Bebek Beslenmesi Bebeklerde gece beslenmeyi kesmek ve gece uykusu ☹️

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Sezeryan la doğan bebekler birazcık huzursuz olabiliyormuş
Oyle bir soylem var toplumda ama etrafimda sezaryenle dogmus ve cok sakin uysal bebeklerde var
Bugün bir yaş kontrolümüz vardı. Doktor iki kez mamaya uyanmalarina bile çok dedi. Uyku eğitimi önerdi, aç oldukları için değil alışkanlık olduğu ve uykuya dalamadiklari için mama istediklerini söyledi. 🤷
Evet oyle maalesef ki. Besiginde poposunu pispislayarak uyutuyoruz tamamen bir uyku egitimi degil bizimkisi keske besigine biraktigimizda kendi kendine uykuya dalsa ama suanlik en azindan memede ya da sallanarak vs uyumuyo

Oyle bir soylem var toplumda ama etrafimda sezaryenle dogmus ve cok sakin uysal bebeklerde var

Evet oyle maalesef ki. Besiginde poposunu pispislayarak uyutuyoruz tamamen bir uyku egitimi degil bizimkisi keske besigine biraktigimizda kendi kendine uykuya dalsa ama suanlik en azindan memede ya da sallanarak vs uyumuyo
Sen atlatmışsin çoğu kısmı. Benimkiler daha doğrusu oğlum bayağı sıkıntılı. Kızım mamayı yer üç dakika sürmeden uyur. Ama oğlum bir saat sonra ingilamalari başlar uykulu bilinç açık değil salla uyuyayım der. Uyku döngüsü olunca sallariz uyur şu ara sürekli istiyor. Bakalım umarım bizlerde Beşiğe bırakınca kendi kendine uyuduklarini görürüz 🥰

Ben hiç uyku eğitimi veremedim. 4 yaşına kadar yanımda uyudu fıstığım. Doktorlar beyni uykuyu reddediyor, büyüyünce de böyle olacak malesef demişlerdi, 7 yaşında bıraksam hala sabahlar.
Yapı meselesi sanırım
Az daha sabır, çok küçük henüz, zamanla rahatlarsınız umarım

Çok sağolun geçti gitti oğlum 7 yaşında oldu.
Biberon yerine pipetli suluk vermiştik biz, emme hissinden biraz uzaklaşsın diye
Oğlum bana bayılırdı, uykusunda bile illa dokunmak isterdi, erkek çocuklar anneyi daha çok zorluyor derler
Ama nasıl tatlıdır yavrunuz :) Allah bağışlasın
Amin cumlemizinkini insaAllah. Biberon ve alistirma bardagi karisik kullaniyoruz bir turlu pipetle su icmeyi ogretemedim :)
O bir gece bizim için de gelsin kendi kendilerine uyusunlar 🤗🤲🤲
Cokca amin :)

Sen atlatmışsin çoğu kısmı. Benimkiler daha doğrusu oğlum bayağı sıkıntılı. Kızım mamayı yer üç dakika sürmeden uyur. Ama oğlum bir saat sonra ingilamalari başlar uykulu bilinç açık değil salla uyuyayım der. Uyku döngüsü olunca sallariz uyur şu ara sürekli istiyor. Bakalım umarım bizlerde Beşiğe bırakınca kendi kendine uyuduklarini görürüz 🥰
Tez vakitte umarim :)

Ben hiç uyku eğitimi veremedim. 4 yaşına kadar yanımda uyudu fıstığım. Doktorlar beyni uykuyu reddediyor, büyüyünce de böyle olacak malesef demişlerdi, 7 yaşında bıraksam hala sabahlar.
Yapı meselesi sanırım
Az daha sabır, çok küçük henüz, zamanla rahatlarsınız umarım
Umarim, cok tesekkur ederim :)

Merhaba hanımlar benim 6 gün sonra 17 aylık olacak bir oğlum var. Doğduğundan beri memeye çok düşkün, yemek yedirmek her öğünde bir işkence resmen. Hadi oğlum yemek saati diyorum yakama yapışıp anne meme diye ağlıyor. Gündüz çok sıkıntı yapmıyorum ama gece hala saat başı kalkıp emiyor. Akşam 9 da uyur sabah 7 7.30 arası uyanır ve akşam 9 dan sabah uyanana kadar abartısız saat başı kalkar emer tekrar geri uyur çok nadirdir 1,5 2 saat uyuduğu. Artık tükenmiş durumdayım doktorumuzda gece beslenmesine çok kızıyor ama bunu oğluma anlatabilmek ne mümkün 😔 Yanına gidip emzirmezsem apartmanı ayağa kaldırıyo koca sesiyle resmen. Bu duruma bir dur dememiz gerektiğini biliyordum bir cesaret 2 gün önce başladık her ağladığında eşim gitti yanına sakinleştirip uyutmaya çalıştı ilk gece çok zor geçti 2. Gecemizde uyuma süresi daha kısaldı ama bu sefer yarım saatte bir falan kalkmaya başladı bu akşam 3. Günümüz benim merak ettiğim bu durum ne kadar sürer ? Gece beslenmeyi kestiğimiz için deliksiz uyur alışınca diye umuyoruz ama acaba ters teper mi bizi neler bekliyor daha önceden bunu tecrübe etmiş annelerimizden yardım istiyorum ne olur yaşadığınız süreçleri benimle paylaşın olumlu şeyler duymaya gerçekten çok ihtiyacım var 😔
biz 15-16 aylarda sanirim doktor artık gece beslemesini kaldırın demisti. Su ve emzikle geçiştirdik.
uyku eğitimi hic denemedim ben. ayağımda sallayarak veya kucakta gezerek uyuttum.

biz 15-16 aylarda sanirim doktor artık gece beslemesini kaldırın demisti. Su ve emzikle geçiştirdik.
uyku eğitimi hic denemedim ben. ayağımda sallayarak veya kucakta gezerek uyuttum.
Ne kadar surede alisti bu duruma peki geceleri deliksiz uyudu mu ondan sonra ?

