Bebekli Hayat Bana Göre Değilmiş

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
46.680
159.051
49
Hanımlar,
lütfen yazdıklarımıza özen gösterelim, kızıyorsunuz, belki mantıklı bulmuyorsunuz, kötü bir anne diye düşünüyorsunuz ama karşınızdaki kadın şu anda sağlıklı düşünemiyor, Koalina'nın duygularını mantıklı bulmadığınız için kızgınlıkla yorumlarken ağzınızdan çıkacak en ufak bir ters söz sonradan hepimizi vicdanen rahatsız edecek sonuçlar doğurabilir.

Koalina'nın yaşadığı hepimizin yaşadığı geçici lohusa depresyonu değil, ki bebeğin doğmasıyla aklının derinliklerinde yatan sıkıntılar ortaya çıkmış durumda, bebeğiyle 15 yaşındayken dünyaya gelen ve sorumluluğunu aldığı kardeşi arasında bağ kurmuş, problemi bizim buradan çözebileceğimiz, azarlayarak, öfkelenerek, nasıl annesin diyerek silkeleyip kendine getirebileceğimiz bir durum değil.

Kaldı ki kız kendi canına zarar vermeyi düşünürken gerçekten hepimizin daha yumuşak bir dil kullanması önemli bence.

Koalina Koalina ,
ablacım istersen konunu yeniden kapatalım, gündelik gelip geçici bir konu olsa bu kadar üstünde durmam, her birinizi de eser gürlerdim ama konu psikolojileriniz, hayatınız olunca vicdani boyutunu kaldıramam cidden:KK43:
Lütfen sen de bir an evvel gerekirse yatarak tedavi gör ama mutlaka bir tedavi gör, bebeğine bir zarar vermeyecek kadar düşünüyorsun lakin senin kendine yapabileceklerinden endişe duyuyorum.
Topiğin açık kalması seni daha da kötü yapıyormuş gibi:KK43:

pisi pisi kopatim

Guru
Pro Üye
4 Aralık 2015
9.460
22.209
Koalina sessizce takip edenlerdenim. Hastasın diye kalbini birde ben kırmayayım diye zaten kıranlar var bi sürü ama sana iyi niyetlilerde kötü niyetlilerde hiç biri fayda etmiyor.

Söyleyeceğim şeyi ömrüm boyunca kimseye söyleyeceğimi zannetmezdim ama lütfen bebeği evlatlık ver.
Senin için, eşin için, bebek için ve bebek hasretiyle yanan bir aile için. Organ nakli gibi bişey. Ne bileyim belki saçma bi benzetme oldu ama şu mesajın dehşet edici bir şey.
İnan sakince düşünüyorum kınamıyorum rencide etmiyorum veya başka başka duygular içerisinde değilim.
Seni hiç tanımayan görmeyen bir kere dahi mesajlaşmayan ben bile ürktüm. Belki de üstesinden gelebileceğin bir duygu değil bu. Toplu intihara sürükleme herkesi. Olmuyorsa olmuyordur.
Aynen ben de bir cok kez yazip yazip sildim, ama koalina bebegini papagani kadar sevmiyor malesef.
Her cocuk kendisini cani kadar sevecek bi anneyi hakeder, kaldi ki omrunun bi kac senesini feda etmek.
Eminim cocuga iyi bakiyordur, zarar vermiyordur ama anne sevgisi de sart.
Keske evlatlik verebilse ama toplumumuz bu uygulamya acik degil henuz.

Casper25

Sanma şahım herkesi sen sadıkane yâr olur‼
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2018
4.912
14.075
Aynen ben de bir cok kez yazip yazip sildim, ama koalina bebegini papagani kadar sevmiyor malesef.
Her cocuk kendisini cani kadar sevecek bi anneyi hakeder, kaldi ki omrunun bi kac senesini feda etmek.
Eminim cocuga iyi bakiyordur, zarar vermiyordur ama anne sevgisi de sart.
Keske evlatlik verebilse ama toplumumuz bu uygulamya acik degil henuz.

