Bebek ölümü

schtzi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2014
356
224
30
Çok yakın arkadaşımın dogum gününde 20 haftalık bebeği anne karnında öldü.sürekli ağlıyor odaya kapattı kendini bende çok kötuyüm kızlar . dertlesmek için açtım konuyu

Konuyu okuyunca kendi yaşadıklarım geldi. Bende doğum günümden bir gün sonra 8 haftalık bebeğimi kaybetmiştim. Karnımda kalbi durdu :KK43: Arkadaşına teselli ver canım verende allah alanda... Bak ben sonra tekrar hamile kaldım ve bebeğimi kucağıma aldım çok şükür. Rabbim tekrar nasip eder inşallah.

Canım tabi üzülür üzülmeden olmaz ama karnında öldüğüne göre bir sağlık sorunu vardı muhtemelen, doğup biraz büyüdükten sonra ölmesi çok daha acı verirdi , biz bilemiyoruz ama herşeyde bir hikmet var, imtihan dünyası, sabır diliyorum arkadaşınıza
Zamanla ve Yen'i bir bebeği olduğunda acısı hafifler ama unutmaz tabi, Allah yardımcısı olsun
Benimde 10 haftalık kadarken kalbi durmuştu anlamamışız, 12 haftalıkken düşük yaptım, üzüldüm ama hayırlısı böyleymiş diyorum

Sakın ama sakın buraya yazılanlar gibi yok doğduktan sonra birşey olmasından iyidir, yok doğduğunda belki problemli olacaktı gibi şeyler söyleme. Kendimden biliyorum bana bunları söyleyenlere duyduğum kızgınlığım tarif edilemez. Sadece yanında ol arkadaşının. Vakti gelince o seninle dertleşmek isteyecektir.
(Doğum günümden önceki akşam kanamayla hastaneye gittim, doğum günümde bebeğime birşey olacak mı diye korkuyla yatıyordum, ertesi gün herşeyin güzel olduğu haberini aldım, tam 1 hafta sonra ise bebeğimi kaybettik. 21 haftalıktı, kalbi durmuştu.. Milletin bana moral vermek için belki sağlıksızdı, bak yiyecek ekmeği yokmuş belki doğduktan sonra kaybedecektin daha zor olacaktı demesine çıldırmıştım. Belki oğlum sağlıklıydı? Belki sadece yiyecek ekmeği yoktu? Sadece üzülme inşallah geçecek bu acı demek zor mu geliyordu insanlara diye düşünmüştüm. Evet daha zorları da var ama o hayale alışıp hazırlığa başlamışken hayallerinin yıkılması da zor. Alışana kadar -ki bu süre kişiye göre değişir mesela ben eşimden daha kısa sürede alışmıştım- insan hayal kuruyor. Sadece acısına saygı duyacak insan arıyor etrafında. Yanında ağlama, kötünün iyisini yaşadığını söyleme ve evden çıkar, sevdiği yerlere götür.)

Çok yakın arkadaşımın dogum gününde 20 haftalık bebeği anne karnında öldü.sürekli ağlıyor odaya kapattı kendini bende çok kötuyüm kızlar . dertlesmek için açtım konuyu
Benimde 16 haftalik bebegimin kalbi durdu ama ben istememistm hamileligi bnm sukursuzlugum yuznden diye cok uzuldm.sonraki ay bidaha hamile kaldm bebisim dogdu . 2 kizim oldu bicir bicir sukur . Ölende erkek keske olsaydi 2 kizim 1 oglum olsn isterdm eskiden tam nasibimde varms ama kaybettm.(

Benimde 34 haftalık karnımda öldü bebeğim. moral vermek için saçma sapan seyler söylemeyin ve onu dinleyin içindekileri dökmesini ve hayallerini anlatsın siz sadece dinleyin ağlamasına izin verin içindekilerini boşaltsın rahatlasın acısını yaşasın

Ben çok görmek istemiyorum.benim bebegim var nispet yapar gibi olmasın diye telefonla konuşuyorum

Ben çok görmek istemiyorum.benim bebegim var nispet yapar gibi olmasın diye telefonla konuşuyorum
Sakın görüşmeyi bırakma canım öylede düşünme onun su anda kendisini anlayacak ve dinleyecek kişilere ihtiyacı var.
Esimin akrabalarından biri onunda erkekti benimde bebeğim erkek beni görmek istemez kıskanır belki demiş ben cok üzülmüştüm tabi o acıyla bunu bana getiren kişiye de cok kızmıştım ben o acıyla baskasının cocuğuna beddua yada başka bişey düşünemem ne diyebilirim ki bunu sadece yaşayan anlar onun bi tek yanında ol ve dinle onu

X