Bebek bakım parası ???? Ne kadar pahalı

Prensescann

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2017
4.738
2.980
40
Arkadaşlar apartmanda daha önce başka bebeklere bakan biri var güvenilir biri , 15 aylık bebeğime baktırmak istiyorum 8- 17.30 arası , hergün baktırmayacağım İçin günlük fiyat üzerinden konuştuk , geçen yıl Mart ayında bıraktı bebek bakmayı o zaman 150 den bırakmıştım diyo bir yıl önce , asla yalan söyleyecek biri değil bana inanılmsz pahalı geldi ya , nasıl fiyat sizce , evlerimiz karşılıklı gıda vs ihtiyacı olduğunda Bbek için benden karşılar diye de düşünüyorum anahtarımı vereceğim ,
Of hayat ne pahalı :KK43: dört hafta içinden 20 gün baktırsam 3000 TL ediyor ayda
Çok çaresiz ve de siniriliyim ya

ben normalde hakkı olanı verme taraftarıyım kaldı ki iyi bakıcı konusunda haklarının ödenmeyeceğini düşünürüm. Burada evi arabayıda üzerine yap diyen birkaç arkadaş bile oldu. Ancak apartmanınızda oturan bebek/çocuk bakımı konusunda sadece teyze gibi bakıp özbakımıyla ilgilenecek yani yanlış anlaşılmasın ama kısacası bakıcılık konusunda çokta vasıflı olmayan birinin geçen sene günlük 150 TL alması çok. Şimdi nerdeyse 200 isteyecek. Şu an bizimle olan bir ablamız var. Yeni başladı işe daha önceki 22 ay kaldı kendi aile sorunları nedeniyle ayrıldı. İki tane bebeğimle ilgileniyor artı ev işlerini yapar hiç iş ayrımı yoktur bende evdeyim zaten yardımcıyım 4000 TL artı 200 TL izin parası alıyor. Kaldı ki kendi isteğiyle 15 günde bir gün izne çıkıyor. Siizn apartmandaki hanımefendinin aşağı yukarı bir ay için isteyeceği fiyat tahminen Filipinli bakıcı fiyatları kadar olacak aşağı yukarı.

Arkadaşlar apartmanda daha önce başka bebeklere bakan biri var güvenilir biri , 15 aylık bebeğime baktırmak istiyorum 8- 17.30 arası , hergün baktırmayacağım İçin günlük fiyat üzerinden konuştuk , geçen yıl Mart ayında bıraktı bebek bakmayı o zaman 150 den bırakmıştım diyo bir yıl önce , asla yalan söyleyecek biri değil bana inanılmsz pahalı geldi ya , nasıl fiyat sizce , evlerimiz karşılıklı gıda vs ihtiyacı olduğunda Bbek için benden karşılar diye de düşünüyorum anahtarımı vereceğim ,
Of hayat ne pahalı :KK43: dört hafta içinden 20 gün baktırsam 3000 TL ediyor ayda
hergün baktırmayacağım deyince ben sandım haftada 2 gün filan baktıracaksınız
sizinki de 4 gün haftada, yani zaten memur anneler de 5 gün baktırıyor :) 1 gün az sadece.

belki geçen sene baktıran kişi gerçekten haftada 2 en fazla 3 baktırıyordur, günlük olunca da 150 normal. her zaman günlük ücrette aylıktan iyi kazanılır, orada olay her gün iş olmaması zaten.

siz aylık konuşsaymışsınız iyiymiş.

neyse aylık düzende 3bin normal oldu artık...siz "4 gün ama" kozuyla 2500 yapabilirseniz iyidir, ama başka talep varsa kabul etmeyebilir iyi düşünün. 15 aylık yani çok büyük de değil 2-3 yaş çocuklarına bu paralara bakıyorlar.

şimdi birileri gelecek "daha sigorta yapman lazım" diyecek
başka birileri gelecek " sanki yabancı dil bilen üniversite mezunu profesyonel bakıcı mı bu, alt tarafı apartman teyzesi, bu ne paralar" diyecek.

heri ki taraf da haklı.
ama bu işin standardı şu:
yaşadığınız şehirde rayiç neyse odur.
hiç mi bebek baktıran iş arkadaşınız filan yok?

hergün baktırmayacağım deyince ben sandım haftada 2 gün filan baktıracaksınız
sizinki de 4 gün haftada, yani zaten memur anneler de 5 gün baktırıyor :) 1 gün az sadece.

belki geçen sene baktıran kişi gerçekten haftada 2 en fazla 3 baktırıyordur, günlük olunca da 150 normal. her zaman günlük ücrette aylıktan iyi kazanılır, orada olay her gün iş olmaması zaten.

siz aylık konuşsaymışsınız iyiymiş.

neyse aylık düzende 3bin normal oldu artık...siz "4 gün ama" kozuyla 2500 yapabilirseniz iyidir, ama başka talep varsa kabul etmeyebilir iyi düşünün. 15 aylık yani çok büyük de değil 2-3 yaş çocuklarına bu paralara bakıyorlar.

şimdi birileri gelecek "daha sigorta yapman lazım" diyecek
başka birileri gelecek " sanki yabancı dil bilen üniversite mezunu profesyonel bakıcı mı bu, alt tarafı apartman teyzesi, bu ne paralar" diyecek.

heri ki taraf da haklı.
ama bu işin standardı şu:
yaşadığınız şehirde rayiç neyse odur.
hiç mi bebek baktıran iş arkadaşınız filan yok?
2-3 yaşında çocuğa bakmak bence daha kolay 15 aylık çocuk ne durdan anlar ne derdini anlatır işin içinde bez var birde 🙄

Kim ne derse desin bebek bakmak çok zor. Hem sorumlulugu fazla. Bana evi baştan aşagı temizle deseler temizlerim ama bebek bakamam mümkün değil.