Ben de ayni sekilde sizin gibi yazip yazip silenlerdenim. Yeni anne olmus birini kirmamak adina su konu acildigindan beri sustum ben de. Ancak bebege bisey olsa uzulmem cumlesini okuyunca kan beynime sicradi. Ayni anda dogum yaptik onunla. Benim de kizim 2.5 aylik. Iyi anne degilim ben de ozluyorum biseyleri. Kocami ozluyorm en basiti. Zaten bi gece evdeyse bi gece nobette olan hatta cogu zaman sehir disi goreve 3 4 gun surelerle giden bir esim var. Her gun bebegimle delirircesine ugrasirken eve sag saglim gelecek mi diye bir de koca yolu bekliyorum ben. En azindan onun kocasi her gun yaninda ve tam destek. Ustelik aileme de tam 1000 km uzaktayim. Onun ailesi de yaninda. Bazen yemek yemeyi unutuyorum. Isik hiziyla dus aliyorum. Sac taramayi unuttum. Burda kimsem yok. Hic kimsem.
Ama ben bunlara uzulup evladima sımsıkı sarilmayi ne zaman ogrendim biliyor musun ? 35 gun once dogum yapan ve bebegi 35 gundur yogun bakimda yatan can dostumun halini gorunce. Eminimki uykusuz kalmayi cok isterdi o 35 gunde. Ve 4 ay daha ayri kalacaklar tabi o da en iyi ihtimal bebek hayata tutunursa. Bebegi makineye bagli yasiyor su an tek basina nefes alamiyor. Annesini koklamadi annesi onu koklamadi. Dogar dogmaz bir kere kucagina alamadi. Apar topar aldilar yanindan bebegini. Burnu kapali dediler. O minicik beden 2 kere ameliyat oldu.. bu sefer de cigerleri gelismedi dediler. Koskoca 35 gun evlat aglamasina, onunla ilgilenmeye hasret bir anne ve evladini papagani kadar sevmeyen bir anne. Uzgunum cok cok uzgunum...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-09-2021

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı.

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2013
30.110
24.861
Koalina Koalina kuzenımle gorustum canım . Bıraz anlattım soyledıklerını , bu yasadıgı lohusa sendromu agır olarak gecırıyor dıyor.
Yanı okuduğu kadarıyla oyle duşundu , bırde sen bu geçmeyecek dıyorsun ya onun ıcınde dedı kı nereden bılıyor gecmeyecegını daha once yasamadıgı deneyım etmedıgı bısey ıcın oyle mı degıl mı karar veremez.
Ancak oda senın duzenlı olarak hem psıkıyatrı hemde yetıskın terapıstınden destek alman gerektıgını soyluyor. Haftada 2 gun vs gıbı olur dıye soyluyor, onun tanıdığı bırı yokmuş bu konuda uzmanlaşan .Dun aksam yazan arkadasın seceneklerı buna uygun mu o sekılde yazmıştı , kıme baslarsan basla ama devamını getırmesı lazım kımse 1-2-3 seansta mucızelere yaratmaz , hoşuna gıtmesede devam etmıs olması gerekiyor dıye soyledı .

Buarada bazı yorumları görünce sasırıyorum , ben bebegını sevmedıgını düşünmüyorum . Hele papağanla kıyaslanmaması da gerekiyor bence kırıcı oluyor.

Ama sunuda kabul etmek gerekır kı bazen bazı seyler zaman gectıkce buyur , daha olgunlaşır ve tanımı konulabılır. Tabı kı suanda ona duyduğu merhamet , bebegın acızlıgı onu yoruyor ve uzuyor , bunu sorumluluk olarak adlandırıyor daha sonrasında tamamen yasadıgı seyın sevgı olduğunu öğrenecek.

Mesela babalık , babalık annelık gıbı başlamıyor tam 3 sene boyunca çocukla vakıt gecırdıgınde beyınde salgılanan bır hormonla cocugun babası olduğunu tam olarak kavrıyorlarmış bunlarla alakalı bılımsel açıklamalar okumuştum .

Şuanda hem sağlıklı dusunemedıgını unutmayın bence , bırde kendımızlede kıyaslamayalım olumsuz olarak . Ona yakın orneklerı elbette verelim , mesela benım 2. cocugumda bır cok kez dışarı çıkma deneyımım oldu avm fılan gıtmeye calıstım ıkı çocukla her defasında bambaşka sekılde rezıl olup donduk , sımdı guluyorum ama o zaman bayada ağladım yanı . Bırde avm gezmeye gıdıp , emzırme odalarından cıkamayıslarımız var kı evlere şenlik.

Ben sevmedıgını düşünmüyorum , sadece tanımı yapamıyor ve olumsuz dusuncelere cok odaklanmış dıye düşünüyorum .

Son düzenleme:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1372 gün geçti.

Koalina

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2010
16.706
29.625
Casper25 Casper25 pisi pisi kopatim pisi pisi kopatim ve @KaraTurna
Ben üzgün değil miyim sizce? Yahut elimde olsa deliler gibi sevmek, sevmez miyim? İşkence mi ediyorum, bakmıyor muyum, sürekli yüzüne seni sevmiyorum falan mı diyorum? Bebeğe yazık ama bana değil mi? Elimde olmayan duygularla boğuşuyorum. Siz de "böyle bir anne" diyorsunuz. Zaten bir şeylerin yanlışlığını farkettiğim için bu haldeyim.

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
Pro Üye
20 Mart 2008
120.744
137.026
56
Cuma günü başka bir doktora randevum var bakalım ne diyecek.

