Doğuma Hazırlık Bebek odası yaptıranlar yaptırmayalar

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

sipsip52

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2008
876
631
İyi akşamlar beş aylık hamileyim şimdi kafama takılan bişeyler var . Bebek odası yapmak için müsait bir odam var aslında ama ben bebek odasını şimdi yapmayı gereksiz buluyorum okadar hazırlık emek fakat bebeğimi yalnız bırakamam yani benim düşüncem iki yaşına kadar olmasada bi buçuk sene benimle olması .. ee bu kadar zaman zarfında hiç yatmayacağı bir oda hazırlamak sadece güzel görüntü ve o hazzı yaşamak olmuyor mu diye düşünüyorum( yaptıranlara saygım sonsuz) ? Siz ne düşünüyorsunuz ne yaptınız nasıl bi yol izlediniz .Birde iki yaşına doğru beşikten ziyade montessori tarzı yataklar ve bebekten ziyade çocuk odası görünümü dizayn edebilirim gibi geliyor

Bende sizin düşüncenizdenim. Hem oğlumum zevki ve isteğine göre bir oda döşerim diye anlamayacağı bur bebek odası yapmadım. Park beşik aldm ve bizimle beraber. 2 yaşında ayıracağım

İyi akşamlar beş aylık hamileyim şimdi kafama takılan bişeyler var . Bebek odası yapmak için müsait bir odam var aslında ama ben bebek odasını şimdi yapmayı gereksiz buluyorum okadar hazırlık emek fakat bebeğimi yalnız bırakamam yani benim düşüncem iki yaşına kadar olmasada bi buçuk sene benimle olması .. ee bu kadar zaman zarfında hiç yatmayacağı bir oda hazırlamak sadece güzel görüntü ve o hazzı yaşamak olmuyor mu diye düşünüyorum( yaptıranlara saygım sonsuz) ? Siz ne düşünüyorsunuz ne yaptınız nasıl bi yol izlediniz .Birde iki yaşına doğru beşikten ziyade montessori tarzı yataklar ve bebekten ziyade çocuk odası görünümü dizayn edebilirim gibi geliyor
İlk çocukta çok hevesler oluyodur bence ben daha hamile değilim ama şu an bile bakıyorum odası şöyle olsa böyle olsa diye yada benim durumum farklı o yüzden bu kadar heves ediyorum bilemem göreceli bişey ha kullanilmiycak çoğu zaman tabi yanında olcak ama bence en dgrusu biraz elden çıktığında odasını ayırmak alıştırmak benim yeğenim 10 yaşında halen annesi babası ile yatmak istiyo odasini istemiyo

bende yaptirmadim gereksiz. su an 3 yasinda esim cok dehset güzel oda yapti. arabali yatak vs.

sonuc oglan benle uyuyor

babayi o yataga yolladik - horultusuna oglanda bende katlanamaz olduk

oynamasi icin iyi bazen aksamlari odasindayiz

İlk çocukta çok hevesler oluyodur bence ben daha hamile değilim ama şu an bile bakıyorum odası şöyle olsa böyle olsa diye yada benim durumum farklı o yüzden bu kadar heves ediyorum bilemem göreceli bişey ha kullanilmiycak çoğu zaman tabi yanında olcak ama bence en dgrusu biraz elden çıktığında odasını ayırmak alıştırmak benim yeğenim 10 yaşında halen annesi babası ile yatmak istiyo odasini istemiyo
Yok hayır zaten iki yaşına kadar alıştıracağım onu bende doğru bulmuyorum

Bebek odası yapmadım, yapmadığım için de hiç pişmanlık duymadım.
Bence böyle şeyler bebek doğduktan sonra bebeğin karakterine göre belirlenmeli. Bazı bebekler örneğin anneye yapışık yaşıyorlar değil oda tuvalete gidemiyor insan. Ama kimisi de ilk günden ayrı odada uyuyor. Bu biraz bebek ve anneye bağlı durum. Kızım 20 aylık, 2 yaşından sonra ayırmayı düşünüyorum. Ama elbette karar sizin :) kendiniz için en doğrusunu siz bilirsiniz.
Sağlıklı bir gebelik geçirmenizi dilerim 🍀

Bebek odası yapmadım, yapmadığım için de hiç pişmanlık duymadım.
Bence böyle şeyler bebek doğduktan sonra bebeğin karakterine göre belirlenmeli. Bazı bebekler örneğin anneye yapışık yaşıyorlar değil oda tuvalete gidemiyor insan. Ama kimisi de ilk günden ayrı odada uyuyor. Bu biraz bebek ve anneye bağlı durum. Kızım 20 aylık, 2 yaşından sonra ayırmayı düşünüyorum. Ama elbette karar sizin :) kendiniz için en doğrusunu siz bilirsiniz.
Sağlıklı bir gebelik geçirmenizi dilerim 🍀
Çok teşekkür ederim😍

Ben yaptım bebek odası. Gündüz uykularını ve akşam orada uyuyor. Gece uyanınca yanıma alıyorum.

