bebekleriniz desteksiz oturuyor mu?

evet ege artık desteksiz oturuyor ama çok uzun değil 2-3 dk falan sanırım zamanla daha uzun süre oturabilecek

Benim oğlum oturuyor..

Ama ben hiç destekli oturtmaya falan çalışmadım..emeklerken kendi kendine dönüp oturuyodu bi elinden desteK alarak..Şu an tamamen oturuyor.Hiç düşmüyor..Dengesini çok güzel sağlıyo

benimki daha emeklemiyor. 26 şubatta doğdu. desteksiz oturuyor ama 1-2 dakika.

benimki daha emeklemiyor. 26 şubatta doğdu. desteksiz oturuyor ama 1-2 dakika.

Boşver cnm geç emeklesin daha iyi..Benimki hiç rahat bırakmıyor nereye gitsem peşimde.Çok hırslı ve hızlı ne yapıcam bilmiyoruum.Hiperaktif bile olabilir yani o derece :emir_bebek:

15 Şubat doğumlu benimki.

Son düzenleme:
benım oglum bır kac sn desteksız oturuyor sonra one yada yana dogru kendını salıyor..

aa benim kızım da 4 nisan doğumlu ben de üzülüyordum niye hala oturamıyo diye
demek erkenmiş...

benimkide artık oturabiliyor ama hala emekleme yok o koca göbüşünle küçük popoyu kaldıramıyor ::)))) ama ben sabırsızlıkla bekliyorum çabalıyorum uğraşıyorum emeklesin die.çok tatlı görünüyolar emeklerken yaaa

ya kızlar oğluşum bırakın desteksiz oturmayı yanlardan destekleyince bile hemen önüne doğru eğiliyor iki büklüm oluyor normal mi sizce 25 şubat doğumlu emekleyemiyor da tabi yanlara dönüyor yuvarlanıyor sadece eli ayağı çok hareketli bez falan bağlarken çok zorlanıyorum yanlarda ne varsa dönüp hemen alayım diye uğraşıyor 4,5 aylıkken hecelemeye falan başladı ama oturma çalışmaları iyi gitmeyince endişeleniyorum normal mi sizce

valla bizimkide desteksiz oturamıyo daha yanlarına yastık koyunca baya duruyo ama genede devriliyor ama yavaş yavaş oturmaya başlıycak sanki çok hareketli oturmak istiyomu acaba birde o var hemen kendini attırıyo bizimki...sırnaşık şeysırnaşık şey

benimki bayağı oturuyo desteksiz emeklemeye başladı iyice bi uçtan bi uca gidiyo ama emeklerken kendi kendine oturamıyo onun da var demekki daha zamanı kıpır kıpır oldular iyice RABBıM NAZARLARDAN KORUSUN PEK TATLILARR MAŞALLAH

kızlar en sağlıklı oturma pozisyonuna sekizinci ayda geçiyorlar
ondan öncekiler hep sanki antrenmanmış gibiler
kendiliğinden emeklerken kalkıp oturmaya başlıyorlar
hiçbir şey için acele etmeyin
bazı bebişler erkeni olabilir ama bu hepsinin öyle olmasını gerektirmiyor
şu anki hallerinin tadını çıkartın

sibelcim son noktayı koydun yine. haklısın. benim yeğenim de 8. ayda oturdu desteksiz tam olarak.

Benim oglumda 26 subat dogumlu emeklemiyoruz hala. Istedigi yere döne döne gidiyor oturmaya gelincede ben yere ottuturuyorum oda öyle oyuncaklariyla oynuyor en fazla 5 dakika sonra ativeriyor kendini yana yada arkaya.

yok alyada 18 subat doğumlu oda oturamıyor desteksiz..
emekleyemiyorda.
bende dert etmiyorum,her çocuğun gelişimi farklı.

kızlar bugün doktora çınar oturamıyor daha dedim...kadın koydu sedyenin üstüne 3-4 sn kadar durdu..biz buna oturuyor diyoruz dedi ve muayene karnesine de desteksiz oturuyor diye not düştü...emeklemesine baktı..bir elinden diğerine bir şey geçiriyor mu ona baktı...hiçbir gelişme geriliği yok çocuğun herşey gayet yolunda dedi...istediğin anlamda oturmak 8.5 aylık civarındayken olur dedi...ama siz oturttuğunuzda 3-4 sn bile olsa oturuyorsa biz buna gelişimi normal diyoruz dedi...aklınızda bulunsun..tabi bir de miyadında doğmayanlarda biraz daha gecikebiliyormuş..

kızlar bugün doktora çınar oturamıyor daha dedim...kadın koydu sedyenin üstüne 3-4 sn kadar durdu..biz buna oturuyor diyoruz dedi ve muayene karnesine de desteksiz oturuyor diye not düştü...emeklemesine baktı..bir elinden diğerine bir şey geçiriyor mu ona baktı...hiçbir gelişme geriliği yok çocuğun herşey gayet yolunda dedi...istediğin anlamda oturmak 8.5 aylık civarındayken olur dedi...ama siz oturttuğunuzda 3-4 sn bile olsa oturuyorsa biz buna gelişimi normal diyoruz dedi...aklınızda bulunsun..tabi bir de miyadında doğmayanlarda biraz daha gecikebiliyormuş..

o kadar ii geldiki bu açıklaman..ben de 3-4 sn oturuo dewrilio diye üzülüyodum..

meğer yaşıtları da öleymiş :))

X