bebeğinizin odası ayrımı yoksa yanınızdamı

:)))) o bizimle değil biz onunla yatıyoruz...beşiği oturma odasında ,koltuk yatak oluyor karı koca ve minik kuşumuz aynı odada yatıyoruz :))) asla ayıramam asllaaaaaa..:))))

canım yürümesini beklemek kolayda konuşması iki yaşını bulur kaydirigubbakcemile3 biraz tehlikeli olmaz mı yerimseniben

bebişler konuşmaları anlamasa bile bi teyp gibi sesleri kaydeder..
o zaman baya dikkat etmeniz lazımkaydirigubbakcemile3

Heehhehehe estel güldürdün valla beni. Bakarız onun da caresine o zaman.

benim oğlumun beşiği şimdilik yanımızda
3 aylık oldu bende birkaç aya kadar odasını ayırmayı düşünüyorum
zaten bebefonda var ve odalar bitişik sorun olmaz sanırım

Benim Oğuz Türk'üm 3 aylık ve ilk doğduğu günden beri odasında yatıyor ve bende kendi odamızda. 3-4 farklı yatırma yöntemi denedim yatak odamızda benim yanımda, onun odasında ben koltukta .... ama hiç biri ikimiz içinde rahat olmadı. Oğuz uyanır uyanmaz ben hemen yanında oluyorum, eskiden ağladığında hemen olurdum ama şimdi uyandiğinde gece hiç ağlamıyor kendi kendine oynarken ben sesini duyup kalkıp kontrol ediyorum ki, saat gece 12'de altını değiştirip emziriyorum ve yatırıyorum sabah 6 da uyanıyor onun dışında hiç uyanmıyor. sabah tekrar emzirip ıslatmışsa altını değiştiriyorum tekrar emziriyorum ve tekrar uykuya dalıyor 9 da kalkıyor. Gündüzde hep 9-12-15-18-21 gibi emzirip altını değiştiriyorum. Yani bayağı düzenli oldu oğlum. Bebeklerin anne yatağında yada anne baba yanında yatmasını doğru bulmuyorum. Aynı odada da kesinlikle belirli bir zaman kalmalı. Bende, babasıda gün içerisinde mutlaka onunla doyurucu zaman geçiriyoruz. Uyutma, alt değiştirme, oyun oynama muhabbet etme işlerini hep beraber yapıyoruz...
Bence bebek düzenli, kararlı, olması gerektiği gibi büyütülür ve de anne baba sevgisini de fazlasıyla alırsa kendine güveni fazlasıyla gelişir ve çok ta anne baba bağımlısı olmadan ayakları üzerinde durur... Bilmem yanlışımda olabilir :sm_confused:

Gülter sen haklısın da biz şımarıklık yapıyoruz. Gerçekten belki olması gereken senin yaptığın gibidir ama ben bir ay sonra çalışıyor olacağım bu bile gözümü karatıyor ve ondan bir saniye ayrılmama engel oluyor. Ben hiç kuralcı olamadaım hayatım boyunca da kurallara uyamadım pişman mıyım hayır :) Elbette çocuk yetiştirirken onun toplum içinde zorluk çekmemesi için ona uyması gereken kuralları öğreteceğim.

Bir de her bebek maşallah senin bebeğin gibi düzenli yatıp kalkamıyor. Benimki sabah 7 buçuklarda uyuyordu yavaş yavaş düzene giriyor. Bazı şeylerin düzeni onlara bağlı sanırım ama hepsi oturacaktır yakında.

Gülter sen haklısın da biz şımarıklık yapıyoruz. Gerçekten belki olması gereken senin yaptığın gibidir ama ben bir ay sonra çalışıyor olacağım bu bile gözümü karatıyor ve ondan bir saniye ayrılmama engel oluyor. Ben hiç kuralcı olamadaım hayatım boyunca da kurallara uyamadım pişman mıyım hayır :) Elbette çocuk yetiştirirken onun toplum içinde zorluk çekmemesi için ona uyması gereken kuralları öğreteceğim.

Bir de her bebek maşallah senin bebeğin gibi düzenli yatıp kalkamıyor. Benimki sabah 7 buçuklarda uyuyordu yavaş yavaş düzene giriyor. Bazı şeylerin düzeni onlara bağlı sanırım ama hepsi oturacaktır yakında.

katılıyorum size,biraz bebeğe biraz da anneye bağlı bu işler,ben de hamileyken ve öncesinde çok prensipli olucam,profesyonel davranıcam,şöyle yapıcam böyle yapıcam dedim ama bu cadı benim prensipleri pek umursamadı ,sonuçta ben de anneliğin paralı askerlik gibi değil amatörce yaşanması gerektiğini anladım,büyürken her saniyeleri kıymetli,bir tek gülümsemesini bile kaçırmak istemiyorum,daha ne diim:sm_cool:

gülter arkadaşım çocuk eğitimi konusundaki düşüncelerin ve uygulamaların gerçekten güzel ve ideale yakın görünüyor,eminim ilerde bebeğin toplum için faydalı ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir birey olacaktır,yalnız bişey dikkatimi çekti,profil bilgilerinde önlisans mezunu mühendis olduğunu belirtmişsin,bu mümkün değil bildiğim kadarıyla,yanılıyor da olabilirim tabi,belki mümkündür,yoksa niye yazasın,amaan bana ne?dimi ama CADIARZU