Yaa peki gece kalkinca ne yapiyorsunuz, kac kere uyaniyor ?
degisiyor, bazen deliksiz uyuyor ki bu nadir, bazen 5 de uyanıyor 6 ya kadar evde gezdiriyorum, ayakta salliyorum
bazen uykuda ağlıyor. sakinlestiriyorum, bazen gecede 2-3 kere uyanıp beni cagiriyor. su istiyor,
montessori yatak almisim Allahtan da, rahatlıkla genişçe yanına girip uyutuyorum ben de orda sızıyorum bazen.

degisiyor, bazen deliksiz uyuyor ki bu nadir, bazen 5 de uyanıyor 6 ya kadar evde gezdiriyorum, ayakta salliyorum
bazen uykuda ağlıyor. sakinlestiriyorum, bazen gecede 2-3 kere uyanıp beni cagiriyor. su istiyor,
montessori yatak almisim Allahtan da, rahatlıkla genişçe yanına girip uyutuyorum ben de orda sızıyorum bazen.
Cevabiniz icin cok tesekkur ederim :)

3 hafta denedim ama sonuc ayni doktorumuz cocuk psikiyatr a yonlendirdi artik 🤷🏻‍♀️

Canım eşinizle yaptığını şey çok mantıklı.. Bebeğinizle konuşarak onu ikna edebilirsiniz, ona şefkat gösterek. Biraz uzun sürebiliyor ama kesinlikle çözümsüz değil. Ek gıda için ve uyku düzeni içinse bebek bisküvisi deneyebilirsin. Hero Baby organik bebek bisküvisi ile rezene, ıhlamur ya da çok az anason veriyorum yatmadan 30 dk önce falan daha deliksiz uyuyor. Ek gıda için de aynı şekilde bebek bisküvisi ve meyveleri karıştırabilirsiniz ya da sebzeleri. Ek gıdanın içine çocuğın seveceği birşey varsa o daa kolay olacaktır.

Canım eşinizle yaptığını şey çok mantıklı.. Bebeğinizle konuşarak onu ikna edebilirsiniz, ona şefkat gösterek. Biraz uzun sürebiliyor ama kesinlikle çözümsüz değil. Ek gıda için ve uyku düzeni içinse bebek bisküvisi deneyebilirsin. Hero Baby organik bebek bisküvisi ile rezene, ıhlamur ya da çok az anason veriyorum yatmadan 30 dk önce falan daha deliksiz uyuyor. Ek gıda için de aynı şekilde bebek bisküvisi ve meyveleri karıştırabilirsiniz ya da sebzeleri. Ek gıdanın içine çocuğın seveceği birşey varsa o daa kolay olacaktır.
Yemek yemede sorunu yok yani yemek secmez yer ama surekli emdigi icin tok oluyo o zaman yemek istemiyo bir de asla 2 eli dolu olmadan agzini acmaz. Bu zamana kadar tv telefon vs acipta yemek yedirmedim yemiyo diye onun yerine oyalanacagi dikkatini ceken ne varsa veriyorum eline oynarken yediriyorum memeden firsat kalirsa.
Rezene,anason,papatya,melisa uyusun diye denedigim bitki caylari hic biri fayda etmedi bizimkisi cok farkli bir uykusuzluk kurulu alarm gibi saat basi kalkiyo sanki biri dürtüyo onu saatin doldu kalk diye. Doktorumuz en son cocuk psikiyatr yonlendirdi uyku sorunu icin randevu buldugum ilk an gidecegiz ins.
Yorumunuz icinde tesekkur ederim 🌸

Merhaba. Oğlum 16 aylık ve aynı sorunu yaşıyorum. Kendi oğlumu okudum sankş yorumlarınızda. Ben de sizinle aynı durumdayım. Ne yaptınızve nasıl yaptınız?

Merhaba. Oğlum 16 aylık ve aynı sorunu yaşıyorum. Kendi oğlumu okudum sankş yorumlarınızda. Ben de sizinle aynı durumdayım. Ne yaptınızve nasıl yaptınız?
Merhaba, 20 aylıkken bıraktık komple memeyi ama maalesef ki uykularında bir düzelme olmadı. Psikiyatr doktoru uykusuna fayda sağlayabilir diye şurup verdi o da işe yaramadı. En son nöroloji kaldı perşembe günü araştırma hastanesinden çocuk doktoruna randevu aldım o yeşil alan açacak nöroloji ye yönlendirecek doktorumuz öyle söyledi.

Merhaba bebeğinizin son durumu nedir, uykuları düzene girdi mi. ☺️☺️

X