Bebeğimmm :(

Cümlelere sığmayan duygular ve telaşlar vardır yüreğimi yerinden söken.
Yaşayan insanlardan tecrübeli annelerden yorum istiyorum .
38+3 günlük dünyaya geldi oğlum.
Planlı sezeryandı. Kilosu boyu cok iyi durumda
Hersey sorunsuzdu . Son kontrolü doğumundan 4 gün önceydi ve herşey çok yolundaydı.
Doğum günü geldi çattı. Heyecanla uyandık aileler esim ve ben . Hastanenin yolunu tuttuk.
Daha asansörden iner inmez önde ben arkada aileler ve eşim. Beni odaya aldilar hemen hazırladılar. Çok korkuyorum . Neyle karşılaşacagimi bilmiyorum. Doğum nasil bişeydir . Ne durumda olacağım vs . Ameliyathaneye girdim bi sürü hazirliklar vs . Ameliyathaneye girerken ağlıyorum ama neden bilmiyorum . Etrafi izliyorum . Kafamda milyon soru. Acaba beni nasil kesecekler ameliyat sonrası agrim nasil olcak nasil korkunc bi ağrıyla uyanacağım. Bebegim nasil bisey olcak . Ilk kim gorcek. Eşim görünce ne hissedecek hangimize benzeyecek cennet kokulum . Derken ne zaman bayilcam demeden etraftaki herkesle muhabbet ediyorken damar yolundan bir iğne ve ismimin söylenmesine uyandim titremeyle cok soğuk . Be be gim diyebildim . Zor konuşuyorum zor uyandim. Ameliyat yerinde hafif sizi o kadar. Uyandin mi hebe? Heceliyorm . Bebegim hani ? Bilgimiz yok yukarida sana bilgi verecekler biz ameliyata girmedik . Neden diyorum gözlerimi açamıyorum. En son bi odaya götürdüler isitmak için titriyorum hala . Hemsire agri kesici yapcm smdi sana uyursan cok uzun sure uyanamazsin dedi. Yüzümü yikarmisin uyumak istemiyorum bebeğimi görmek istiyorum dedm yikadi . Ama aklimin ucundan bebegime bisey olacağı geçmiyordu:KK43: . Sürekli hemşireyle konuştum uyumamak icin bi hemsire geldi cok guzel bi oglun oldu dedi . Sapsarı dedi gerçekten mi dedim evet dedi . Herkese soruyorum yukarda bilgi verecekler. Ameliyathaneden odaya bi gidisim var sanki ameliyat olmamisim da böyle hevesli hevesli . Gülerek. Idaya giriyorum annem babam kardesim esim nerde diyorum bebegi gördünüz mü yok diyorlar alt katta esinle bebek neden diyorum cevap yok . Oysa bebekleri benim odamin karşısında ki camekandan gösteriyorlardi biliyorum. Hala konusmalarim yavas herkesi iki kisi görüyorum sarhosluk üzerimde. Yarim saat sonra eşim geldi. Oda boşaldi esim aglamaya basladi . Noldu dedim kötü bişey olacağını hala düşünemiyorum. Ihtimal yok çünkü. Sonra anlatti doğmuş o an yarim saat hic nefes alamamış. Orada anestezinin boğazımda olan gıcık bi öksürüğü dikişleri sızısı esimi tuttum ölüyorum sandim bağıra bağıra agladim hemen hemsireler geldi mudahale etti annemler elimden tutuyor .cok uğraştılar dedi eşim her yolu denemişler ama çok zor kendine getirmişler suan yoğun bakimda dedi . Inanmadim bisey oldu kaybettim dedjm bebegimi . Kardesim gelip anlatti . Sonra doktorum geldi cok ciddi bi durum atlattik bebekte dedi . Ama ben sakinleştirici etkisiyle sadece tebessüm ediyorum . Dua ediyorum inaniyorum iyi olacak diyorum . İyileşecek benim kuzum . Iyilesmezse de melegim şefaatçim olur diyorum rabbim bana kuvvet ver . Bi yandan ağlama sütün kesilir diyorlar bi yanda kv nin salak hareketleri anneme saygisiz davranislari . Ama bunu düşünmeye aklim ermeyecek kadar doluyum . Bebegimi görme saatim geldi elinden tuttum . Oksadim o gun 2 kere gördüm. Ertesi gün tekrar görmeye gittim . Ağlayamıyordu minigim sesi kesik kesik sesi çıkmıyor o ağladı ben ağladım elini tuttum bi iki dakika sustu yine basladi aglamaya yogun bakimin kapisinda oturdum kaldim rabbim minnacik beden nasil çaresizlik bu. Hem bebegine görür görmez aşık olmak . Ben agladim esim ağladı mahvolduk sonra ki gunden itibaren iyi haberlerini almaya basladik taburcu oldum eve geldim ama bebegim yok cok agir geldi ama guclu durdum iyi olacak dedim . Her sabah onu gormek icin bile uyanmak bi bahane oldu hevesle hastaneye gittik bebegimin hersey iyiye gidiyordu .oksijen veriliyordu kesildi . Kuvezin havasıyla destek veriliyordu ertesi gun daha iyi oldu hortumla besleniyordu sonra biberona gectiler derken çarşamba günü görmeye gittiğimiz de çok iyi gördük eşimle harejetleri bakışları cok aktif bi bebekti bakarken anlamli bakiyordu uyanmis gibi . Sonra doktoruna sorduk oksijensiz kalan bebekler de hasar meydana gelebiliyormus dedik internetten okudugumuz kadariyla . Oda evet olabiliyor ama bebeginiz hizla toparladı cok iyi görünüyor suanda bence bi problemi yok bebeğinin dedi ama 3
. Ay sonunda nöroloji doktoru görmeli kesin bi cevap için dedi . Antibiyotik tedavisi olmasa çıkarmıştık simdiye kadar dedi . Bugün bebegimi kucağıma aldim ilkkez . Ama ağlaması hala sesi kisikti sanki boğazı iltihaptan dolu gibi inleme sesleri geliyordu doktoruna sordum normal dedi cigerlerine hortum soktuk nefes borusu zedelenmis olabilir 1 aya kendine gelir dedi. Ama benim icim parcalandi :KK43: su yaşımda bile narkozun etkisi olan boğaz tıkanıklığı gıcık ibi bi durumdan dolayi sesim cok çıkmıyor ben bile bu haldeysem o cocuk ne durumdadir . Allah kimseyi caresiz birakmasin herkesin bebegine sifa versin . Duygularımı dökmeye cok ihtiyacim vardi hala cok hassasim .
Doktoru çok iyi bebeğin diyor yarin taburcu olacak ama benim içime sinmedi aglamasi nefes almasi baska doktora götürelim dedim esime . Bu durumu yasayan anneler bebeklerinizin ses durumu nasil oldu .?( kuvezde bi cok benek var agladiklari zaman sesleri cikiyor o yüzden cok takıldı kafama) Oksijensiz kalmasi durumda bi hasar meydana geldi mi ? Tecrübelerinizi bekliyorum
Güzel anne☺️ İnşallah bebeğin çok sağlıklı olur. Öyle sağlıklı olur ki seni o gün üzen kayınvalidenin burnundan getirir yaramazlıkları ile ☺️ Allah yardımcın olsun. Düzelir inşallah her şey

