Bebegimin eşi (plesanta)aşagıdaymış kanama oluyo

Kizlar merhaba, en son ikiz gebeligimin biriini kaybettim demistim, 6 haftalikken

. Simdi 10 gündür ara ara kahverengi akıntı oluyordu, bor sorun gözükmüyordu. Dun sabah kalktığımda kırmızı kan ve baş parmak ucu kadar pıhtı geldi. Korktum ve özele gittim. Ultrason da kalp sesini duyduk ve bebeğin maşallah sağlıklı olduğunu gördük. Sadece sorun şu, doktor bebeğin eşi aşağıda kanala yakın mı ne dedi anlamadım. Kanama bu yüzden oluyormuş. Progestan fitil kanama varken kullanma, iç dedi. Ayrıca Progestan igne yazdı 5 gün.

Kizlar bugin yine kahverengi kanama geldi, doktor 20 dakikadan fazla ayakta durma iliski uyarılması afedersiniz hersey yasak dedi. Zaten uzak duruyorduk. Son adet tarihine göre 9+4 Ultrasona gore 10+1 haftalik görünüyor dedi

Sorum şu kizlar affedin uzun oldu, bebeğin eşi asagida olup da yukarı çıkan var mi bebegim düşer mi cevaplarsanız beni bir nebze rahatlatirsiniz kizlar Rabbım kandil ertesi hürmetine hepinizin bebeğini korusun, sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin
Gebelik haftası 10+2
Tam yukari cikmadi ama kaydi.
Az da olsa..
Zaten mutlaka sezeryan yapiyor doktorlar.
Normal dogumda kanamadan ölme riskinizi goze alamazlar.
Endishe etmeyin surekli ayaklarinizi uzatip dinlenin, ilk 3 ay yattim ben hep.. sonrasi hep komtrol.. hep dikkat.. ama oglum suan koynumda ve tam 7 yasinda😍

Bebegin esinin asagida olmasina "plesanta previa" deniliyor. Progestan ben de kullandim. Doktor ozamanlar bana yatis onermisti sana onermedi mi? Kendisi riskli gebelik uzmaniydi; buyuk tuvaletini yaparken dahi ikinmayacaksin diyerek rahat , ikinmadan yapabilmem icin ilac bile vermisti.

X