Bebeğimin yanakları millete dert oldu

Ena2007

Tatlı ogluşumun annesi
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2016
182
306
30
Önceki gün akrabamizin bebek mevlidi vardı oraya gittik.

Oğlum 5 aylık tabiki o da yanımdaydı.
Oğlumu gören seviyor seviyor sonra da onun yanakları neden öyle sarkık çok mu opuyorsunuz diyor.

Tombik bi bebek değil ama yanakları biraz sarkık gibi duruyor.
Bir değil iki değil... İnsanlar öyle deyince ne cevap vereceğini de şaşırıyorum...

Ne tuhaf insanlar var ya...

Yok ayağı küçücükmus yok yanakları sarkık mis. 5 aylık bebek ne olacaktı ? kilosu 7.5, boyu 68cm... Ya sabır.ama yine de kimsenin kalbini kirmadim..

Siz olsanız ne derdiniz?

Allah yaratmış size noluyoki
Diye söylerdim .

Öpmeyle yanak sarkar mı bilmiyorum ama inanın opmuyoruz desek yeri var. Sakaklarını ya da iki kasının arasını öpüyoruz. Kp ve eşimin teyzesi acayip opuyor vakumlu vakumlu...

Her gören öyle deyince haliyle artık canım sıkılıyor haliyle.
Patlamam yakındır.
Şanslı kişi kim olacak bakalım :)

bi görünümüne karışmadıkları bebekler kalmıştı ona da el attılar.
dert etmeye değmez.
ama biraz daha büyüdüğünde çocuğun yanında söyletmeyin.
bizde ben ve bütün ailem renkli gözlüyüz, kızımı her gören ay gözleri niye sana çekmemiş diyor, ben babasının gözleri daha güzel onunkilere benziyor diyip geçiştiriyordum.
ama kızım geçen gün öğretmenine, senin gözlerin de kahverengi ama çok güzelsin, mavi gözlü olmayanlar da güzel olabilir dimi öğretmenim demiş... nasıl üzüldüm duyunca, demek aslında nasıl içerliyormuş...

KV in tanıdığı hepsi o yüzden bir şey denemek için zor tuttum hep kendimi. Çünkü bak bak d'nin gelinine neler söyledi derler biliyorum . Laf getirmemeye çalışırken kendim dert ediyorum işte...

Önceki gün akrabamizin bebek mevlidi vardı oraya gittik.

Oğlum 5 aylık tabiki o da yanımdaydı.
Oğlumu gören seviyor seviyor sonra da onun yanakları neden öyle sarkık çok mu opuyorsunuz diyor.

Tombik bi bebek değil ama yanakları biraz sarkık gibi duruyor.
Bir değil iki değil... İnsanlar öyle deyince ne cevap vereceğini de şaşırıyorum...

Ne tuhaf insanlar var ya...

Yok ayağı küçücükmus yok yanakları sarkık mis. 5 aylık bebek ne olacaktı ? kilosu 7.5, boyu 68cm... Ya sabır.ama yine de kimsenin kalbini kirmadim..

Siz olsanız ne derdiniz?
töbe insanlar gerçekten tuhaflaşmış bunlarınkide laf mı şimdi olmasa çocuk niye olmadı derler olsa niye böyle daha neler artık boşverin gitsin

Cahillik, başka bir şey değil.
Tersleseniz bu kez "Aman bi şey mi dedik, ne tahammülsüz, nemrut kadın" derler. En iyisi siz milletin ne dediğine takılmamaya çalışın, bir cevap verirsiniz iki cevap verirsiniz bitmez ki. Yine böyle çok darlanırsanız "Sağ olun o çok mühim, kıymetli fikirlerinizi sormasak da paylaştığınız için" deyip basıp gidin yanlarından. Kalsınlar öyle.

Canım benimm....

Bu açıdan hiç düşünmemiştim... Çocuk dünyası öyle masum ki bak nasıl düşünmüş kıyamam...

Güzelim benim. Rabbim hepsine sağlık versin.

Benim dogmayan bebegimin ultrason resmini elestiriyolar canim burnu buyukmus kulagi kepceymis buyukseyanaginda cukur varmis buyukse buyuk kepceyse kepce umursamiyorum bile hic takma kafaya malesef cok bilmis insanlar var

Cahillik, başka bir şey değil.
Tersleseniz bu kez "Aman bi şey mi dedik, ne tahammülsüz, nemrut kadın" derler. En iyisi siz milletin ne dediğine takılmamaya çalışın, bir cevap verirsiniz iki cevap verirsiniz bitmez ki. Yine böyle çok darlanırsanız "Sağ olun o çok mühim, kıymetli fikirlerinizi sormasak da paylaştığınız için" deyip basıp gidin yanlarından. Kalsınlar öyle.

Gerçekten birine aaa sen söyleyene kadar farketmedik iyi ki söyledin desem o anki yüksek ifadesini tahmin edebiliyorum :).
Oğluma da bak oğlum ne kadar komik dimi deyip minnoş yanakları güldürmek lazım :)

Teşekkür ederim:))

X