Cok gecmıs olsun😔😔😔 kucuck bebege hortummu😥 canm ben hastanede biraz daha kalmaso taraftarıyım. Arkadasta 1 yıl evlı kaldı cok streslı bır evlıkık yasadı sezaryen dogum yaptı bebekte sennkı gıbı oksijensız kalma gibi bi durum olmus onuda kısa surede taburcu ettıler. Fakat cocuk 3 gun sonra anne bbanın ortasında yatıyormus sabah uyandıklarında cocugun solıgu kesılmıs buz gıbı mosmormuş. Bebek 2sının arasında vefatr etmıs. Herkes cougun uzerınemı yattınz dıyor ama yok emzırmedım bıle tıkanır mokamırn diye sabah uyandık sok gecırdık dıyodu. Kalsın hastamede biraz daha, norolojıuıde bıyandan arastırın cıkar cıkmaz hemenn gosterın

Oyy kuzum kurban olduğum Allahim inş tez vakitte şifa verir daha da iyi olur. Sende sıkma canını çok güçlü bir bebişin var daha şimdiden hayatta kalmak için savaşmış yenmiş minik kuzu. Maşallah sağlıklı uzun bir ömrü olur inş. kahramanin. Sende en az bebeğin kadar güçlü dur canim kucağında sağlıkla çıkın hastaneden😍

Allah bagislasin, okurken cok korktum. Gereken her seyi yapacahiniza eminim. Umarim hic bir sikintisi olmadan sizinle kavusur.

Benim bebeğim erken doğduğu için küvezde kalmıştı.
Normal sıkıntısız bir bebeğe göre farklıydı.
Bebeğimin normal bir bebek gibi ağlaması,
4.aydan sonra başladı.
Tabiki içinize sinmiyorsa başka doktora götürün.

Bunun dışında size verebileceğim tavsiye,
Evinize döndüğünüzde bol bol göğsünüze alın bebeğinizi.
Sıkıntı,üzüntü bunlardan çok çok uzakta durun ki,bebeğiniz de etkileniyor malum.
Çok iyi düşünün günlerinizi çok huzurlu geçirmeye bakın. Bol bol emzirin. Düşünmemeye çalışın.
Ve tabiki,bir doktora daha gösterin ki belki böylece içiniz daha çok rahat eder. Soru işareti kalmamış olur.

Bol sütlü,sağlıklı huzurlu günleriniz olsun...

X