bebegini yeni kaybedenler gelin birlikte atlatalım

ktg

bir bedende iki kalp
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2008
3.971
34
40
5 gün oldu bebegim gideli dayanamıyorum bogazımda bir dügüm her an aglayasım geliyo yeni bir bebek beni hayata döndürür diyorum ama onu da kaybedersem daha düzelemem diye korkuyorum

5 gün oldu bebegim gideli dayanamıyorum bogazımda bir dügüm her an aglayasım geliyo yeni bir bebek beni hayata döndürür diyorum ama onu da kaybedersem daha düzelemem diye korkuyorum

canım Allahım sana dayanma gücü versin. yalnız değilsin seninle aynı acıları yaşayan nice insan var. umutla hayata sarıldılar ve 2. 3. bebişlerine kavuştular. sen de tekrar hamile kalıp bu duyguları tekrar yaşayacaksın. aynı durumu yaşarım deyip kendini psikolojikmen çökertme....
daha kötüsünü düşün yengem bebeğini karnında 9ay 10 gün taşıdı ama bebişi karnında 2 gün ölü bulundu dünyaya ses veremedi ve bunun dünyaya ses verip canlı gören daha sonra kaybeden annelerde var.
moralini hep yüksek tut ne mutlu sanaki hamile kalabilmişsin bu duyguyu hiç tadamayanlarda var.
üzülme Rabbim büyük sana kalbine göre çok güzel bir bebiş nasib edecektir.

ZATEN KYBETTıKTEN SONRA HERKEZ BıRıLERıNı ÖRNEK VERıYOR MEGER NE COK BEBEGıNı KAYBEDEN VARMIS NE ZOR Bı DURUM ALLAH KıMSEYE Ysatmasın..

canım çok geçmiş olsun sana ne acı bir duygu bilirim ama güçlü olmalısın geleceğe umutla bakmalısınki herşey güzel olsun.acın çok yeni ama toparlanmaya çalış.inş. rabbim bize en tez zamanda sağlıklı bebişler nasip eder...:teselli:

Çok çok geçmiş olsun ktg...
Biliyorum çok zor bir durum ama inan zamanla hafifliyor...Senin acın henüz çok taze..
ılk günler bana da kimse beni anlamıyor, hatta en yakınlarım bile çektiğim acıyı hafife alıyor gibi geliyordu.
Kendi canım öylesine yanıyorduki çevremdeki insanların benim için bir şeyler yaptığını bile fark etmiyordum..
Kendi kendime önceden ben bebek istemiyorum diyordum o yüzden belkide bu başıma geldi dediğim anlar bile oldu...
Ama allaha şükür topladım kendimi ve bunun aslında olağan bile sayılabileceğini, çünkü her beş kadından birinin başına geldiği gerçeğini kabullendim.
Ve ailemin, özellikle de biricik sevgilimin eşimin desteği ile normal hayatıma döndüm.
Lütfen sen de kendini hiç kasma, ağlamak istediğinde ağla, içini boşalt..Çünkü insan içinde tutarsa daha kötü oluyor.
Ve korkma, gereken testleri, kontrolleri yaptır, önlemini al ama sakın bunun tekrarlayacağını düşünme.
Ben öyle yapıyorum, doktorumun dediği 3 aylık süre de dolmak üzere, yeniden deneyeceğim mutlaka.
Hep şunu düşün ne güzel ki hamile kalabiliyoruz, mutlaka diğerinde de kucağımıza alacağız sağlıkla.
Kendine iyi bak ve moralini bozma lütfen.

insan zamanla atltıyo belki ilk olması belki cok umutlanmam beni bu kadar yıktı kısmet bnde tekrar istiyorum ma bilmiyorum hemen mi olsa sonra mı

sanki hemen olsa olacak bi kac ay sonra olsa yine olmayacak gibi geliyo nedense hem vucudum hamilelige alıstırmısken bi daha hamile kalmak istiyorum 8 ay bekledik bunu korkuyorum yine cok bekletirse die cünkü bnm tek ilacım yeni bi bebek

sanki hemen olsa olacak bi kac ay sonra olsa yine olmayacak gibi geliyo nedense hem vucudum hamilelige alıstırmısken bi daha hamile kalmak istiyorum 8 ay bekledik bunu korkuyorum yine cok bekletirse die cünkü bnm tek ilacım yeni bi bebek

canım benim biliyorum sabırsızlanıyorsun hepimiz inan aynı durumdayız.ancak fiziksel olarak da hazır olman toparlanman gerekiyorki bebeğinde sağlıklı olabilsin.rabbim sağlıklı,ömürlü hayırlı evlatlar nasip etsin

öncelıkle gecmıs olsun ama umudunu kaybetme bılkı dustu dıye 2.de dusecek dıye bı kaıde yok bolbol dua et rabbım 2.bebegını sana vaktı gelınce saglıklı bı sekılde gondersın acele etme,bende 2 ay once dusurdum ama acele etmıyorum ben ne kadar dusunsemde ne kadar ıstesemde rabbım gondermedıgı surece olmaz

Çok geçmiş olsun.. Zamanla alışıyorsun ama sızısı hep içinde kalıyor.. İnşallah brdaha böyle bir acı yaşamazsın.. Sağlıkla kucağına alırsın bebeğini..

X