Bebeğini 3 dil ile büyüten aileler (Trilingual Bebekler) var mı?

Hayır öğretmenimiz Türkle evli bir Çinli aynı şehirdeyiz. Onunda 2 çocuğu var 5 yaşında olan iyice söktü şuan cinceyi. Ki onlarda İngilizce Türkçe ve çince konuşuluyor evde.
Gayet iyi.

Cin’in hangi sehrinden bilginiz var mi? Arastirdiysaniz bilirsiniz, degil her sehir, her mahallenin hatta bazi semtlerin bile kendi iclerinde kullandiklari lokal dilleri var. Putonghua telaffuzu -ki Cince’nin en zor ozelligi- onemli.

Hos asla Cinli olmayan bir hocadan Cince ozel ders almanizi tavsiye etmem.

Biz çocukken evde Türkçe Kürtçe ve Arapça konuşulurdu. Tüm aile ferdleri bu üç dili de çok iyi seviyede konuşur. Bence beklemeye gerek yok. ☺️
İşte sorun şu ki eşim ve ben çince bilmiyoruz. Ben 1. Seviye online kursa başladım ama gerisini getiremedim. Ona anlatmk için değil de ben de aşina olayım diye düşünerek baslamstm maalesef gerisini getiremedim.
Şimdilik elimizde bildgmz 2 dil var ve doğal akışında olmayck çince. Ders alarak olacak ondan acaba diyoruz 😍

Gayet iyi.

Cin’in hangi sehrinden bilginiz var mi? Arastirdiysaniz bilirsiniz, degil her sehir, her mahallenin hatta bazi semtlerin bile kendi iclerinde kullandiklari lokal dilleri var. Putonghua telaffuzu -ki Cince’nin en zor ozelligi- onemli.

Hos asla Cinli olmayan bir hocadan Cince ozel ders almanizi tavsiye etmem.
Kendisi anlatti bu olayı hatta bazı yerlerde anlaşılmazlk bile olurmuş. Genel konuşulan resmi kendi çocuğuna da öğrettiğini ogretck. Orjinal çinli arkadaş 🇨🇳🇨🇳🤭

Yengemiz slovak yeğenim olduğunda abin slovakça bilmediginden kendi aralarında hep ingilizce konuşuyorlardı abim türkçe yengemde slovakça bide ingilizce simdi 3ünüde biliyor 9 yaşında benden iyi türkçe konuşuyor diyebilirim trt çocuk izleyerek büyüdü slovakça eğitim aliyor zaten 😁

Yengemiz slovak yeğenim olduğunda abin slovakça bilmediginden kendi aralarında hep ingilizce konuşuyorlardı abim türkçe yengemde slovakça bide ingilizce simdi 3ünüde biliyor 9 yaşında benden iyi türkçe konuşuyor diyebilirim trt çocuk izleyerek büyüdü slovakça eğitim aliyor zaten 😁
En sevdiğim dünya vatandaşı çocuk olmuş yegeniniz maşallah 😍😍 ben dil konusunu çok önemsiyorum ve 1 dil 1 insan diye düşünüyorum.

Özellikle masal ve oyun oynarken konuşma tam bilinçli algıladığı zaman oluyor çok iyi yapıyorsunuz hayran kaldım.
oglum şuan 32 aylık oldu. Biz de nasip olursa 36 ayda başlatacağız. Dedgim kanalı bilmiyorsnz belki de biz ekranla tanistrdk eğitici şarkılar izliyor YouTube kidsten.
Sizinde planınız mi var o şekilde? Esim de diyor ilgisi varsa ilerletmk adına 1 yıl gideriz ben her yerde ingilizce is bulurum oğlumuz için yaparız diyor. İnşallah hayırlısı ise olsun 🙏
Siz cinceyi nerden ogrendnz?
Masallah, Allah bagislasin yavrunuzu.
Kanali biliyorum, ekranlardan uzak buyutuyoruz. I-pad’e diledigimiz videoyu download edip sarki olarak dinletiyoruz sadece.

Ben Pekin Universitesi’nde, Esim Shanghai Universitesi’nde ogrendi.

Hem ozel hem akademik hayatimda 23 yildir Cin’le calisiyorum. Hatirlamadigim sayida seyahatim oldu.

Az önce mesaj attı Çinli arkadaşım kulağın mi çınladı dedim güldü deyimleri bile öğrenmiş o kadar 🤭🤭

Masallah, Allah bagislasin yavrunuzu.
Kanali biliyorum, ekranlardan uzak buyutuyoruz. I-pad’e diledigimiz videoyu download edip sarki olarak dinletiyoruz sadece.

Ben Pekin Universitesi’nde, Esim Shanghai Universitesi’nde ogrendi.

Hem ozel hem akademik hayatimda 23 yildir Cin’le calisiyorum. Hatirlamadigim sayida seyahatim oldu.
O sizin 1 ayağınız orda desenize ne güzel. Aliexprstn flash cardlar görmüştüm almayı düşünmüştüm. Keşke geçen sene alsydm dedim. Hani harfin nerden geldngi şekiller gösteriyor renkli. Bunun gibi materyaller sanki hoşuna gider gibi geliyor. Ama siz akademik anlamda da ders almssnz ne güzel 😍

Kendisi anlatti bu olayı hatta bazı yerlerde anlaşılmazlk bile olurmuş. Genel konuşulan resmi kendi çocuğuna da öğrettiğini ogretck. Orjinal çinli arkadaş 🇨🇳🇨🇳🤭
56 milletten olusuyor ki 56. Millet esasinda azinliklarin kategorizasyonu.

Soyle diyeyim, esimi arasira “Ben Pekin ekolunden, sen Shanghai ekolunden geliyorsun” diye arasira sinir ederim.

Bir nevi “Ben İstanbul lehcesi konusurken, sen Angara bebesi gibi konusuyorsun” demek diyeyim. :KK70:

56 milletten olusuyor ki 56. Millet esasinda azinliklarin kategorizasyonu.

Soyle diyeyim, esimi arasira “Ben Pekin ekolunden, sen Shanghai ekolunden geliyorsun” diye arasira sinir ederim.

Bir nevi “Ben İstanbul lehcesi konusurken, sen Angara bebesi gibi konusuyorsun” demek diyeyim. :KK70:
Ay düşünsene çocuğum çince öğrendi diye sevinirken Angara bebesi cincesi çıkıyor içinden 🤣🤣

O sizin 1 ayağınız orda desenize ne güzel. Aliexprstn flash cardlar görmüştüm almayı düşünmüştüm. Keşke geçen sene alsydm dedim. Hani harfin nerden geldngi şekiller gösteriyor renkli. Bunun gibi materyaller sanki hoşuna gider gibi geliyor. Ama siz akademik anlamda da ders almssnz ne güzel 😍

Envai cesidi var bizde de. Bazi kitaplar cifter cifter hatta evde. 😬

http://www.semanda.com/printable.aspx

Buradan yararlanabilirsiniz ilk etapta.

Bir de Millet Kutuphaneleri’nin online veritabaninda Rosettastone var. Oraya da kaydolup kendiniz de calisabilirsiniz.

Ağustosta Leon 4 yaşında olacak ama okul süreciyle özel dersi bir araya getiremedik.malesf. yazın boşken daha rahat olur diye dusunuyrm

X