Bebeklerde Atopik Dermatit ( Alerjik egzama)

Merhaba benim kızım da şuan 32 aylık ve son bir senedir çok daha yoğun bir şekilde bu pütürlükler ve kızarıklıklar var kollarında bacaklarında ve sağ yanağında. Çocuk doktorumuz atopik dermatit cildiye doktoru da keratosis pilaris dedi. Ne yapacağımızı şaşırdık hiç geçmiyor ve kızarık. Acaba sizin kızınızında bebekken bu şekilde miydi
Aynen canım kizim 5 yaşında ve kızarıklığı geçti yine yüzü ve vücudu aynı neler yaptı istek geçmedi doktorum en son regl olunca ileride azalacağını ama gecmicek dedi.
Geçmiş olsun malesef ben hiçbir şekilde geçiremedim sadece banyo sonraki nemlendiriyor um kuruyor çünkü okadar şuan herşeyi denedik herseyi sürdük

Aynen canım kizim 5 yaşında ve kızarıklığı geçti yine yüzü ve vücudu aynı neler yaptı istek geçmedi doktorum en son regl olunca ileride azalacağını ama gecmicek dedi.
Geçmiş olsun malesef ben hiçbir şekilde geçiremedim sadece banyo sonraki nemlendiriyor um kuruyor çünkü okadar şuan herşeyi denedik herseyi sürdük
Yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla çoğu insan gluten hassasiyetinden kaynaklandığını yazmış. Son bir aydır bende kestim gluten içeren hiçbir ürün vermiyorum kızıma d vitamini ve probiyotik takviyesi veriyorum ve a vitamini içeren yiyecekler. Bu şekilde çoğu insanın geçmiş tabii bunların yanında peeling tarzı ürünlerde kullanmışlar ama ben yaşından dolayı kullanmıyorum. Umarım geçer zamanla en azından kızarıklık bile geçse iyi olur.

Yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla çoğu insan gluten hassasiyetinden kaynaklandığını yazmış. Son bir aydır bende kestim gluten içeren hiçbir ürün vermiyorum kızıma d vitamini ve probiyotik takviyesi veriyorum ve a vitamini içeren yiyecekler. Bu şekilde çoğu insanın geçmiş tabii bunların yanında peeling tarzı ürünlerde kullanmışlar ama ben yaşından dolayı kullanmıyorum. Umarım geçer zamanla en azından kızarıklık bile geçse iyi olur.
Kızarıklığı geçirdim ben özel sampuanlar kremler kullandık hep dermatit için şampuan ve jeller verdi doktor ama kaldı öyle cildinde yanakları azaldı kolları göbeği bacaklarında kaldı işte yazın daha iyi oluyor sanki güneşten mi nedir

Kızarıklığı geçirdim ben özel sampuanlar kremler kullandık hep dermatit için şampuan ve jeller verdi doktor ama kaldı öyle cildinde yanakları azaldı kolları göbeği bacaklarında kaldı işte yazın daha iyi oluyor sanki güneşten mi nedir
Bir sakıncası yoksa kullandığınız ürünleri yazar mısınız ben de doktoruma danışıp kullanmak isterim

Bir sakıncası yoksa kullandığınız ürünleri yazar mısınız ben de doktoruma danışıp kullanmak isterim
Hiç hatirlamiyorum şekerim yaklaşık 4 sene oldu yani kızım 6 yaşına giricek.
Son prof doktor ansiklopedi ile anlatınca bunun öyle ilacı olmadigini anladım nemli tutmak önemli . Şuan arko nem kullanıyoruz banyo sonrası .

Eklentiler

• IMG_20201218_225609.jpg
    IMG_20201218_225609.jpg
    56,9 KB · Görüntüleme: 187
Bende çok çekiyorum bu kaşıntıdan. Kızım daha 20 günlük bebekken kaynaanmin ben ördum giydir şu örgüleri demesiyle serüvenimiz başlamış meger.. vücudunun her yeri kabardı ancak kortizonlu iğneyle söndü..Şu an 3,5 yaşında ve sık sık vücudunda kaşıntı olur. Bebekliğinden beri anne kaşı sırtımı kaşı kollarımı kaşı..tırnaklarını unuttuysam kesmeyi yandık sırtını kollarını kanayana kadar kaşir, özellikle yazın sıcağı hiç sevmiyor vucudu. Benim üzüldüğüm su an vücudunda hep tırnak izleri var geçer mi bilmem..... dalin benim kizima da iyi gelmiyor. Zeytin yagli sabunla yıkayıp çıkınca kantoran yag sürersem kaşıntı olmuyor şükür

X