Gebeliğe Hazırlık Bebek düşünüyoruz ama Ramazan geldi ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

flowerblue

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2016
92
23
Herkese merhaba sizlere birşey danışmak istiyorum. Ben 1 buçuk senedir evliyim geçen sene haziran ayında hamile olduğumu öğrendim. Doktora gittiğimizde altı haftalık olduğunu öğrendik ve bir hafta sonra kalp atışlarını dinlemek için gittik fakat kese büyümüş ama bebek gelişmemişti kürtaj oldum o yüzden. Bir süre çocuk düşünmedik şu geçen 2 aydır düşünüyoruz geçen ay adet gördüm olmadı adetim bitince devam ettik ama Ramazan geldi. Hamile kalabilme ihtimalim var ilk bebek gelişmediği için kürtaj oldum vitamin ve coraspirin kullanıyorum doktorum kullanmamı söyledi. Oruç tutmamın bir sakıncası olur mu acaba ? Ay sonunda belli olacak adetim gecikirse Oruç tutarsam bebek gelişimi için bir sıkıntı olur mu

İlaçlarının saatini iftardan sonraya göre ayarlarsan bi sorun teşkil etmez bence ama yine de tedirginsen doktoruna danış derim.

Herkese merhaba sizlere birşey danışmak istiyorum. Ben 1 buçuk senedir evliyim geçen sene haziran ayında hamile olduğumu öğrendim. Doktora gittiğimizde altı haftalık olduğunu öğrendik ve bir hafta sonra kalp atışlarını dinlemek için gittik fakat kese büyümüş ama bebek gelişmemişti kürtaj oldum o yüzden. Bir süre çocuk düşünmedik şu geçen 2 aydır düşünüyoruz geçen ay adet gördüm olmadı adetim bitince devam ettik ama Ramazan geldi. Hamile kalabilme ihtimalim var ilk bebek gelişmediği için kürtaj oldum vitamin ve coraspirin kullanıyorum doktorum kullanmamı söyledi. Oruç tutmamın bir sakıncası olur mu acaba ?
Zor karar. Susuzluk da tehlikeli. Dilerseniz erteleyin.

Adet gecikene kadar tutabilirsin ben sıkıntı olucagini sanmam. Bende istiyorum ve haftaya belli olucak hamile kalıp kalmadım o güne kadar tutucam..

Herkese merhaba sizlere birşey danışmak istiyorum. Ben 1 buçuk senedir evliyim geçen sene haziran ayında hamile olduğumu öğrendim. Doktora gittiğimizde altı haftalık olduğunu öğrendik ve bir hafta sonra kalp atışlarını dinlemek için gittik fakat kese büyümüş ama bebek gelişmemişti kürtaj oldum o yüzden. Bir süre çocuk düşünmedik şu geçen 2 aydır düşünüyoruz geçen ay adet gördüm olmadı adetim bitince devam ettik ama Ramazan geldi. Hamile kalabilme ihtimalim var ilk bebek gelişmediği için kürtaj oldum vitamin ve coraspirin kullanıyorum doktorum kullanmamı söyledi. Oruç tutmamın bir sakıncası olur mu acaba ? Ay sonunda belli olacak adetim gecikirse Oruç tutarsam bebek gelişimi için bir sıkıntı olur mu
Doktoruna danışman daha iyi olur canım biz ne desek boş

Din hamile ve emzirene tutmama izni veriyor. hamile oldugum tibben kesin belirlenene kadar ilaclari ayarlar tutardim. kesinlesince de izin hakkimi kullanirdim mesela suanki gibi

cunku 2.5 lt su icmem lazim. bisuru ilac iciyorum. iyi beslenmem lazim ama bulantidan hicbisi yiyemiyorum ne zamanki az hafiflese bisiler atistiriyorum. bazen cok sancilaniyorum

Olmaz tam tersine Oruç derdine şifa olur inşallah

X