Bebek Beslenmesi bebeklerinizin zihinsel gelişimi için neler yapıyorsunuz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benimkide 2 aydır falan dışarı çıkıyor bizde yabaniyiz biraz alıştırmaya çaışıyorum değişik ortamlara götürüyorum herşeyi tanısın istiyorum ençok çiçeb hayvan çim ağaç vs. olan yerleri ve marketleri seviyor. bir koşuşu var aklınız durur arkasından zor yetişiyorum valla.

Biz de de durum aynı misafirliği gittiğimiz evlerde bi süre sonra bizim eve benzemeye başlayınca kalkıyoruz :eek:

sizinki en azından kendi dağıtıyormuş. bizim evi kendimiz dağıtıyoz. hoş toplamak da bana kalıyo ya. benim oğlum kalabalık bir yere misafirliğe gittiğimizde hiç mutlu olmuyor. ağlıyo sızlanıyo. ayrı odaya emzirmek için geçtiğimde rahatlıyo. eve geldiğimizde ise bi mutlu bi mutlu sormayın. yabani olmaz dimi?

.Lokum içinde asprin vermek gerekiyor,yani tatlı dille ona iyi gelecek,faydalı olacak şeyleri öğretmek,bilgileri keyifli bir şekilde anlatmak ..
Hiçbirşey için zorlamaya gerek yok,bırakalım anı yaşasınlar tadını çıkarsınlar..İfrat ve tefrit meselesi.
ne güzel ifade etmişsin...
markete gidiyoruz patates soğan saltalığımı kızım seçiyor
bizimki de karpuz kavun seçiyor, manav reyonuna varınca baba ( pat pat9 demeye başlıyor,hele erikleri görürse yandım kaçana kadar :)

yaklaşık bir haftadır,yatagına yatırınca o gun yaptıklarını anlatıyprum,bilge sabah uyanmış,şunu yapmış bunu yapmış,çok hoşuna gidiyor,ve sakinleşiyor.hafıza gelişimine faydası oluyordur kanımca.

2 gündür canımı sıkan birşey var,uçak sesi araba sesi duyunca kucagıma atlıyor hemen.artık neyden korktu bilemiyorum,yengesi o uyurken çamasır mak. mı çalıştırdı ondan mı etkilendi nedir.inşallah geçer.

benimkide minübüs seinden korkuyor bir sarılıyorki bir ara minübüse binelim diyorum belki korkmaz.

sizinki en azından kendi dağıtıyormuş. bizim evi kendimiz dağıtıyoz. hoş toplamak da bana kalıyo ya. benim oğlum kalabalık bir yere misafirliğe gittiğimizde hiç mutlu olmuyor. ağlıyo sızlanıyo. ayrı odaya emzirmek için geçtiğimde rahatlıyo. eve geldiğimizde ise bi mutlu bi mutlu sormayın. yabani olmaz dimi?

yok annesi daha bebek kalabalıkta çabuk yorulur ondan yapıyordur büyüsün bak nasıl canavar olur kapını önüne gelirde atta der

benimkide minübüs seinden korkuyor bir sarılıyorki bir ara minübüse binelim diyorum belki korkmaz.

valla,alıştırmam lazım,1 ay sonra uçağa binip memlekete gidecez inşallah.hem toplu taşım araçlarına hem yabancılara....bugun hiç gitmediğimiz amcasıgile götürdük.alıştı bir süre sonra.dün okuluma götürdüm.yakalarıma yapıştı,insanlar sevmeye kalkışınca.yarın da minibüse bindireyim inşallah.

ilk sayfada fantastik hikayelerden bahsetmiş bir arkadaşımız. 1 yaşına kadar fantastik değil de günlük normal hikayeler, yani yapılabilecek ve hayal ürünü olmayan seyler anlatılmalı diye biliyorum ben. işte bi cocuk varmış, annesi varmış, gezmeye gitmişler şunları bunları görmüşler filan gibi..
hatta gösterdiğiniz hayvan resimleri gercek hayvan resimleri olmalıymış. yani gülen bir köpek değil, köpegin dışarıda görebileceği bir fotografı..

ben kızımla konuşuyorum bol bol ve şarkı söylüyorum alibabanın çiftliğini söylüyorum ve hangi hayvanı söylüyosam onun resmini gösteriyorum

X