İlk gittiğim doktor sanırım pek ciddiye almadı. Bu cuma başka birine randevum var nasıl olacak bakalım ama ben de üzülğyorum. Bir tane mutlu duygum kalmadı, pişmanlık, korku, ümitsizlik, üzüntü vs...

Evet anlıyor, anlamıyor ama herkes mutsuz maalesef...olamıyorum eskisi gibi neşem falan kalmadı. Her gün kendimi itekliyorum artık nereye kadar bilmiyorum.

Bir arkadaş uzman isimler vermiş mutlaka görüş birisiyle lütfen..

-Mavi

Güzel kalın..Birde trombosit bağışı yapın
Pro Üye
Anneler Kulübü
5 Aralık 2015
5.794
11.642
33
Koalina Koalina biliyorum yazmayada ihtiyacın var ama mune ablanın dediği gibi konuyu kapattır ve sana iyi gelen insanlarla özelde toplu mesaj olarak devam et
Mune Mune abla eminim sana bu konuda yardımcı olacaktır

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1441 gün geçti.

damdan

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
27.009
62.783
Casper25 Casper25 pisi pisi kopatim pisi pisi kopatim ve @KaraTurna
Ben üzgün değil miyim sizce? Yahut elimde olsa deliler gibi sevmek, sevmez miyim? İşkence mi ediyorum, bakmıyor muyum, sürekli yüzüne seni sevmiyorum falan mı diyorum? Bebeğe yazık ama bana değil mi? Elimde olmayan duygularla boğuşuyorum. Siz de "böyle bir anne" diyorsunuz. Zaten bir şeylerin yanlışlığını farkettiğim için bu haldeyim.

ne olur şu konuyu tekrar kapattır

daha önce de yazdım bu konunun ilk açıldığı zamanlarda

sana iyi gelecek, desteğini istediğin kişilere özelden yaz

ara telefonda ağla

ama bu açık platformda seni aşağı çekecek çok yorum da var

mesela bazı yorumları beğensem mi beğenmesem mi ben onu bile tartamadım zira bazı cümleleri evet on numara ama bir kelime bile seni incitebilir

bak Mune Mune da diyor kapatalım diye hadi kapattır biz sana yine destek olmaya hep buradayız

yine açarsın konu gerektiğinde

Koalina

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2010
16.706
29.625
Buna şaşırmadım inanın.
Böyle bir cevap bekliyordum zaten,bir sebebi olmalıydı bunun zira sizinki sevmemek değil bence.
Peki şimdi kardeşinizi seviyor musunuz?
Ona bakınca ne hissediyorsunuz? o kac yaşına gelince onunla güzel vakit geçirmeye başladınız? Yoksa hep mutsuz muydunuz?
Seviyorum tabi ki şimdi 17 yaşında bir genç kız. Ufakken pek hoşlanmıyordum vakit geçirmekten, 5 yaş civarı sanırım daha iyi vakit geçirmeye başladık.
Koalina nerede oturuyorsun.
Bilemiyorum eğer güvenirsen kk dan gönüllü kadınlar bulalım.istersen sosyal medya hesaplarından inceleyelim birbirimizi.daha başka referanslar da verelim.
Haftanın bir kaç günü gelip sana yardımcı olalım.
Yaz yaz nereye kadar.bazen de reel çözüm yolları gerekiyor.
Bir gözlemlersin kendini.geçici olabileceğini görürsün hislerinin belki böyle bir destek grubunu arkanda bulursan.
Yurt dışında sürekli yapıyor arkadaşlarım bu destek uygulamalarını.
Ben varım eğer sen böyle bir destek istersen.annen yanında yokmuş ona çok üzülüyorum.bu psikolojik durumda yalnız kalmaman gerekiyor bence.cevap bekliyorum.istanbul Avrupa yakasındayım ben. .
Teşekkür ederim düşğnceniz için yani per perişan değilim. Biraz düzen oturttum ama manevi olarak kimsenin olmaması beni yoruyor. Şu an psikiyatri işleri sebebiyle ailemin yanındayım ama annemin beni anladığı yok,daha çok strese sokuyor diyebilirim. Manyak mısın, dayaklıksın, şımarıksın, bekarken iş yaptırmadık şimdi zora gelemiyorsun gibi şeyler söylüyor.

Brrk

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
18 Mart 2011
5.811
14.677
Konuyu takipteyim ama hiç yazmadım bugüne kadar, yapılan bazı yorumlar kanımı donduruyor. Allah sizi ıslah etsin ne diyeyim, bu kızcağız depresyonda! Herkes sizin gibi anasının karnından ''Mükemmel Anne'' olarak doğmuyor. O şeref sizlere ait. Ban yemek istemiyorum yoksa devam ederdim.

Koalina Koalina konunu kapattır yalvarırım.. Bu konuya yazılanlar seni daha kötü yapmasın, lütfen..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 653 gün geçti.