Bebek Kacinci Hafta Dogum Kanalina Girer

lajoconde hayir canim agri veya sanci hissetmedim.
cunku 5 haftadir asagida cok hissetmedim yani..neden senin sancin mi var??

Benim sancım var hayatım...2 gündür nst ye girdim.orda da sancı çıkmıyor..yani alt tarafımda çok baskı var,bazen alttan elektrik veriyolar sanki ne yapacağımı şaşırıyorum..Doğum kanalına girmiş evet ama daha bekle diyor..bişi olmaz" diyor ne bilim şaşırdım valla-tatlicadiarzu-

icini ferah tut canim bana da dr aynisini soyledi.aynen benim de alt tarafima cok baski var ve bicak saplaniyor gibi oluyor dr normal dedi...benimki de dogum kanalinda o yuzden de olabilirmis.insallah hayirlisiyla sen de ben de ve tum bekleyen hamisler de saglikla kurtuluruz insallh.

icini ferah tut canim bana da dr aynisini soyledi.aynen benim de alt tarafima cok baski var ve bicak saplaniyor gibi oluyor dr normal dedi...benimki de dogum kanalinda o yuzden de olabilirmis.insallah hayirlisiyla sen de ben de ve tum bekleyen hamisler de saglikla kurtuluruz insallh.

Kançiçeğim kime sorduysam çevremdeki doğuran hamişlerden valla bizde hiç öle olmadı diyolar..İnan senle moral buluyorum..Benim derdim biraz farklı.Ben kalça probleminden dolayı mecburen sezeryan olucam.Ama doktorum kongreye gideceği için perş olacak sezeryanı ptesiye erteledi.Erken almak istemedi kesinlikle.İçerde kalsın diye.Bu da beni stres yaptı tabii Hani 9 aydır aynı dr güveniyosun,bağlanıyosun...Farklı bişi olsun istemiyorum açıkçası..Ama dediğin gibi..Allah yardımcımız olsun ,ben inanıyorum sağlıkla kucaklıycaz bebişlerimizi:emir_bebek: inşallah

Arkadaşlar slm. Ben 35+3 deyim ama 34 ün sonunda gece gelen bir ağrı ve sancıyla doğum başladı sandım ve bebeğin kanala girdiğini resmen hissettim. Gece 4:30 civarıydı ve evde dolanıoyordum, çünkü oturmak yatmak vs mümkün değildi çok canım yandı ve kısa süreli ağladım nerdeyse... Ama sakin olmaya çalıştım sancı, kanama vs olmadığı için 1-2 saat daha evin içinde gezindikten sonra yattım :)) ve o günden beri hareket etmek sanki eziyet, özellikle yatakta sağdan sola dönmek mahvedio ve sizinde dediğiniz gibi etimi kemiğimi eziyorla gibi acı var belim kasığım hep ağrıo... Ben erken olduğu için sakin olmaya çalışıorum cumartesi günü dr gidicem neticeyi yazarım sizlere merak etmeyin yanlız değilsiniz... ve enerjik olunur, ishal olunur deniyo ama bende tam tersi, hamilelik zor iş, annesinin değerini anlıo insan :)

Arkadaşlar slm. Ben 35+3 deyim ama 34 ün sonunda gece gelen bir ağrı ve sancıyla doğum başladı sandım ve bebeğin kanala girdiğini resmen hissettim. Gece 4:30 civarıydı ve evde dolanıoyordum, çünkü oturmak yatmak vs mümkün değildi çok canım yandı ve kısa süreli ağladım nerdeyse... Ama sakin olmaya çalıştım sancı, kanama vs olmadığı için 1-2 saat daha evin içinde gezindikten sonra yattım :)) ve o günden beri hareket etmek sanki eziyet, özellikle yatakta sağdan sola dönmek mahvedio ve sizinde dediğiniz gibi etimi kemiğimi eziyorla gibi acı var belim kasığım hep ağrıo... Ben erken olduğu için sakin olmaya çalışıorum cumartesi günü dr gidicem neticeyi yazarım sizlere merak etmeyin yanlız değilsiniz... ve enerjik olunur, ishal olunur deniyo ama bende tam tersi, hamilelik zor iş, annesini değerini anlıo insan :)

