Anket Bebeğinizi büyütürken sizi en çok ne zorladı ?

Bebeğinizi büyütürken sizi en çok ne zorladı ?

• Ankete Katılan
    1.574
4 aylık oldu bebeğim ve kayınvalidemin yaptığı bütün densizlikler maalesef benim lohusalık depresyonuma yoruldu halbuki lıhusa depresyonuna girmedim çok şükür ki kırkımız çıkana kadar annem yanımızdaydı ve bir problem yaşamadım :) anasının dangalaklıklarını aa bu kız lohusa biz ona alınmayalım diye bide teveccühde bulundular sanıyorum 😄

uyku problemi 1 yaşındaki kızım saolsun , ablasında yaşamadığım şeyleri gösteriyor 😮‍💨

oğlum 4 yaşında şimdiye kadar kesintisiz uyuduğunu çok az gördüm. gece yatırdım sabah kaltı diyen annelere imrenerek bakardım. ilk 2 yıl memeye bağımlıydık sonra meme bitti başka bağımlılıkları çıktı. hala akşam yatağına yatırırız gece bızım aramıza gelir yatar. yine bin şükür sağlıklı olsunda gerisi çözülür.

Belki benim gibi bebek hasreti tüp tedavileri yaşayan anneler icin her an harikadır. 2.kızım bu sene doğdu. Ve inanin hicbirşey bana zor gorunmuyor. Yıllarca bekleyince insanin gözüne gelmiyor isterse uykusuz kalayim.. sacımi tarayamiyorum banyoya giremiyorim:) sağlikli olsunlar da hicbirseyin onemi yok

bende oğlumu götürmüştüm psikoloğa kreş demişti. sonra kreşte öğretmeni bakıcılar sağolsun çok ilgilendiler. şimdi 5 yaşını biraz geçti öyle güzel konuşuyor ki gören şaşıryor eren nasıl bu kadar konuşmayı öğrendi diye. kızımda aynı kreşe verdik oda konuşuyor ama tam abisi kadar öğrenemedi. yavaş yavaş alışacak. ama konuşamadıkları süreç çok zordu hem konuşaayacakları korkusu hemde konuşamadıkları için çok sinirli ve hırçın oluşları çok yormuştu beni.
peki bu surecte otizm korkusu yasadiniz mi? Yasadiysaniz nasil bir yol izlediniz? Kizim 10 aylik henuz erken diceksiniz ama elimde degil endiseleniyorum :KK43:

X