Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebekler ne zaman sağa sola dönebilir?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
benim oğlum 3 aylık. 2 aylıkken sol tarafına döndü kendiliğinden. birkaç kez yaptı bunu sonra fazla yapmamaya başladı.

onu bilinçsizce yapmıştır canım. benimki de 6. ayın sonunda sağa sola dönmeye başladı.

benimki 2 aylıktan beri dönüyor sağına soluna..hatta önemsemedik dönmez dedik koca geniş kanepeden düştü kuzum..çokmu erken yani şimdi...sırtüstünden dönüp yüzüstü yatıyor bazen

bebişim 5. ayına girdi bugün aşkım benim sırt üstü yatarken yüzü koyun dönebiliyor ama tekrar sırt üstüne dönemiyor :1rolleyes:

valla hatta tarihinibile hatırlıyorum 1 mayısta döndü ben de çok mutlu oldum. ama şimdi donemıyo kuzucuk

benim oğlum 3 aylık. 2 aylıkken sol tarafına döndü kendiliğinden. birkaç kez yaptı bunu sonra fazla yapmamaya başladı.

benım kızım 2 haftadır rahatlıkla dönüyor..saga sola..hatta yukarıya:) gecen gun yatagına enlemesıne yatmıs..ben düz koymustum döne döne enlemesıne gelmiş.bundan sonra tehlıkelı olmaya başladılar yalnız baslarına kanepede fılan bırakmamak lazım

benim 2 aylık,bikere dönmüştü ama çok sinirliydi ağlıyodu,bidaha dönmedi.ama ben o günden beri koltuğun üzerine bırakmıyom,ne olur ne olmaz.belki gene siniri tutarda döner.allah korusun..

bizde bu konuda cok tembeliz.5,5 aylık olduk hala tık yok bizdekaydirigubbakcemile3

benim kızımda 5,5 aylıkken birden döndü ama ne dönme çekyat açıkken bir uçtan diğer uça kadar 2-3 gün devamlı bunu yaptı.şimdi altı aylık ama ancak bir şeye ulaşmak için dönmeyi ulaşım olarak kullanıyo..

canım 3 aylıken tek tarafına sürekli dönmeye 4.ayda da 2 tarafada sürekli rahatlıkla dönüyordu ve 5.ayada da yuvarlanmaya başladı......

biz de 4.5 aylıgız.iki yöne de cok rahat dönüyo oğluş.hata artık altını alamıyorum koydugun gibi yere ilk işi ters dönmek.çok komik oluyolar.başarmanın verdiği mutlulukla....

benim bebegim 2müyo örtüden dışarı çıkması çok hareketli.5 aylıkken döndü şimdi4.5 aylık odaya büyük bir örtü seriyorum beş dakka sürmüyo dışarı çıkması çok hareketli bu yüzden sanırım çok az kilo alıyor

benim bebegim 2.5 aylıkken döndü şimdi4.5 aylık odaya büyük bir örtü seriyorum beş dakka sürmüyo dışarı çıkması çok hareketli bu yüzden sanırım çok az kilo alıyor

bence kiloyu bukadar dert etmeyin.önemli olan sağlıklı olması.sağlıklıysa azda olsa düzenli yiyorsa sorun yoktur

bizim de bebeğimiz 55 günlük. son bi kaç haftadır sağa sola dönebiliyor maaşallah. ama sırt üstü yatarken yüzüstüne dönebilmesi için sanırım bikaç aya daha ihityacımız var:)

bu arada arkadaşlar konu ile ilgisiz bir soru sormak istiyorum. mesajlarınızın altındaki bebeğinizin kaç aylık olduğunu gösteren resimleri nasıl koyabiliriz.?? bende yapmak istiyorum. yardımcı olabilirmisiniz???

genel olarak dört aylıkken dönmeye başlıyorlar.benim oğlumda dördüncü ayından önce bir kaç kez dönmüştü ama ya ağlarken yada sinirliyken gerçekten dönmeye dört aylıkken başlamıştı.

X