''Bebeğimin karın çevresi( AC) 2 hafta geri çıktıı":(:(:(:

mrym3009

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2010
197
50
Arkadaşlar 28 haftalık hamileyim.bebeğimin karın çevresi 2 hafta geri çıktı. aranızda yakınınızda böyle bir durumla karşılaşan var mı?Çok üzülüyorum sizce düzelir mi?ne yapmam gerekiyor??

Arkadaşlar 28 haftalık hamileyim.bebeğimin karın çevresi 2 hafta geri çıktı. aranızda yakınınızda böyle bir durumla karşılaşan var mı?Çok üzülüyorum sizce düzelir mi?ne yapmam gerekiyor??

slm.benim 3.5yasında kızım var 31.haftada gerileme baslamıstı onda ve ilerliyodu 37.haftada suni sancıyla doğum yaptm 2610 doğdu çok sükür sağlıklı bi şekilde anne karnında beslenemediği için öle dedi doktr.simdi 2.kızıma hamileyim 34.haftamdayım bundada varmıs ama 1hafta ve çok şükür ilerleme yok 2200müş kilosu bakalım 1ay daha durursa 3kilo olur dedi dktr inşallah sağlıkla alırız kucağımıza çok üzme kendini ve bol bol sol tarafına yat...

=mrym3009;23289449]Arkadaşlar 28 haftalık hamileyim.bebeğimin karın çevresi 2 hafta geri çıktı. aranızda yakınınızda böyle bir durumla karşılaşan var mı?Çok üzülüyorum sizce düzelir mi?ne yapmam gerekiyor??[/QUOTE] yok muu kimse

Ben de aynı sorunları yaşadım. Haftasını çok net hatırlamıyorum ama son aylarda gelişim geriliği başladı. Önce 1 hafta geri, 2 hafta derken, 5 haftaya kadar geri kaldı. Bizim baş çevresi, karın çevresi, Fl uzunluğu hepsinde gerilik vardı. İkili testimiz de riskli çıktığından çok korkmuştuk. Ama çok şükür kızım 41+3 de 2880 gr, 49 cm sağlıklı doğdu. Şimdi yaşıtlarından daha iri bir çocuk. Maşallah. Umarım sizin de bir sorun olmaz.

yeğenime 3 hafta geriden geliyor kücücük dediler. yapmadkları tahlil kalmadı. cocuk bir dogdu tosun gibi. sen beslenmeni doğru sekilde yapdokt düzenli uyu düzenli dinlen. vitamin degeri yüksek besinler al.fazlada strese girme bence. stresden bebekde etkileniyor.kız kardeşiminde bebeğine kücük zayıf vitaminsiz dediler 4 kilo doğdu.

benim bebeğimde 2 hafta geriden geliyordu ACye göre, doktorum hiçbir sorun yok sadece minyon bi bebek, annesi gibi dedi,, çok şükür vaktinde doğdu 4.5 aylık olduk bile,, üzme boşyere kendini.

benım bebegımınde bacak boyu kısaydı dıger dıger yerlere gore kafasıda buyuktu.yanı hepsı aynı gıtmemıstı.doktor bı sorun yok dıyosa ıcını ferah tut bence.insan hamıleyken cok takkıo boyle seylere ama doğunca dıceksın gereksız yere uzulmusum.doktoruna guven beslenmene dıkkat et.bı bakmıısın melegımn kucagında saglıkla sıhhatle ınş

benimde ac 2 hafta geri çıktı.kol ve bacaklar 3 hafta ileri ama karın zayıf.dr ince uzun bir bebek olacak dedi ama aklıma takılmıyor değil geriden gitmesi...

benim bebeğimde 2 hafta geriden geliyordu ACye göre, doktorum hiçbir sorun yok sadece minyon bi bebek, annesi gibi dedi,, çok şükür vaktinde doğdu 4.5 aylık olduk bile,, üzme boşyere kendini.
Canım bnm dr bebeğimde gerilik çıktı ac ile FL si geriden geliyor senin de mi öyleyfi

canım 4,5 sene oldu inan hatırlamıyorum :KK43: ama doktorun sorun yok diyorsa hiç üzülme

benımkınınde kafa cevresı bır hafta onde ama sorun teskıl eden bır durum yok.. olcumler genelde bırkaç gun yada bır hafta oynuyor , onemlı olan organlarının tam , bebegın hareketlı olması ve sızın saglıklı beslenmenız , ılerı yada gerı ıkı haftaya kadar normal kabul edılıyor zaten...

Malesef daha kotu ac ve fl si 6 hafta geriden :KK43:
Yaa bizim komşumuza son 3 ayında hep bebek gelişmiyor gelişmiyor kafası büyük gövdesi küçük dediler kadıncağızı aylarca ağlattılar. Bebeği doğdu tosuncuk maşallah hiç bişeyi yok :) istersen sana fotoğrafını atarım özelden

Yaa bizim komşumuza son 3 ayında hep bebek gelişmiyor gelişmiyor kafası büyük gövdesi küçük dediler kadıncağızı aylarca ağlattılar. Bebeği doğdu tosuncuk maşallah hiç bişeyi yok :) istersen sana fotoğrafını atarım özelden
Gerçekten mi canim.

Gerçekten mi canim.
Vallahi de niye yalan söyleyeyim canım? Hem biz ilçede yaşıyoruz. Kadın eğer bebekte bişey varsa diye kalktı memleketine gitti doğum yapsın da byükşehire. Hiç bişey olmadı aldı tosun kızını geldi:)

X