Bebekle otobüs yolculuğu tecrübeli anneler yardım lütfen

İki koltuğun arasındaki çıkıntı ne olacak? Bebek oraya nasıl yatacak, düz değil ki?

Bir hafta önce 7 saatlik yol geldim iki çocukla gece olunca uyuya kaldılar sorun olmadı daha önce de ikisi ile 20 saatlik yol yapmıştım. Uçak fiyatları çok yüksek o yüzden idare edebilirim diye düşündüm.ayrica çocuğunuz daha çok küçük tek başına aldığınız koltukta oturamaz ki boşuna almayın bence. Ben dört yaşında hala kucakta göturüyorum.
4 yaşında çocuğu 10 saat kucakta götürmek paradan kısmak işin işkence resmen kusura bakmayın. Kucağında tutana da kucakta oturana da etler kemikler batar bi yerden sonra. Gitmem daha iyi. Altını alması gerekir emzirmesi gerekir üzerini değiştirmesi gerekir çocuk bunalır kadın bunalır rahat uyuması gerekir vs vs tabiki yan koltuğu da almalı. Yanında es kaza yabancı biri otursa yol oturan yabancıya da zulum olur

Merhaba
15 aylık bebeğimle ikimiz 10 saatlik otobüs yolculuğu yapacağız. Uzun yola alışık aslında ama otobüs yolculuğu yapmadık ve hiç yanlız gitmedik. Gece otobüsüne binmek istiyorum uyur en azından sabaha kadar diye düşündüm. Ayrı koltuk alacağım ama koltukta uyuyarak gidemez nasıl yapabilirim? Oldukça tedirginim. Küçük bebeklerle uzun otobüs yolculuğu nasıl yapılır tecrübeli annelerden yardım ve öneri bekliyorum. Teşekkür ederim 🌺
Kendı arabanız da olsa 10 saat cok uzun.
Gıtmek zorunda mısınız?Ben bıle 10 saat cekemıyorum yolculuk.
Otobus,kalabalık bıde bızım ınsanımız anlayıssız.Bebek agladıkca off puff yapacaklar ıyıce delleneceksınız.

Uçak iki yaş altına almıyor ya bilet ücreti, 2 ay önce almadılar yani. Bir de cam kenarı veriyor bileti. Benim koca bebe hala emdiği için kolay oluyor kalkışta inişte meme, arada uyanırsa çizgi film, atıştırmalık bişeyler oldu bitti. Sizin bebeğiniz küçük muhtemelen sallantıdan uyur ama ben sizin yerinizde olsam 300-400 fazla verir uçağa binerim.

2 yaşında ki kızımla 20 saat yolculuk yaptım battaniye yastık atıştırmalık şeyler yanımdaki koltuğu da aldım gece uyudu tabi sabah olunca çizgi filme bakti çok yoruldu uçak iyi ama çok pahalı bin liraya uçak nerde var ben otobüse iki koltuk verdim o paraya

2 yaşında ki kızımla 20 saat yolculuk yaptım battaniye yastık atıştırmalık şeyler yanımdaki koltuğu da aldım gece uyudu tabi sabah olunca çizgi filme bakti çok yoruldu uçak iyi ama çok pahalı bin liraya uçak nerde var ben otobüse iki koltuk verdim o paraya
Şuan türkiyenin yüzde 80 i 1000 tl yi aşmıyor. Siz papua yeni gineye gitmediyseniz ve bussines uçmaya çalışmadıysanız o fiyattan fazla olamaz

Uçak iki yaş altına almıyor ya bilet ücreti, 2 ay önce almadılar yani. Bir de cam kenarı veriyor bileti. Benim koca bebe hala emdiği için kolay oluyor kalkışta inişte meme, arada uyanırsa çizgi film, atıştırmalık bişeyler oldu bitti. Sizin bebeğiniz küçük muhtemelen sallantıdan uyur ama ben sizin yerinizde olsam 300-400 fazla verir uçağa binerim.
Alıyor valla aç köpekler ona bile alıyor, kucağımda götüreceğim bebeğe 100 tl extra verdim

Bir hafta önce 7 saatlik yol geldim iki çocukla gece olunca uyuya kaldılar sorun olmadı daha önce de ikisi ile 20 saatlik yol yapmıştım. Uçak fiyatları çok yüksek o yüzden idare edebilirim diye düşündüm.ayrica çocuğunuz daha çok küçük tek başına aldığınız koltukta oturamaz ki boşuna almayın bence. Ben dört yaşında hala kucakta göturüyorum.
Yuhhhh diyorum affınıza sığınarak 4 yaşında çocuk bu ya, gerçekten müşkül durumda olsanız bir nebze anlamaya çalışırım da o kadar saat size çocuğa yazık değil mi yahu?

