Doğuma Hazırlık Bebek bakımı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

sindirella_34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2018
96
43
Merhaba güzel anneler, anne adayları:anneadayı: 19 haftalik hamileyim ama sabırsızım herşeyi hazır olsun istiyorum:halay:Sorum şu; ben dalin hastasıyım hatta bazen kendime alır kullanırım sabununu falan kokusunu çok begeniyorum:KK33: ama herkes sebamed al diyor en iyisi o yenidogan için sizin fikriniz nedir bebek şampuani sabunü yağı kremi vs. Fikirleriniz benim için önemli şimdiden çook teşekkür ederim:nazar:

Merhaba güzel anneler, anne adayları:anneadayı: 19 haftalik hamileyim ama sabırsızım herşeyi hazır olsun istiyorum:halay:Sorum şu; ben dalin hastasıyım hatta bazen kendime alır kullanırım sabununu falan kokusunu çok begeniyorum:KK33: ama herkes sebamed al diyor en iyisi o yenidogan için sizin fikriniz nedir bebek şampuani sabunü yağı kremi vs. Fikirleriniz benim için önemli şimdiden çook teşekkür ederim:nazar:
Instagramda muhendisinoglu diye bir hesap var .Oraya goz atın dalinden vazgecersiniz .Bebeginize Mustela alin ,Dalin full kimyasal .

Herkes mustelayı öneriyor, bence de dalin kullanmayın..

Ben bübchen kullanıyorum alman markası bitkisel ve katkı maddeleri yok memnunum.Dalin ve sebamed fazla kimyasal içeriyor maalesef

Kimyasal olmadan şampuan olmaz, hepsi sls değilse de türevlerini kullanıyor. Paraben olmaması ekstra önemli bir durum bence buna dikkat etmek gerekiyor. Dalin çok kötü mustela mis diyenler, Mustela'nın da içeriğinde sodium myreth sulphate var. Dalin'de sls içermediğini belirtmiş. Bence ederi en fazla 20 tl olacak ürünlere pazarlama stratejileri ile +50 tl verdiriyor bize sistem ve ben buna da karşıyım. Benzer bir deyişle kızımda arkadaşlarım baskı kurmuştu ay dalin ne imiş çok kötüymüş bilmem ne gittim bübchen aldım kızımın yanakları yara oldu. Bitkisel içerik sebebiyle alerji olmuş. (Bitkisel içerik derken içine papatya ekstresi eklenmiş olması bir şampuanı bitkisel yapmaz onu da belirtmek lazım) Dalin'e geri döndük rahat ettik. Bunun dışında yerli üretim biobaby'i de kullandık, onu da öneririm. Yani ithal ürünlere mecbur değiliz.

Kızım alerjik olduğunda doktor bana hangi marka sampuan ve deterjan kullandigimi sormustu tabi cevabim dalin di. Doktor kesinlikle onu kullanmamam gerektigini bebeklerin cildini cok fazla tahris ettigini, özellikle alerjik bebeklerde durumun daha kötü oldugunu söylemişti. O gün hemen biraktim. Saclari icin sebamed vucudu icin biobaby kullandim hiç sıkıntı yasamadik.

Kızım atopik bir cilde sahipti. Doktoru La Roche Posay Lipikar Baume önermişti, çok memnun kaldık. 1 sene kadar sonra Sebamed'e geçtik. Şimdiki bebeğime Mustela ürünleri aldım. Ona da sonrası için Sebamed düşünüyorum.

X