Bebekli evlilik yıldönümü kutlaması☺️

Mama ile beslense bile kokunuzu özler annesi,henuz bebeginiz cok kucuk. Benim de 4 aylik olacak kesinlikle birakamam sanki, bebegide goturun bence kalin kiyafetler alın,puset yada bebek arabasini alin o size uyum saglar insallah hasta olmadan 🙂

Teşekkür ederim ☺️

Biz henüz üçlü kutlama yapmadık ama Allahın izniyle bundan sonra hep üçlü olacak sanırım ☺️ haklısınız onu da alıp gideceğim alışsın.. Bizde alışalım ☺️

Pandemi dolayısıyla mecburi durumlar haricinde hiç bebeğinizi bırakıp bir yere gidemedik.. Evde de hep kızımızla olduk yani prensesim doğdu doğalı tam anlamıyla hiç yalnız kalmadık.. Ama bizi çok yoran bir bebek değil yine de birlikte vakit geçirebiliyoruz da işte hiç onu düşünmeden ne zaman uyanacak ne zaman uykusu gelecek, ne zaman acıkacak derdimiz olmadan geçen bir zamanımız da olmadı 😌 Eşimle hep birbirimize bakıyoruz "Hadi bu sefer mamasını sen yedir" 🤣E tabi artık üç kişiyiz hangi birimizi yok sayabiliriz ki.. Alışıyoruz yavaş yavaş🥰
O zaman bir gece ya da tüm gün gündüz gibi falan bırakmayı deneseniz çünkü baş başa vakit de iyi gelecektir😊

Kızımı bırakır giderdim. Eleştirmiyorum ama iki gün için asla çocuğumu bırakamam tavrı bana çok garip geliyor. Gözünüzün arkada kalmayacağı, iyi bakan bir insansa elbette bırakabilirsiniz. Bebeğinizden ayrı durabiliyor olmanız lazım. Eğer bu şekilde alıştırırsanız ileride çok sıkıntı yaşarsınız. Zaten mama ile besleniyormuş, şu an çok küçük olduğundan iki gün bebeğiniz için çok gelebilir, günübirlik bırakın derim. Anne baba olduğunuz kadar eş ve kendi başınıza bireylersiniz. Nefes almaya, baş başa vakit geçirmeye, kendinize şahsi zaman ayırmaya da ihtiyacınız var

Kayınvalidem çok yaşlı değil.. Zaten bakamayacak durumda olsa dediğiniz gibi benim bebeğim daha iyi düşüneceğim için bırakmam.. Daha önce 2 3 saatliğine gayet de güzel bakmışlığı var.. Bıraksam bir ay da bakabilir.. Gayet tecrübeli ve istekli kendisi bu konuda..

Ama sorun bakıp bakamayacağı değildi benim bırakıp bırakamayacağımdı ki bırakamayacağım sanırım ☺️ birlikte gideceğiz..
Zaten artık bebekli hayata adapte olmaniz gerekiyor ailecek.
Yani o uyurken basbasa vakit geçirmeyi ogreneceksiniz.
Benimki de 13 aylık birkac saat ancak bıraktım kaynanama.
Bırakırsam benimki de birkac ay bakar ama ben bırakmak için 13 aylık çocuğun bile çok küçük olduğunu düşünüyorum. Bunun dışında psikologum da ancak 1 yas çocuğunun 1 gece birakilabilecegini söylemişti

Marketten bile koşa koşa geldiğim günleri hatırlıyorum 🤗😅 23 Haziran da yaşları dolacak çok yiprandim şimdi gittim mı koşa koşa gelmiyorum ne yalan söyleyeyim 😅😅7.5 aylıktan sonra tek baktım bayağı psikolojik olarak çöktüm o zamandan sonra koşmayı bıraktım 🤣
Gerçekten şu an ben bu durumdayım, oyalamaya kendime fırsat yaratmaya çalışıyorum 😂😂

Henüz 4 aylık. Mesele bebeğin emmesi değil hala size ihtiyaç duyması duygusal olarak. 2 gün bence çok uzun bir zaman. Terk edilmiş hissederse diye aklıma gelirdi sanırım benim. Biraz büyüse neyse ama kokunuzu arar :KK43: Ben sanırım çok duygusalım bilemedim :)

Henüz 4 aylık. Mesele bebeğin emmesi değil hala size ihtiyaç duyması duygusal olarak. 2 gün bence çok uzun bir zaman. Terk edilmiş hissederse diye aklıma gelirdi sanırım benim. Biraz büyüse neyse ama kokunuzu arar :KK43: Ben sanırım çok duygusalım bilemedim :)
Çok duygusala bağladın canm sen de.. Bn de senin gibi düşünüyordum o aylarda ama gerek yokmuş u kadar kasmaya

Güvenli ayrılma için önce güvenli bağlanmanız gerekir. Bu kadar küçük bir bebeği zorunluluk yoksa yatılı bırakmamak en doğrusu.Bebeğinizle sağlıklı bir bağ kurduğunuzda çevreyi ve diğer insanları keşfetmek için çok istekli olacak zaten biraz daha sabretmenizi öneririm ☺️

Bence bebeğinle git. 4 aylık olduğu için çok hareketli değildir hem mama da alıyor dakka başı meme istemez mama içen bebekler daha az yorucu olur , ilk bebekli tatiliniz olsun bence

Çok duygusala bağladın canm sen de.. Bn de senin gibi düşünüyordum o aylarda ama gerek yokmuş u kadar kasmaya
Ama işte 0-2 yaş dönemi güvenli bağlanma dönemi o yüzden terk edilmiş hissedebilir annesini yanında bulamazsa bu da ileride birçok sorunun kaynağını oluşturuyor. Kişilik problemlerine kadar uzuyor. Ben mi abartıyorum bilmiyorum tabi ama 4 aylık bebek emmese bile annesinin kokusuyla huzur bulur. Duygusal ihtiyaç olarak bakınca yine de 2 gün bana uzun süre olarak geldi. Umarım biz de doğrusunu yapıyoruzdur :)

Ama işte 0-2 yaş dönemi güvenli bağlanma dönemi o yüzden terk edilmiş hissedebilir annesini yanında bulamazsa bu da ileride birçok sorunun kaynağını oluşturuyor. Kişilik problemlerine kadar uzuyor. Ben mi abartıyorum bilmiyorum tabi ama 4 aylık bebek emmese bile annesinin kokusuyla huzur bulur. Duygusal ihtiyaç olarak bakınca yine de 2 gün bana uzun süre olarak geldi. Umarım biz de doğrusunu yapıyoruzdur :)
Hiç abartmıyorsunuz. Dünyaya bir can getirmek zaten çok ciddi bir iş ve 0-2 yaş ömrün temeli. Çok yorucu, bazen bunaltıcı olsa da hakkını vermek gerekiyor diye düşünüyorum. Çocuk sahibi olmak bir zorunluluk değil, seçim sonuçta ☺️

X