oğlumun odası var ama şimdilik yatak odamızda bir beşikte yatıyor, havalar ısındıktan sonra yani oğlum 6 ayı geçince odasında yatırmaya başlayacağım, zor olacak ama bebeğimin bana bağımlı olmaması, kendine güven duyabilmesi için gerekli diye düşünüyorum

kendine güven ile bebeğin küçük yaşta anneden ayrı kalması arasında bir bağ kuramıyorum doğrusu..ben ve ablam bebekken anne ve babamla aynı odada yatarmışız taa 30 yıl evvel yani hoş zaten evimizin bir odası varmış :)) ve öyle bir devirde..ben ayakları üzerinde sağlam duran univ.okumuş bir gıda teknikeriyim ,ablamda amerikada master yapmış yüksek lisanslı bir dış ticaret uzmanı ve kendimize oldukça güveniyoruz..evliyiz ev hanımı olduk çocuklarımız var..hepsini bir kenara attık ve hayatımız onlar oldu..herşeyden vazgeçip hayatımızı onlara adadığımıza göre sanırım onlardan güvenli kimse yoktur..

sanıyorum küçükken birçoğumuz anne babamızla aynı odalarda yatmışızdır, benim yazdıklarım uzun yıllar yapılan çalışmaların sonuçları.

bebeklerin temel güven duygusu özellikle 0-1 yaş arasında oluşuyor ve bu da bebeğin fiziksel ve psikolojik ihtiyaçlarının zamanında giderilmesiyle sağlanıyor, şimdilik bunu bende aynı odayı kullanarak sağlıyorum, herkesin yöntemi farklıdır.

ben bir çocuk gelişimi uzmanı olarak bebeğimin bir birey olduğunun farkındayım ve onun sağlıklı bir birey olabilmesi için mesleğim gereği sahip olduğum bilgiler ışığında bir ritm oluşturmaya çalışıyorum

yinede şunu söylemeden geçemem annelik kitaplarda yazılanlarla olmuyor, birçok şey kendiliğinden oluşuyor ve oturuyor, aynı zamanda her bebeğin bir kitap olduğunu düşünüyorum

oglum bizimle ayni odada su an kendi odasida var fakat daha cok kucuk oldugunu dusunuyorum ve benim oglumda masallah cok duzene girdi gece 10 da yatar sabah 9 a kadar hic uyanmadan. daha ne olsun :)

oglum bizimle ayni odada su an kendi odasida var fakat daha cok kucuk oldugunu dusunuyorum ve benim oglumda masallah cok duzene girdi gece 10 da yatar sabah 9 a kadar hic uyanmadan. daha ne olsun :)
maşallah paşaya:nazar::nazar::nazar:
aman kaşı bebeğinin bir yerlerini bebeğin uykusuna ve annenin sütüne çok nazar değermiş

oglum dogmadan evvel ogluma oda hazırladım ve onun odasında kı kanepede esımle havarl ısınana kadar yatmayı planladım
ama ısler bızım planladıgımız gıbı gıtmedı evet oglum odasında yatmıs oluyordu ama bız kanepede yatamıyorduk
sonunda bır kez daha masraf yaparak park yataklardan daha kucuk olan sepetlerden aldık oglumu bızım odaya tasıdık
havalar ısınana kadar benım odamda sepetınde yatacak sonra zaten evımı tasıyacagım oglum yatak odasının hemen yanındakı odasına yerlesecek

buda 6.ayına tekabul edıyor sanırım bu cocugum ıcın uygun bır donem
tabıı hersey yıne bızım planladıgımız sekılde ılerlerse

Selam. Piraye arkadaşım. Profilimi merak edip baktığın için teşekkür ederim. Önlisans mezunu makine teknikeriyim. Öyle bir seçenek olmadığı için üyelik yaparken sallama en yakın seçenek mühendislik yazdım. Yani ünvanlarla ilgili bir problemim yok.
Yazdıklarıma karşı biraz tepkili olmuşsunuz arkadaşlar. Ama şuna kesinlikle katılıyorum her çocuk ve her anne kendi kitaplarını yazar ve mutlaka kendi hikayeleri vardır.

Ama psikoloji okumuş arkadaşlar yada ilgisi olanlar mutlaka bilirlerki çocukların anne koynunda yatmaları kesinlikle gelişimleri açısından doğru bişey değil.
Ben zaten böyle çocuklar mühendis, doktor, öğretmen olamaz yüksek lisans yapamaz demedimki !!!!

Böyle çocuklar evliliklerinde, sosyal yaşamlarında, anne baba ilişkilerinde, kayınvalide, kayınpeder ilişkilerinde..... bir takım güçlüklerle karşılaşırlar. Daha detaylara inmicem. Dedim ya her insanın kendine ait bir hikayesi vardır....
Ve bunda çocukluk süreci çok önemlidir.

Bizdede kızlar biz kızımızın odasında yatıyoruz şimdilik ben yatağının yanındaki tek kişilik yatakta babamızda yerde yer minderinde..:)))) biz ne zaman gideriz odamıza bilmem ama bahara düşünüyorummm .)))))

X