Bence oda sadece uyku için değil. Çocuğun altını orada değiştiriyorum, orada oynuyoruz oyuncaklarını dağıtıyoruz vs evin diğer bölümleri dağılmıyor. Ona ait bir yer yani. Ayrıca bütün eşyaları orada ve düzenli oluyor.

Neredeyse doğurmak üzereyim ve sizin gibi düşünüyorum. Sadece eşyalarını koymak için şifonyer ve sepetli çekmece aldım. Bebek şuan için yanımda yatacak. Halı, perde, gardırop, süs ıvır zıvır almayı şuan için gereksiz buluyorum.

Ben yaptım bebek odası. Gündüz uykularını ve akşam orada uyuyor. Gece uyanınca yanıma alıyorum.

Bence oda sadece uyku için değil. Çocuğun altını orada değiştiriyorum, orada oynuyoruz oyuncaklarını dağıtıyoruz vs evin diğer bölümleri dağılmıyor. Ona ait bir yer yani. Ayrıca bütün eşyaları orada ve düzenli oluyor.
Bebekler geceler çok sık uyanıyor kalkıp oda değiştirmek zor olmuyor mu birde üst açma vs yanınızda olduğunda daha kolay olur gibi geliyor

Kararınız kesin yaptırmamak ise neden konu açtınız ?

Demekki kararsızlık yaşıyorsunuz.

Ben bebeğim doğmadan annemler beşiğini aldı, bende aldıkları yerden takım olarak 3 kapılı dolap ve aofonyerini aldım.

Bebek hazırlığını tamamlandığında göreceksiniz ki, bebek eşyası çok oluyor. Ben çok pahalı bir oda tercih etmedim, 10 sene bu mobilyayı kullanır, sonra zevkime göre doseriz dedim. Kızım şimdi 6 yaşında. İyiki zamanında almışız. Kızım 4 yaşına geldihinde odasında kalmaya başladı, ama öncesinde de çok fazla vakit geçiriyordu. 4 yaşına geldiğinde de bazali yatak ilavesi yaptık.

Bebeğinizi ne zamandır sizden ayrı yatiriyorsunuz ?

Odayı ona ayırıcam.Ama bebek odası takımı almayı düşünmüyorum.Park yatak alacağım geçici süreliğine.Sonrasında montesorri yatak ve oda düşünüyorum.Odasına dolap yaptıracağız doğmadan.Benim eşyalar da sığmıyor çünkü.Bir bölümünü de onun için kullanırım.Aslında niyetim odasını eşya ile doldurmamak.Rahat alan kalsın istiyorum

Aynen düşündüğün gibi yaptım. Kızım 6 aylık, beşiği oturma odasında. Fakat oturma odası işlevini kaybetti, tv falan izlenmeyen bir oda. Çocuk odası ütü odası, çamaşır odası gibi halen. Biraz büyüyünce montosorri yatak ya da belki direkt baza tarzında bir oluşumla oda yapmak fikrindeyim. Şu anki beşiği de tekerlikli eğer istersek taşıyıp hemen oda yapmış da olabiliriz. Oda yapmak yerine oturma odasına klima taktırdık. Bebeğin üşüme derdi olmadı. Evimiz kaloriferli ama geçiş zamanları da sıcak olması için böyle birşey yaptık.​

Kararınız kesin yaptırmamak ise neden konu açtınız ?

Demekki kararsızlık yaşıyorsunuz.

Ben bebeğim doğmadan annemler beşiğini aldı, bende aldıkları yerden takım olarak 3 kapılı dolap ve aofonyerini aldım.

Bebek hazırlığını tamamlandığında göreceksiniz ki, bebek eşyası çok oluyor. Ben çok pahalı bir oda tercih etmedim, 10 sene bu mobilyayı kullanır, sonra zevkime göre doseriz dedim. Kızım şimdi 6 yaşında. İyiki zamanında almışız. Kızım 4 yaşına geldihinde odasında kalmaya başladı, ama öncesinde de çok fazla vakit geçiriyordu. 4 yaşına geldiğinde de bazali yatak ilavesi yaptık.
Beşiği benim yanımda yatak odasında olucak o şart yani yatak odası doğar doğmaz boş olmucak ama oda yaparsam orayada ayrıyetten almam lazım . Onun dışında benim bebek odası yapmak için düşündüğüm odaya İKEA’nın şifonyerleri var iki adet ondan almayı düşünüyorum .Fikrim bu yönde ama farklı fikirler ile düşüncem değişebilir diye konu açtım

Ben de oda yapanlardanim ve iyi ki yapmışım diyorum, onun eşyaları o odada; oda tamamen ona ait ve bu benim isimi baya kolaylaştırdı diye düşünüyorum... ayrıca ben de 2yasina kadar yanimda yatırayım istedim fakat o bizi istemedi 😁 yani şöyle ki bizle iyi uyuyamiyordu gece uykusunu, odasına alınca rahat uyudu çocuk herkes rahat etti, kendi odasını ayırmak istedi resmen 6.ayinda yani 😂😂

Bebek bi doğsun sen net kararını öyle ver en iyisi, ben oda yapmamış olsam da 1 yaşını bulmazdı oda almak oda ayırmak vs benim için bu sebeplerden... her bebek kendine özel, kendi anneleri en iyisini bilir 💕

X