10saat kapalı alanda bilet parasından tasarruf edeceğim derken 2 kat hastane parası verirsiniz hasta olur bebek

Oglum 10 aylikken arabayla yurtdisindan turkiyeye gittim korktugum gibi olmamisti ama otobus yolculugunu bilmiyorum ama 18saat yolda gecmisti

Kızım 10 aylıkken gittik yaklaşık 15 saat akşam aldım biraz dışarıyı izledi sonra uyudu sabaha kadar

Geçen sene 3 yaşında yine gittik yine akşam aldım ama bir çenesi açıldı susmak bilmedi uyudu uyandı derken geçti zaman

Bu sene gözüm kesmiyor yine gitmeyi çünkü geçen seneye göre çenesi ×1000000 😆😆😆
Nerede nasıl uyuttunuz acaba
Yanınıza hiç görmediği bir kitap, sticker, yapboz alırsanız isinize yarayabilir
Gece gündüz ayrımı yapamadım gündüz size yardımcı olan yolcular oyalayabilir belki
Gece dalamazsa daha huysuz olurmu aç kalırsa nasil olur siz çocuğunuza göre karar verin.
Şimdiden kolay gelsin
Teşekkür ederim 🌺
10 saat olmasada 8 saatlik bir yolculuğumuz oldu iki yaşındayken arabaya binmeden karnını doyurdum yanıma süt meyveli yoğurt ve kraker ile şu aldım , yanıma iki battaniye aldım birini yatak yaptım ötekini üzerine örttüm ince birde yastık , bunun dışında kilitli buzdolabı poşeti aldım olurya bebek bu bir anda kusabilir diye ,küçük bir cantayida baş üstündeki yere koymuştum içinde ter bezleri iki takımda kıyafet her ihtimale karşı , uyumuştu benimki uyandığındada eline oyuncak vermiştim( şu kucuk tahta ve kalem oluyor ya mıknatısı çekince silinen baya ugrasmisti) eğer altı bağlı ise işiniz kolay bağlı degilsede sıkıştığında hemen şoför ile konuşun bebekler sıkışınca kusabilirler.birde bebeği uyutunca cam tarafına koyun siz iç kısımda olun camdaki esinti içindelir bir örtü kullanın, uykunuz ağır olur kötü niyetli biri alir demişti annem içe yatırdım o yüzden bazen ayağımı yanına uzatıp sırtımı döndüm içeri
Koltuk da uyuyabilir mi kendisi çok sanmıyorum benimki dönüp duruyor
Yok o mümkün değil nasıl gitsin kucakta o kadar saat üstelik gece altını değiştirecem 1 kez beslenmek için uyanır mama hazırlayacağım
Puseti araç içine alıp onun içinde uyumasını deneyin bence aldıgınız 2. Koltuga Puseti koyarsınız hemde uyku için sıkıntı çıkarırsa aradaki boşluga Puseti koyup onu sallamanız çözüm olabilir uyku saatine denk gelmesi iyi olur çünkü kapalı alan ve birçok yabancı olunca bebekler tedirgin oluyor
Pusete siğmaz mı artık onu taşımak daha kolay ama sığmaz
Keşke direkt uçuş olsa bi dakika düşünmem ama yok maalesef aktarmalı gidebilirim

Nerede nasıl uyuttunuz acaba

Teşekkür ederim 🌺

Koltuk da uyuyabilir mi kendisi çok sanmıyorum benimki dönüp duruyor

Yok o mümkün değil nasıl gitsin kucakta o kadar saat üstelik gece altını değiştirecem 1 kez beslenmek için uyanır mama hazırlayacağım

Pusete siğmaz mı artık onu taşımak daha kolay ama sığmaz

Keşke direkt uçuş olsa bi dakika düşünmem ama yok maalesef aktarmalı gidebilirim
Canım yanımda uyuttum kafasını dizime koydu ayakları koltuğa uzattı sıpanın boyu biraz uzun olunca cama kadar değdi😜😜

gece yolculugu iyi bir seçim olmuş büyük kızımla çok yaptım otobüs yolculugu. herşey söylenmiş ama şunu da ekliyim ağlama veya sıkılma durumlarına karşı yannınıza yeni hiç görmediği bir oyuncak ve çocuk dergisi alın. yapıştırmalı kitap da kurtarıcı. oyuncafı göstrrmeyin kriz anları için saklayın

X