendirdiginiz için ben şu an 26 haftalik hamileyim bebegimin beyninde sıvı birikimi varmis ve nedeni belli değil takip edilecek diyor doktorlar inşallah kendiliginden azalir diye dua ediyoruz
insallah , anne karnında hidrosefalı tanısı koyunup , doğuma kadar geçenler var allah yardımcın olsun stres yapma ki bebeğinde etkilenmesin senden , ve meleğinden vazgeçme , senin elinden sımsıkı tutacak insallah

sizler ne durumdsınız bnde 24 haftlık gebeyim 1 mm yaklaşmış dedi doktor takip edelim dedi düzeliyor mu hidrosefali oluyor gşttikçe cevap atarmısınız

Benim. Bebeğimde anne karnında beyin kanaması geçirmiş byle bir durumla karşılaşan var mı şu an 27 haftalık hamileyim

22 haftalik gebeyim sağ lateral ventrikul 12 sol lateral ventrikul 14 çok Üzgünüz bu durumu yaşayan var mi
Geçtiğimiz sene biz de aynısını yaşadık.25. Haftaya kadar bekledik. Ne yazık ki daha da arttı ve hamileliği sonlandırma kararı verdik.Emar çektirdiniz mi?İyi bir veya birkaç prenatalog baksın mutlaka..Burada kötü olan ilerlemesi, bizimki maalesef öyle oldu.İstanbul da isen sana önerebilirim.Ayrıca ben 2.emar için İzmir e de gitmiştim.

Geçtiğimiz sene biz de aynısını yaşadık.25. Haftaya kadar bekledik. Ne yazık ki daha da arttı ve hamileliği sonlandırma kararı verdik.Emar çektirdiniz mi?İyi bir veya birkaç prenatalog baksın mutlaka..Burada kötü olan ilerlemesi, bizimki maalesef öyle oldu.İstanbul da isen sana önerebilirim.Ayrıca ben 2.emar için İzmir e de gitmiştim.
sızın kararınız ama yazık etmıssınıx benım bebegıme de agır hıdrosefalı dedıler saglam dogdu

Bir ay neler çektim ben 14 mm kadar dediler ank yolladılar adam 6 mm dedi doktorum baktı tekrar 6 dedi 1 ay yüksek gördü yanlış ölçüm olmuş bile bişe y nasıl olur

X