bebek hareketleri

Eylxuxl_ce

Kızım ve Oğlum
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
662
4
Günaydın arkadaşlar 15 haftalık hamileyim hala bebek hareketlerini hiç hissetmiyorum ara sıra cok derinden birşeyler hissediyorum ama bagırsak hareketleri gibi geliyor bana birde bazen değişik bir ağrılar oluyor karnımda adet agrıısnın hafifi gbi tam anlayamıyorum olurmu sizce bunlar normalmi.

daha erken canım kımı ınsan 20-22. haftada hıssedıyo eger derıne fazla yakın degılse hareketlerı daha az hıssedermıssın ama bende 17-18. haftada cok hafıf hıssettım acele etme sora yeter dıyeee söleneceksinn opuyorumnanaktan

20. hafatda hissettim daha vaktın var endişelenme.dr um 22 haftaya kadar hissetmemek normal demişti.ağrın hafifse kanama falan da yoksa normal bu adet sancısı gibi ağrılar

Canım endişelenme bende 17. haftaya girdim ama hiçbişi hissettiğim yok. Üstelik zaten 20 li haftalara kadar hissetmemek dee normal.

bende 15.in icinddeyim ama hareket yok.. ultrasonda gördüm ziplayip duruyodu:)boyunu hafif kivriliyodu...neyse canim sabredelim 1 ay sonra bizde hissetcez insallh

ben 16 ya gırdım karnımda bellı belırsız bıseyler war ama sanırım gaz :)

Doktora gittim arkadaşlar sancı gibi bir şey var demiştim ya onun için Allaha cok sukur bır şey yok dedi ama niye oluyor boyle sancılar anlayabilmiş değilim.

Gaz değil bebek hareket ediyor. 15+5'teyken hareket etmeye başladı, ben hissettim. Adet ağrısına benzer bir şey değil bu. O ağrı kaslar genişlediği, mide yandığı için olabilir.

Benim de16. haftanin bitiminde karnimda ilik ilik bir seyler hissetiyordum..
bunlar ilk kibirdililar galiba... 20. haftada da iyice belliydi ardik..

2. gebeliklerde 16.hafta gibi daha erken hissedilebilirmiş ama ilk gebeliklerde bebek hareketlerinin 19.haftada başlayacağını söylüyor dr.lara.s

Bende 18+2 haftalık hamileyim bende henüz birşey hissetmedim.Gerçi 20. haftaları buluyormuş.Ama tabii sabırsızlanıyorum.Birde ultrasona girip çıkınca rahatım.Sonra beklemek çok zor geliyor iyimi,sağlıklımı diye bir dahaki doktor randevusuna kadar hep endişe ediyorum napiim elimde değil....

X