Eğer güvendiğiniz biriyse baktırın . Evlattan önemli birsey yok bu hayatta. İşe gidince aklınızın kalmaması lazım .

Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama fiyat biraz yüksek geldi bana. Biz büyük bir sehirdeyiz. 16 aylık çocuguma haftada 5 gün 8.30-16.30 arası bakması için bakıcıya 2500 veriyoruz. Ev işi yapmıyor ama evi mini süpürgeyle süpürme, bulaşık toplayıp kaldırma bazen bebeğe çorbadır, kurabiye yapma gibi işleri kendi isteğiyle yapıyor (genelde ben hazırlayıp bırakıyorum ögle yemeğini). Sabah da ben kahvaltı hazırlayıp yediriyorum çocuğuma. Parka götürme, camaşırını yıkayıp ütüleme gibi işlerden sorumlu o. Boş olursam ben de yıkayıp toplarım (Ben yarım gün calışıyorum). Aramızda sen yaptın ben yaptım yok çünkü iyi niyetli olması onrmli olan. Saati dolunca hemen gözünün kapıda olması çok can sıkıcı ve bunu size hissettirmemesi önemli. Malesef fiyatlar çok pahalı maaşları düşününce ama bebek bakımı da zihinsel olarak zor olmaysn bir iş olsa da ciddi sorumluluk ve becerikli olmayı gerektiren bir iş. Sonuçta yol da gitmeyecek size destek olacak kişi. Buyuk sehirde oldugunuzu varsayarak bence ev işi yoksa 2500 tl iyidir. Kabul etmezse o fiyata guvenilir birini şu işsizlikte illa bulursunuz. Gönlünüzü karartmayın.

Sabah 8 aksam 5.30 arasi o bebek onun sorumlulugunda birde bu acidan bakin.Cok uzun bir sure..Aslinda fiyat cok ucuk degil..hele hakkiyla bakarsa hic degil..bir komsum bakardi yazik cocuga üzülürdüm aglar perisan vaziyette..kime birakildigi da cok onemli

Benim bir akrabam çocuk gelişimi uzmanı. Haftanın 6 günü 07.30-18.00 arası çalışıyor. Aldığı maaş daha yeni 3000 oldu.
Eğer ben de bakıcı diye bu işin okulunu okumuş, çocuğumun ihtiyaçlarını görüp gelişimi içinde destek olacak biri olur, onunla etkinlik vs yaparsa bu parayı veririm helal olsun. Ama komşu teyze ayarında biri bakacaksa bu para verilmez. Çocuk bakımı zor evet ama insanlar asgari ücrete dışarda ne şartlarda çalışıyor. Üniversite mezunları bile yeri geliyor 3000 alamıyor.

Valla ben kendi doğurduğuma bakarken zorlanıyorum. Bir de emanet can alıyorsun. Büyük risk, büyük sorumluluk. Her kuruşunu hak ediyor bence

cocuk bakımı cok zor ve meşakkatli bır iş 15 aylık daha bebek zaten. hareketlı dönem de olur bebekler emanet cocuga bakmakta sorumluluk ister. bence egıtımı almiş insanlar bakmalı. bebeklere tabı bu devırde guvenılır bırını bukmakta zor

Sadece bebeğime gün içinde bir çorba yapacak ya da evlerinde ne varsa ondan yedirecek , daha besleyici şeyleri ben kendi evimden temin ederim diye düşünüyorum , evime girip alabilir , yol gitmeyecek karşı dairem zaten , bana nedense biraz fazla geldi ya , üstelik geçen yıl bu fiyata baktığını söyledi , buna göre sen ayarla dedi bana ...
Dört senedir tanıyorum güvenilir biri
Hiç bilmediğim bambaşka birine şuan veremem yavrumu , buna bile çok çok zor karar verdim 😢 ama çok pahalı ya nasıl yapsam bilmiyorum
Eşim annesini olduğumuz şehire getirip eşyalı kiralık bir ev tutup bebeği annesine bırakma taraftarı ama ben zaten Kv nin olduğu ilden kaçıp geldim buraya , içim i daraltıyor bu seçenek ama bir yandan da bebeğim için güvenli olur ....
Sizce ?

Sadece bebeğime gün içinde bir çorba yapacak ya da evlerinde ne varsa ondan yedirecek , daha besleyici şeyleri ben kendi evimden temin ederim diye düşünüyorum , evime girip alabilir , yol gitmeyecek karşı dairem zaten , bana nedense biraz fazla geldi ya , üstelik geçen yıl bu fiyata baktığını söyledi , buna göre sen ayarla dedi bana ...
Dört senedir tanıyorum güvenilir biri
Hiç bilmediğim bambaşka birine şuan veremem yavrumu , buna bile çok çok zor karar verdim 😢 ama çok pahalı ya nasıl yapsam bilmiyorum
Eşim annesini olduğumuz şehire getirip eşyalı kiralık bir ev tutup bebeği annesine bırakma taraftarı ama ben zaten Kv nin olduğu ilden kaçıp geldim buraya , içim i daraltıyor bu seçenek ama bir yandan da bebeğim için güvenli olur ....
Sizce ?
Ücretsiz izne çıkamaz mısınız

Siz ne kadar maaş alıyorsunuz ?
Örneğin 3500 TL maaş alıp , 3000 bakıcıya vermek pek mantıklı değil. Kreş zamanına kadar kendiniz bakıp daha sonra çalışma imkanınız yok mu?

Şöyle diyim aylık 2 bin üstü pahalıdır, yemek ve temizlik yoksa, hadi onlar olsun 3 bin öyle olur

X