bebekleri nasıl kucağınıza alıyosunuz?

Zeynep28 maras

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.507
19
mrb kızlar benim cadı 3 aylık ama ben hala onu kucağıma alırken poposundan ve başından destekleyerek alıyorum.. ama çevremdeki bazı kişiler koltukaltından tutup kaldırıyo bende kızıyorum canı acır diye acaba nasıl kaldırmalıyız bebişleri?
siz nasıl kucağınıza alıyorsunuz..

mrb kızlar benim cadı 3 aylık ama ben hala onu kucağıma alırken poposundan ve başından destekleyerek alıyorum.. ama çevremdeki bazı kişiler koltukaltından tutup kaldırıyo bende kızıyorum canı acır diye acaba nasıl kaldırmalıyız bebişleri?
siz nasıl kucağınıza alıyorsunuz..

bende destekli alıyorum canım öle paldır küldür çocuğun boynu incinir daha tam anlamıyla boynunu kontrol edemiyorlar

haklısın canım bişey olcak diye bende korkuyorum...
hadi ama başka cevap veren yokmu çocuğumu koltukaltından tutup kucağına alanlara kızmakta haklımıyım yoksa onlarmı doğru yapıyo kimse akıl vermicekmi?

canım ben ilk doktora gittiğimde oğluma olan yaklaşımlarımdan doktor benim ne kadar hassas olduğumu anladı ömer yusufu ayaklarından tutup havaya kaldırdı başı aşağıda kaldı tabi benim içim gitti bu doktor ne yapıyor diye... bak dedi birşey oldumu böyle herşeyden korkma o senin oğlun ve bir canlı ona dokunmaktan korkma dedi.bana ordan çıkınca bir rahatlık geldi yani bu haldeydim ben yarı kırkı çıkana kadar altını bile değiştiremedim doğru dürüst.kucağa alma konusuna gelince bende destekli tutuyorum tam oturmaya başladığında kasları güçlendiğinde dediğin şekilde tutulabilir bence ama tedbiri elden bırakmama lazım o zamana kadar

canım bu kadar hassas olmayın ya
demek siz benim oğluşla yaptıklarımı görseniz düşüp bayılacaksınız
bizimki parmak yakalayınca hemen kendini kaldırıyor değil koltukaltından bileklerinden tutup kaldırıyorum çok zaman
çok hoşuna gidiyor ve kol kasları inanılmaz kuvvetli
benim diyen sporcuya taş çıkarır kollarını salmıyor bile ayrıca ben de arada ayaklarından kaldırıp başaşağı çeviriyorum falan
oyun oynuyoruz
bu kadar hassas davranmayın bırakın kolları- bünyeleri güçlensin

niye acısınki canım ya
hem zaten merak etme canı acısa öyle bir belli ederki sen bile şaşırırsın
aşı vurulurken ağlamıyor mu bızdıklar
demek ki can acısına tepki veriyorlar
saf değil ya bunlar canları acırken öylece dursunlar

valla bende öyle o kadar hassas davranmıyorum açıkçası.yani koltukaltından kaldrıyorum.ne oyunlar oynuyoruz miniğimle.ama tabiki dikkat çerçevesinde.çünkü dediğinz gibi henüz kaslar daha çok gelişmemiş.

benimkide anca başını tutmaya başladı ama güvenmemek lazım çünki dün kendisini arkaya attı diğer elimde doluydu çok korktum bian...

ban arada ellerinden tutarak kaldırıyorum.ama genelde koltuk altından tutuyorum.bizim dr da öyle oynuyor ki ondan cesaret geliyor.

