Bebek Beslenmesi Bebeğinize nasıl kilo aldırıyorsunuz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Cc_hera

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2019
98
74
33
Merhaba kızlar 🌸
Bebeğim şuan 11 aylık boyumuz 75cm yani 1 yaş boyundayız. Kilomuz 8,600 gr. Aslında kilomuz ideal ancak ağır alıyor ve acayip hareketliyiz hiç durmuyor yerinde. Ancak 8inci aydan beri kilo alımımız çok yavaş. İdrarımızda enfeksiyon vs. Yok. İştah şurubu kullandık ama değişen birşey yok. Herşeyi yemiyor benimki. Akşam 6,5 da uyuyor sabaha kadar 180lik 4 mama yiyoruz. Gece mamasını kesemedim. Gündüz ise 4 öğün yiyoruz. Bazen kabız oluyor 1 gün boyunca hiç yemiyor. Ne yapabilirim önerileriniz var mı? Hala püre veriyorum katı birşey yemiyor ve 3 dişimiz çıktı diğerleride yolda..

Canım merhaba saglıkla büyüt yavrunu.Nacizane tavsiyemdir püre vermeyi birakmalisin..

Ben oglumda bu hatayı yaptım ve 5 yasına kadar devam etti bu durum.Herşeyi püre seklinde vermeme rağmen kilo almiyordu oglum.Ne zamanki cigneyerek yemeğe basladi kilo alimi basladi.

X