Bebek hareketlerini henüz hissetmiyorum

_Sitare_

Sakın korkma, hayat bizi deniyor ...
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2014
11.930
17.014
Selam canım yaaa cidden mi 🥰benim 2.gebeliğim ama ilk çocuğumu 18yaşında aldım Kucağıma o yüzden ilk gebelik gibi tecrübem yok 🙃ya çok mutlu oldum şuan ozaman o pıt pıtları. Dinleyelim
Benimde ilk gebeligim haftalar ilerledikçe ilk zamanlardaki o minik pitlarin aslında bebisim olduğunu anladım 😊 Bende çok heyecanliydim ve neden hissetmiyorum diye üzülüyordum

Seln1903

Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2020
799
861
25
Tecrübeli arkadaşlar lütfen yardımcı olun bana 2.gebeliğim ama ilkinde çok küçüktüm hiçbirşey hatırlamıyorum 19+4günlük hamileyim bebek hareketlerini hissetmiyorum bazen kasığa yakın yerde pıt DİE birkere bişy atıyor okadar bebek mi bilmiyorum Dr moreliimi bozdu hissetmen lazım artık dedi bilen benim gibi olan varmı 😢😢
Uzme sen kendini ben 21. Haftaya kadar dogru duzgn hissedemedim bebegimi 24 hafta ya kadar hissetmesende olur. Doktoruma ne zaman sorsm boyle diyodu haftan daha erken saglıcakla alrsn insallah kucagna 😊

fadimeberk

Bir çocuğumuz olmalı ismi deniz olmalı
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2017
268
125
26
Uzme sen kendini ben 21. Haftaya kadar dogru duzgn hissedemedim bebegimi 24 hafta ya kadar hissetmesende olur. Doktoruma ne zaman sorsm boyle diyodu haftan daha erken saglıcakla alrsn insallah kucagna 😊
Ay sağol canım çok teşekkür ederim rabbim hepimizin sağlıkla almasını nasip etsin 🤲👣

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-03-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 50 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin altında yağ biriktikçe, bebeğinizin cildinin rengi koyu kırmızıdan ve şeffaflıktan, pembemsi ve yarı saydam (koyu tenli bebekler için de geçerlidir) hale gelecektir. Hamileliğinizin son yarısında bebeğinizin protein ve yağ talebinde büyük bir artış var. Doğumdan önceki 6-8 hafta içinde bebeğinizin kilosu iki katına çıkacaktır. Nefes darlığı yaşama sıklığınız artabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Cleo89

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2018
21
39
Geçen haftalara kadar ben de hissetmiyordum. Hatta endişeden doktora bile gittim ki bizimki içeride yerinde durmuyor 🤩 daha iki üç gündür hissetmeye başladım. Endişelenmeyin 🥰🥰🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-03-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 39 gün kaldı.

Bebeğiniz doğum başlamadan önce aşşağıya doğru inebilir, ancak bu her bebek için geçerli değildir. Eğer bebek aşağıya doğru inerse, oturduğunuzda kucağızda bir boşluk, nefes alıp vermede bir kolaylık, fazla mide kapasitesi (yük aşağıya kaydığı için), fazla kasık ağrısı, sık idarara çıkma, hatta sık idrar kaçırma hissetmeye başlarsınız. Doğum öncesi ziyaretlerinizde doktorunuz bebeğinizin kasıklarınıza doğru inip inmediğini kontrol edecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

fadimeberk

Bir çocuğumuz olmalı ismi deniz olmalı
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2017
268
125
26
Geçen haftalara kadar ben de hissetmiyordum. Hatta endişeden doktora bile gittim ki bizimki içeride yerinde durmuyor 🤩 daha iki üç gündür hissetmeye başladım. Endişelenmeyin 🥰🥰🥰
Ay benimki çok hafif hareket ediyordu ultrason da sürekli uyuyor o yüzden korkuyorum gerçi bebekler günün yüzde 80nini uyuyarak geçirir ama

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-03-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 50 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin altında yağ biriktikçe, bebeğinizin cildinin rengi koyu kırmızıdan ve şeffaflıktan, pembemsi ve yarı saydam (koyu tenli bebekler için de geçerlidir) hale gelecektir. Hamileliğinizin son yarısında bebeğinizin protein ve yağ talebinde büyük bir artış var. Doğumdan önceki 6-8 hafta içinde bebeğinizin kilosu iki katına çıkacaktır. Nefes darlığı yaşama sıklığınız artabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)