Bebek Beslenmesi Bebeğimin pişiği geçmiyor ne yapacagımı şaşırdım

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Cucuumoo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2018
10
2
28
merhaba 6 aylık kızım var genital bölgesi pişti yaklaşık 1 ay önce baya ilerledi sudocrem , stafiine, bepanthol , hakiki zeytinyağı kullandım geçmedi doktor hametan ve travazol verdi karıştırıp sür dedi ilk iki üç gün fayda etti geçirdi ama sonra tekrar çıktı bu sefer canı yanıyor sildiğimde ağlıyor
İlaçlarıda geçirmiyor üstelik her değiştirdiğiimde havalandırıyorum poposunu acaba prima premium care kullanıyorum doğduğundan beri alerji yapmış olabilirmi yaptıysa hangi marka önerirsiniz yada piişik için ne yapabilirim

Yarim çay kaşığı hatta daha da az gece uyumadan önce çinko şurup verirsen sabaha hiç bir şeyi kalmaz

merhaba 6 aylık kızım var genital bölgesi pişti yaklaşık 1 ay önce baya ilerledi sudocrem , stafiine, bepanthol , hakiki zeytinyağı kullandım geçmedi doktor hametan ve travazol verdi karıştırıp sür dedi ilk iki üç gün fayda etti geçirdi ama sonra tekrar çıktı bu sefer canı yanıyor sildiğimde ağlıyor
İlaçlarıda geçirmiyor üstelik her değiştirdiğiimde havalandırıyorum poposunu acaba prima premium care kullanıyorum doğduğundan beri alerji yapmış olabilirmi yaptıysa hangi marka önerirsiniz yada piişik için ne yapabilirim
Merhaba canim tupteki arko klasik kremlerde iyi geliyor ben ne alaka demistim ama 3.4 gunde etkisini gordum onleyici olarak kullaniyorum hatta

Islak mendili makinede kaynar suda sirkeyle yikayin kurutun. Bebeğin altını bu mendilleri suyla islatip temizleyin, ardından ılık suyla lavaboda yıkayın. Poposunu kurulayip biraz havalandirdiktan sonra surun kremi ya da yağı. Vajinasinin içine sürmekten kacinarak mor desitin kullanabilorsiniz, çok hızlı iyilestiriyor. Travozol gibi mantar kremlerini bir haftadan uzun süreyle ve 2 hafta ara vermeden kullanmamaniz gerekiyor, cildi inceltiyormus.
Canbebe deneyebilirsiniz, parfumsuzdur, belki iyi gelir. Kilosu bezin kilo aralığının üst sınırına yakınsa bez numarasini büyütün. Zeytinyagini kizdirip soğutup kullanın, yoksa tahriş eder. Jokerde gümüşsuyu satılıyor, onun da çok faydasını görürsünüz, hiçbir krem kullanmadan gümüş suyunu sprey şişesine koyup poposuna püskürtün, kuruyunca zeytinyağ sürün. Denerseniz sonucu bizimle de paylasin ki başka annelere de ışık olsun.

Son olarak inatci pisikler alerji gostergesi olabilir. Bebeginizi iyi gozlemleyin başka alerjisi belirtileri de gösteriyor olabilir. Eğer alerjiden şüphe duyarsanız diyet yapmanız gerekir. Mama kullaniyorsaniz alerji maması vermeniz gerekir.

Kantaron yağı bu konuda 1 numara kesinlikle tavsiye ederim kendim yaşadım aynı durumu ve iki gün sürmedi dr bebeklere de öneriyor hatta Ceyda Düvenci bile kullanmış pişik kremi hiç kullanmamış izle istersen videosunu yanı diyeceğim git al ve dene sonucu gör geçmiş olsun

Geçmiş olsun Islak mendil kullanmayın her defasında yıkıyorum ben altını bu zamana kadar pişik olmadı çok şükür. Islak mendilleri kendi cildime bile kullansam yakıyor bebeğin o hassas bölgesini ne hale getirir. Dışarıda zor durumda kalırsanız pamuk ıslatıp kullanabilirsiniz umarım bir an önce geçer.

İlaçlarıda geçirmiyor üstelik her değiştirdiğiimde havalandırıyorum poposunu acaba prima premium care kullanıyorum doğduğundan beri alerji yapmış olabilirmi yaptıysa hangi marka önerirsiniz
ben lansinoh kremin faydasini gordum gogus ucuna surulen.bez olarak sleepy ve ebebekte satilan goon sensitive kullaniyorum.islak mendil kullanmayin ilik su ve pamuk tavsiye ederim.gecmis olsun kuzucuga.banyodan sonrada onceden isitip cam siseye koydugum zeytinyagini surerim.arada bir de kakadan sonra banyoda ilik su ile poposunu yikiyoruz.