Geçmiş olsun canım seninki de bayağı erkenmiş..Hayırlısı olsun bakalım...Nst ye sokuyolar işte,bi de soruyolar allttan bakalım mı diye.Ben yok dedim.Allah ım zamanında nasip eder "inşallah,sen de hayırlı haberlerle gelirsin inşallah

bebegimin hareketleri beni cok yormaya basladi.7aylıktan buyana hep başasagı duruyordu..
bikac gundur surekli dönmeye başladi.zorlana dönüyor agrıdan sersemleştim artık. bir sabah bakıyorum ayagı sag yanda bir sabah bakıyorum ayagı sol yandan cıkıyor.sol kasığımada taş oturmus gibi bir baskı..
kanalamı girmiyor calısıyor oluyor ki bu hareketleri nedir anlamadım?

a.s.merhaba arkadaşlar bende 35+5 gunluk hamıleyım bır kızım olacak ve ılk bebegım acaba asagıya donmusmudur karnım hala yukarıda ama ust taraflara cok tekme atıyo sankı ayakları yukardaymıs gıbı altıma cok baskı yapıyo sık ıdrara cıkıyorum arada bır kasılmalarım oluyo sankı dogurcak gıbı mıdeme baskısı hala devam edıyo cok rahatsız edıyo benı mıde yanmamda devam edıyo sizce normal bır durum mu

ben 36+4 haftalığım benimki inmeye çalışıyo inemiyo gibime geliyo acaba çatımmı dar...onunla alakası varmı bilen varmı kızlar...

benim yavrum 41+4 de dünyaya geldi ve son kontrolümüzde bile hala başı tam aşağıya inmemişti.. normal doğum yaptım ama. demek istediğim doğum kanalına girmese de normal doğum şansın devam ediyor yani:)
bu arada bahsettiğin şikayetler benim bildiğim kadarı ile bebek aşağıya inince kayboluyor olması gerekir. ben mi yanlış biliyorum yahu.. yani senin saydığı mide yanması ve üst taraftaki baskı şikayetleri bebeğin hala yukarıda oldugunu gösterir ve bebek aşağıya inince ortadan kaybolur olması gerekiyor.. gerçi bebegim ters diyorsun, belki belirtiler de ona göre değişiyordur. Hayırlısı olsun, kola bir doğum dilerim..

40+1 im hala tık yok bebek kanala inmemiş dedi doktor sadece bunun için sezereyan dedi diğer şeyler normal varmı böyle birşey yaaaaaaaaa

Benim de bebeğim hala kanala inmemiş canım, ama fasın dediği gibi senin söylediğin şikayetler bebek yukarıdaysa oluyor zaten.
Tuvalet ihtiyacı zaten bebek büyüdükç idrar kesesine baskı yaptığı için oluyor.

40+1 im hala tık yok bebek kanala inmemiş dedi doktor sadece bunun için sezereyan dedi diğer şeyler normal varmı böyle birşey yaaaaaaaaa

benim kizim 3 haftadir asagida.
ama dr lar kisiden kisiye degistigini soyluorlar yani son bir ya da iki hafta icinde de donebiliyorlarmis.zaten mide yanmasi ve nefes darligi gibi sikayetler bebek dogum kanalina indikten sonra azaliyor..idrara baski yapiyor bende oyle cunku.merak etme canim daha uc haftan var hayirlisiyla doner insallah.

doğar hayatım doğar.. bak neredeyse 42 haftada geldi benim minik kuzum.. seninki de doğar Allahın izni ile.. endişelerin ise çok normal. benim o zamanlarki endişelerimi şu aralık annelerinin dili olsa da söylese sana.. aah ahh.. anılarım depreşti.. inşallah sağsalim sizler de kavuşun yavrularınıza..

Kizlar bende yarin 40.haftami taamamliyorum ama hic bir belirti yok. dr um 2 gun sonrasina randevu vermisti ama artik hastanede gorusuruz snrm dedi ama ben hic sanmiyorum. dogum kanalina girdigini de sanmiyorum. gobegim hala inmedi. nefes darligi sikayetim hat safhada. kasilma, nisan vs de yok. insallah normal olur ve suni sanciya grk kalmaz :KK43:(

bende pazartesi 40,haftayı tamamlıyorum kızım hala inmedi doktor40+2 daha bekler suni sancı deneriz olmazsa sezeryan dedi ama bende korkuyorum direk sezeryanmı olsam suni de gelirmi bebeğim acaba:85:

bende pazartesi 40,haftayı tamamlıyorum kızım hala inmedi doktor40+2 daha bekler suni sancı deneriz olmazsa sezeryan dedi ama bende korkuyorum direk sezeryanmı olsam suni de gelirmi bebeğim acaba:85:

Selam Seni korkutmak istemem ama suni sanciyla cok gec doguyor biraz daha uzun sanci cekiyorsun ama sanirim bu güne kadar sen coktan dogurmussundur insallah kolay gecmistir. gelirsen bizide bilgilndir lütfen.

X