Premature Bebekler bebeklerimizin son durumu

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

nxixnxixm

nınım ve ata'm herşeyim
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
2.721
7
50
arkadaşlar bebeklerimiz kaç ay oldu?
kaç kilo aldılar ve boyları?
hareketliliği nasıl? :ecrin_bebek:

ya benim çocuğum yok ama ben idili merak ediyorum haber alan var mı ??

benim oğlum 27 haftalık 910 gram, 34 cm doğdu.
56 gün küvözde kaldı. hastaneden çıktığımızda 1710 gramdı ve 50 cm.di
şuan ise 4.5 aylık (4.5-3=1.5) oldu ve 4750 gr. ve 56cm
doktorumuz herşeyin yolunda olduğunu söylüyor. Allah a şükür.

kızım 28 haftalık 1200 gr 31 cm doğdu
68 gün küvözde kaldı
çıktığında 1880 gr 42 cm idi
şimdi 5 aylık düzeltilmiş 2 ay 10 günlük oldu 5350 gr 56 cm
allaşükür bizim durumumuzda iyi gidiyor

ya benim çocuğum yok ama ben idili merak ediyorum haber alan var mı ??

İzmir-35, canım ben İdilin annesiyim. Minicik Yavrum henüz kuvezden cıkamadı. Ventilatörden destekle hayata tutunmaya calısıyor. Enfeksiyon kaptıgı için de yaklaşık 1 haftadır beslemeye gecemediler.. Ağızdan sondayla besleniyordu yavrum.. 58 günü geride bıraktık. Allahım yardımcımız olur inşallah da sağlıkla ve hayırlısıyla alırım yavrumu kucagıma.. Benim Sayfamda gün gün doktorla görüşmelerimizi yazıyorum canım. ordan da takip edebilirsin... İlgin ve desteğin için teşekkürler..

benim kızım 28 haftalık doğdu.kilosu 1170 gr boyu 37 santimdi.30 gün kuveste kaldı..çıktığımızda.1600grdı. şu an 13 aylık düzeltilmiş yaşı 10.5 aylık. 9 kilo boyu 76 santim..bizimde durumumuz ii şükür:nazar:

maaşallah bebeklerimize..
benim oğlumda çok şükür iyi gidiyor..

birde bişey sormak istiyorum kızlar,
bebeğim 49 günlük sürekli geriniyor
normalmi ??????????????????????????????

maaşallah bebeklerimize..
benim oğlumda çok şükür iyi gidiyor..

birde bişey sormak istiyorum kızlar,
bebeğim 49 günlük sürekli geriniyor
normalmi ??????????????????????????????

çok normal canım..boyu uzuyo miniğinin.maşallah:nazar:

Benim oğlum 28 haftalık 1240 gr. 37 cm doğdu.
52 gün küvezde kaldı.
2220 gr olarak eve geldi.
Kronolojik 4 aylık. Düzeltilmiş 1 ay 10 günlük.
5.5 kg 58 cm.
Mental gelişimi beni takip ediyor, nesneleri takip ediyor. Henüz sesli gülmeye başlamadı. Nesneleri fazla tutamıyor. Yani gelişimi doğması gereken tarihten gidiyor.

benim oğlumda 31 haftalık 2.100gr 40 cm doğdu.20 gün kaldı küvezde.şimdi 16 aylık düzeltilmiş 14 aylık olcak.11 kg 83 cm boy.çok hareketlı yürüyo o buyuyo ben zayıflıyorum.rejime gerek kalmadı.konuşmada kendi dili var(çenesi durmuyor)anladığım işte 4-5 kelime.

benim oğluşum 30+2 haftalık 1900 kg 44 cm olarak dünyaya geldi.
15 gün küvezde kaldı.şuanda 5 aylık düzeltilmişi 3 aylık,kilosu 6.5 kg kiloda 62 cm..
rabbime şükür iii durumumuz.allahım hepimizin bebeklerine hayırlı ömürler nasip etsinn

Arkadaşlar hepinizinkini okudum maşallah neredeyse yaşıtlarını yakalamış gibiler.. ınşallah benim bebeğimede bu nasip olur. Bizim bayağı bir geriden geliyoruz. 31 haftalık 1800 gr 43 cm dünyaya geldi. 45 gün yoğun bakımda kaldı çıktığımızda 1930 gr idi. Şu an 8 ayını doldurdu. Düzeltilmiş yaşı ise 6 ay bitti. Fakat kilomuz 5900 gr boyumuz 65 cm. Hiçbirşey yemiyor. Şaşırtıcı bir durum var 6 diş çıkardı ve çıkarmaya devam ediyor. Her hafta hastanelerdeyiz. Solunum sıkıntısı çekiyoruz devamlı. Kronik akciğer hastalığına çevirmiş artık. Zaten yoğun bakımda kalma sebebimizde oydu. Gittikçe kilo veriyor ve yememeye devam ediyor. Herşey araştırılıyor fakat çözüm yok.. Benimkide böyle bir durum.. Bu arada ağzına azıcık bir pütür gelse öğürüp kusuyor. Asllında herşeyi çıkarıyor ama ne yapacağımı şaşırdımm.. Önerileriniz varsa dikkate alacağım.

X