Hava almayan kiyafetler de pisigi destekliyor. Havalar soguk diye 2 gun kilotlu corap giydirmistim baktim komple pisik olmus yatarken cikariyodum ama hava almasini engelliyor. Sudokremle gecirmistim. Prima en iyisi bu konuda ben sleepyle donusumlu kullaniyorum. Islak mendille sildikten sonra kurulayip oyle kremini surun biraz da havalandirin. Kiyafetleri de etken olabilir onlara da bakmanizi tavsiye edeim. Corabi cikardiktan sonra benim sorunum cozuldu

aynisini yaşadım oğlumun poposu kaniyodu artik mantar kremi surdum geçti tirosid adi internetten buldum kullandim prima kullandigim icin bez pisigi olmustu bezide degistirdim

ben lansinoh krem ile gecirdim gogus ucuna surulen.cok faydasini gordum.arada bir poposunu ilik su ve pamukla temizliyorum.bazen banyoda kaka yaptigi zaman alt tarafini yikiyorum.surekli islak mendil kullanmak da cok iyi degil.

Ek gıdaya geçtiyseniz etkisi vardır. Doktorum bana inatçı pişik alerji belirtisidir, bir haftadan uzun sürerse getir bakalım demişti. Asitli gıdalarda pişiğe sebep olabiliyor. Annem ben verme dememe rağmen portakal vermiş gizlice, sonra bir baktım pişmiş hep. 3-4 gün sürdü ancak geçti

Bez olarak goon premium soft tavsiye ederim. Ama normal bezi olsun kulot bezi guzel degil. Pisik icin de emziriyorsaniz yetip ictiklerinize cok dikkat edin.

Islak mendili makinede kaynar suda sirkeyle yikayin kurutun. Bebeğin altını bu mendilleri suyla islatip temizleyin, ardından ılık suyla lavaboda yıkayın. Poposunu kurulayip biraz havalandirdiktan sonra surun kremi ya da yağı. Vajinasinin içine sürmekten kacinarak mor desitin kullanabilorsiniz, çok hızlı iyilestiriyor. Travozol gibi mantar kremlerini bir haftadan uzun süreyle ve 2 hafta ara vermeden kullanmamaniz gerekiyor, cildi inceltiyormus.
Canbebe deneyebilirsiniz, parfumsuzdur, belki iyi gelir. Kilosu bezin kilo aralığının üst sınırına yakınsa bez numarasini büyütün. Zeytinyagini kizdirip soğutup kullanın, yoksa tahriş eder. Jokerde gümüşsuyu satılıyor, onun da çok faydasını görürsünüz, hiçbir krem kullanmadan gümüş suyunu sprey şişesine koyup poposuna püskürtün, kuruyunca zeytinyağ sürün. Denerseniz sonucu bizimle de paylasin ki başka annelere de ışık olsun.

Son olarak inatci pisikler alerji gostergesi olabilir. Bebeginizi iyi gozlemleyin başka alerjisi belirtileri de gösteriyor olabilir. Eğer alerjiden şüphe duyarsanız diyet yapmanız gerekir. Mama kullaniyorsaniz alerji maması vermeniz gerekir.
Aydınlatıcı ve detaylı bir mesaj olmuş. 18 aylık kızımda hiç pişik yaşamamışken,son bir ayda mantara dönüşen inatçı pişikle karşılaşır olduk. Galiba alerjiden şüphe edeceğim. Dr.un verdiği kremler ve diğer yöntemler hep geçici tedavi oldu bize

Aydınlatıcı ve detaylı bir mesaj olmuş. 18 aylık kızımda hiç pişik yaşamamışken,son bir ayda mantara dönüşen inatçı pişikle karşılaşır olduk. Galiba alerjiden şüphe edeceğim. Dr.un verdiği kremler ve diğer yöntemler hep geçici tedavi oldu bize
Merhaba. Emziriyorsaniz son zamanlarda yemeye başladığınız ya da yeme sıklığını artırdığınız bir besin alerji başlatmış olabilir. Bebeginizin yeni yemeye basladigi ya da yeme sıklığını artirdigi bir yiyecek, mama alıyorsa marka degisimi ya da mama içeriğinde firmanın değişiklik yapması alerji başlatmış olabilir. Son zamanlarda kullandığınız ilaçlar ya da yaptirdiginiz son aşı da alerji baslatabilir.

Konuya çocuk alerji uzmanı ve çocuk gastroenteroloji uzmanı bakiyor. Devlet hastanesine gitmek isterseniz önce çocuk doktoruna gitmeniz gerekiyor. Çocuk doktoru gerek görürse bu bölümlere randevu alabilmeniz için sistemde kayıt oluşturuyor. Ardından mhrsden bir kereye mahsus bu bölümlere randevu alabiliyorsaniz. Randevunuzu iptal ederseniz çocuk doktoruna görünmeden yeniden randevu alamazsiniz. Randevu degisikligi için de geçerli bu.

Alerji sebebi olarak besinlerden değil de ilac, aşı ya da deterjan gibi kimyasallardan supheleniyorsaniz aşı detoksunu araştırmanizi tavsiye ederim. Vücutta biriken kimyasal ve civa gibi ağır metallerden arınmak alerjiyi de geriletiyor. Bebeğim aşı detoksu yaptigim son 3 ayda inanılmaz iyileşme gösterdi.

X