Doğuma Hazırlık bebek ürünlerinden neler almalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

betxuxl19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
2.051
11
sebamedin bebe ürünleri en iyisiymiş.neler almak lazım bebe kremi bebe şampuanı beb sabunu bebe losyonu pişik kremi bebe yağı bebe vucut şampuanı.hepsi çok değil mi?ne almalıyım?almak için baktım amane alcağımı bilemediğimden döndüm.bir de bebek kıyafetlerini yıkamak için ne almalı?
gögüs pompası nerden ne marka alınmalı?burun aspiratörü nedir?....vs vs yardımcı olursanız sevinirim.:1no2:a.s.

bebek kıyafetlerini yıkamak için hacı şakir sabun tozu var
hem makine hem de elde yıkama için
ben onu kullanmıştım 7 yıl önce

sebamedin bebek şampuanı, kremi, pişik kremi alınması gerekenler
ben losyon almamıştım,

ben göğüs pompası hiç kullanmadım,
ihtiyaç olduğunda almalısın illa olmazsa olmaz değil şuan

canım ben şampuan,sabun,pişik kremi,vücut yağı,kulak temizleme çubuğu,ıslak mendili,burun asp.göğüs pompası hepsini cihiccodan aldım.bebek kıyafetlerini yıkamak içinde bayb deterjanları var yumuşatıcısı var onları almayı düşünüyorum.

sebamedin bebe ürünleri en iyisiymiş.neler almak lazım bebe kremi bebe şampuanı beb sabunu bebe losyonu pişik kremi bebe yağı bebe vucut şampuanı.hepsi çok değil mi?ne almalıyım?almak için baktım amane alcağımı bilemediğimden döndüm.bir de bebek kıyafetlerini yıkamak için ne almalı?
gögüs pompası nerden ne marka alınmalı?burun aspiratörü nedir?....vs vs yardımcı olursanız sevinirim.:1no2:a.s.

banada fazla gelmişti ama bende sebamedin hepsini aldım tam 7 parça ama bebe yağını hemen kullanmayın dediler bebeklerin cildi ısıyı hemen ayarlayamadığı için ilk başlarda losyon kullanın bebe yağını 3 aydan sonra kullanın dediler

bebek kıyafetlerini yıkamak için dalinin sıvı deterjanını aldım tozlar kalır belki alerjide çok yaygın ya şimdi daha rahat gibi geldi ben siyah ve yünlü renkli kıyafetlerdede sıvı deterjan kullanıyorum yumuşatıcı olarak dalinin kokusunu beğenmedim vernel bebek işin yumuşatıcı aldım kokusu tam bebek gibi

göğüs pompası mini elektrikli ve pilli medela aldım 120 civarında ve çok satılıyor sesi biraz fazlaymış ama herkes onu tavsiye etti elektrikli olanlar oldukça pahalu el pompasıda acıtıyo dediler ev hanımıyım ama aldım yinede elektrikli

burun aspiratörü bebedor markalı aldım önemli olan uç kısmının çok kalın olmamasıymış yeni doğan bebeklerde ucu çok kalın olunca tahriş ediyormuş bebeklerin burun deliklerini alırken ucuna dikkat edersin

inşallah yardımcı olmuşumdur

chicconun bakım setini aldım park yatağını alırken mağazada gördük çantasıyla birlikte satılıyordu tek tek uğraşmaktansa alayım dedim nasıl olduklarını kullanınca öğrenicem içinde şampuan pişik kremi bebe yağı ve losyonu sabun ıslak mendil var göğüs pompası ve burun aspratörü almadım henüz doğumdan sonra almayı düşünüyorum

bizede sağolsun yengem chicco dan set olarak almıştı.şampuan, bebe sütü,bebe yağı, pişik kremi , tarak fırça ,aspiratör ,mama kaşığı ,mama önlüğü falan.
yorumlarıma gelince bebe yağı kızımda hemen kızarıklıklar yaptı ve bi daha kullanmadım.şampuanın kokusu bebek gibi komuyor ve köpürmüyor.pişik kremi de iyi gelmedi bize.burun aspiratörü bi kere lazım oldu onu da ben beceremedim.
gögüs pompasını hemen alma belki ihtiyacın olmaz.ama ben çok kullandım medelanın elektriklisini çok güzel bi alet her kullanışımda bunu bulandan allah razı olsun dedim :) benim gögüs problemlerim biraz uzun sürdü çünkü.
johnsons baby nin şampuanını , popolin pişik kremini kullanıyoruz çok da memnunum.
deterjanı özel almadım ben normal omomatik kullanıyorum ama yuşatıcıyı omo baybi kullanıyorum kokusu çok güzel.

şampuanın kokusu bebek gibi komuyor ve köpürmüyor

[canım şampuanın köpürmemesi gerek zaten, sadece bebeklerin değil bizimkilerinde...
o yüzden köpürmeyenleri tercih etmek gerekiyor.

Ben de bebişim için sebamedin ürünlerini tercih ettim.
Allerjik reaksiyona yol açmayan ender ürünlerden olduğu için biraz pahalı olsa da sebamed aldım.
İlk etapta şampuan, pişik kremi, bebek yağı ve banyo köpüğü kullanıcam.
Kıyafetlerini Hacı Şakirin Granül Sabun Tozu ile yıkamayı düşünüyorum.
Diğer sıvı bebek deterjanları ve yumuşatıcılarını ise 2-3 aydan sonra kullanma taraftarıyım.
Yine bebişin alt temizliği için de kremli-losyonlu ıslak mendiller yerine cildini tahriş etmemesi için sadece su ve pamuktan oluşan UniBaby Yenidoğanlar için Islak mendil kullanıcam.
Göğüs pompası meselesini ben de çok araştırdım.
Maddi durum müsaitse en güzeli Avent'in elektrikli pompası.
Ama ben o kadar çok para vermek istemiyorum açıkçası.
Bu yüzden kullanan arkadaşlarımın da tavsiyesiyle Lansinoh'un Manuel pompasını alıcam.
Fiyatı 75-YTL civarında, sağımının çok iyi olduğu ve can acıtmadığı söyleniyor.
Burun aspiratöründe de ben Chicco'yu tercih ettim.
Ama diğer arkadaşların da dediği gibi önemli olan uç kısmının çok büyük olmaması.

X