bende koltukaltlarından tutarak kaldrıyorum şu anda kucağımda mesela sadece poposu destekli kendi artık bana sokuluyo başını yüzüme yaslıyor eskisi gibi çok hassas değiller artık

ikinci cocuktanmidir bilmem ama ben bukadar hassas degilim
bende koltuk altlarindan tutup kucagima aliyorum kucagimdayken ama bir elimle kafasini destekliyorum
ani bi hareket yapmasin diye
ben tek ellerini tutuyorum oda benim elimi utarak kendi kendine kalkmaya calisiyor ama ben kesinlikle zorlamiyorum kendini kaldirsin diye
bide esim bi kac defa koltuk altlarindan tutup yürütmek istedi kizdim kendi kendine baslasin istiyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
valla sibel aynıyız bu konuda biz neva yı bayağı atıp tutuyoruz o kadar bayılıyor ki görmellisiniz kahlaha atmaya başlıyor resmen. koltuk altından tutup biraz sallıyorum (uçak pisti oynuyoruz) sonra havalanıyoruz özellikle öyle sallarken kahkahalara boğuluyor canım benim.
Neva doğuştan başını tutabiliyordu ve ben artık tek elle nevayı tutup tek elle yemek falan yapıyorum o kendini boynunu kafasını tutabiliyor.
çok hassas olmayın çocuk düşe kalka büyür, çokkızarım ben öyle çocuklarını hastalanmasın diye dışarı çıkartmayan parklara götürmeyen düşer düşmez ayyyyyyyy diye çocuğuna koşan annelere korkak olur öyle çocuklar neyse konuyu saptırmayım yine(uzmanımdır bu konuda bilen bilir:roflol:)
hislerinize güvenin ve çocuğunuza dokunmaktan korkmayın o size kendi sınırlarını zaten belli edecektir. NOKTAAAA ayyyy uzattım

valla sibel aynıyız bu konuda biz neva yı bayağı atıp tutuyoruz o kadar bayılıyor ki görmellisiniz kahlaha atmaya başlıyor resmen. koltuk altından tutup biraz sallıyorum (uçak pisti oynuyoruz) sonra havalanıyoruz özellikle öyle sallarken kahkahalara boğuluyor canım benim.
Neva doğuştan başını tutabiliyordu ve ben artık tek elle nevayı tutup tek elle yemek falan yapıyorum o kendini boynunu kafasını tutabiliyor.
çok hassas olmayın çocuk düşe kalka büyür, çokkızarım ben öyle çocuklarını hastalanmasın diye dışarı çıkartmayan parklara götürmeyen düşer düşmez ayyyyyyyy diye çocuğuna koşan annelere korkak olur öyle çocuklar neyse konuyu saptırmayım yine(uzmanımdır bu konuda bilen bilir:roflol:)
hislerinize güvenin ve çocuğunuza dokunmaktan korkmayın o size kendi sınırlarını zaten belli edecektir. NOKTAAAA ayyyy uzattım

anlattıklarını gözümde canlandırdımda bi çocuk için ne kadar mutluluk dolu anlardır...
ama benim kızım 3 aylık bu hareketleri yapamam dimi?
seninki ne kadar?

ikinci cocuktanmidir bilmem ama ben bukadar hassas degilim
bende koltuk altlarindan tutup kucagima aliyorum kucagimdayken ama bir elimle kafasini destekliyorum
ani bi hareket yapmasin diye
ben tek ellerini tutuyorum oda benim elimi utarak kendi kendine kalkmaya calisiyor ama ben kesinlikle zorlamiyorum kendini kaldirsin diye
bide esim bi kac defa koltuk altlarindan tutup yürütmek istedi kizdim kendi kendine baslasin istiyorum

benim eşimde göen gün öyle yaptı kızımın koltukalından tutup yere bastırmaya başladı ayaklarıyla kendini itti biraz ama boynu öne doğru düştü :ecrin_bebek:
eşimde hemen aldı kucağına...

Canım benim kızım 4 aylık. Dediğim gibi sen kendi hisslerine güven bebeğin ne zaman neye hazır olduğunu sana hissettirecek ama falza pimpiriklenmekten de yana değilim. Bebek dediğini severken biraz mıncıklıyacaksın yaaaakaydirigubbakcemile

X