Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bebekliğinde kreşe verilen var mi?

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Cevaplar için tesekkur ederim herkese.
Ücretsiz iznimin sonuna geldik, Bir kaç bakıcı ile olumsuz tecrubem oldu. Malesef artik tek alternatifim kreş ya da isten ayrılıp kendim bakacağım.

20li 30 lu yaslarda olanlardan vardır yuva ya da kreş de büyüyen diye düşünüp sormuştum.

Çok evcimen ve anaç biri değilim ama sabahın erkenin den aksam karanlığına kadar 2 yasında bir çocuğu evden uzak tutmak haksızlıkMis gibi geliyor. Zaten yaklaşık 20 sene okullarda geçiriyoruz.

Çalışmaya maddi olarak gerçekten çok çok mecbur değilim. Standartları düşürüp idare edebiliyoruz. Çalışınca daha rahat tabi inkar edilemez ama değer Mi bilemedim..

Çocuğuna annesi bakanlar annelerinizin elini öpermişsiniz benim için, gerçekten büyük bir nimet..bakıcı anneanne babaanne vs hepsinden olumsuz cevap/sonuç almış biriyim. Belirttiğim gibi tek alternatif kreş şuan ya da istifam.
ben küçüklen teyzem iki yas civarındayken oglu calısmak zorunda kaldı . evde abla abi bakıyordu . yavrumun babası vefat etmişti hatırlarım elimde annesinin yazması koklaya koklaya uyurdu. cok üzülürdüm

simdilerde bir arkadasım mecbur calısıyor 1.5 yasındki oglu hersabah uyanıp aglıyormus .

benim oglum 7 aylık olacak düsünüyorum napacagım diye

Yok demiyorum çünkü şartlar öyleymiş ,annem çalışıyordu , hayal meyal hatırlıyorum bakıcıları hiç sevmemiştim, kreş güzeldi, oyuncaklar o döneme göre nadir bulunan oyuncaklardı:)
kardeşim de başka şehirde anneannemde kalmıştı, yaşı tutunca getirdiler demek , geldiği zaman babamı tanımıyordu, ayrı olmaktansa iyiki kreşe vermişler diyorum,
ben çok şükür kendi çocuklarımda da gittikleri kreşlerden memnun kaldım, Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın

Amin hepiMizi,

Hangi şehirde gönderdiğiniz kreş. Ankara ise isim verebilir misiNiz?

Vardı ya :) ben 35 yaşındayım üstelik:)) annem beni 40 günlükken iş yerinin kreşine vermiş , sonra ne olduysa arada bakıcılar oldu ama 3 yaşından sonra hep kreşteydim okula kadar
Gerçek.iyiymiş☺ anacim hem çalışmış koyde hem bize bakmış.Kadinlik zor iş bakıcıya da kresede versen aklin kalir.E iş de var.

Bende boyle düşündüğüm için aylarca bakıcı için uğraştım ama elimi attigim elimde kaldı. Üstelik güven kaybı da oldu. Her insan bir değil elbet ama tecrübelerim cesaretimi kırdı.
Nerde yaşıyorsunuz?
3 yaşında oğlum var birde 5 aylık ikizlerim:)
Getirin ben bakayım çocuğunuza
Seve seve bakarım oğlumada arkadaş olur:))

Ama bence kreş hepsinden faydalı

Yakın bir akrabamin çocuğu 2 yaşında başladı krese. Şuan 5,5 yaşında anaokulunda ve okuldan sıkılmış durumda. Gitmek istemiyor. Okulda faaliyetlere katılmak istemiyor, hatta serbest oyun saatlerinde bile oynamak istemiyormuş. Konuşunca eve gitmek istiyorum diyor, evde ne yapacaksın dendiğinde sadece evde oyuncaklarla anne babasıyla olmak istediğini söylüyor.. :/ Tam aksi örnekler de mutlaka vardır. Cocugun fıtratı ve karakteri de etken. İstatistiki bi bilgim yok ama 2 yaşı kreş için erken buluyorum.
Evet fıtratı farklı oluyor,
Uzmanlar en iyi yaş 3 ü doldurunca diyor, ama bende küçük oğlanı 2 yi bitirince vermek zorunda kaldım, şimdilik memnunuz 3,5 yaşında, ilerde inşallah sıkıntı olmaz

Nerde yaşıyorsunuz?
3 yaşında oğlum var birde 5 aylık ikizlerim:)
Getirin ben bakayım çocuğunuza
Seve seve bakarım oğlumada arkadaş olur:))

Ama bence kreş hepsinden faydalı

Ay ben iki çocukla basedemiyorum, cesaretinize maşallah.. 4 çocuğa bakmak her ana yiğidin harcı değil valla. Ank. Dayız bu arada.

Evet Allah iyilerle karşılaştırsın. Bizim bakıcı iyiydi ama ücreti yol parası sigorta derken çok masraflı oldu, birde oğlum hiç konuşmuyordu , kreş ummadığım kadar faydalı oldu.
Amin ,tüm çocukları Allah esirgesin. Kreşin ayrı, bakıcının ayrı artıları var. Her çocuğun ve ailenin ihtiyacı farklı farklı oluyor.
sizin için en doğrusu kreşmiş,benim için bakıcı, bir başkası için babaanne, anneannenin bakımı.
Özellikle çocuk bakımı konusunda şu yaşa kadar mutlaka annesi bakmalı diye verilen nasihati doğru bulmuyorum. Herkesin şartları, mecburiyetleri , başka başka iken kesin konuşmamak lazım.
Konu sahibi inşallah en iyileri ile karşılaşırsınız. Kreş bir hapishane değil.en kötü ihtimal denemiş olursunuz.

Ay ben iki çocukla basedemiyorum, cesaretinize maşallah.. 4 çocuğa bakmak her ana yiğidin harcı değil valla. Ank. Dayız bu arada.
İkizlerim plansız oldu
Rabbimin hediyesi bana:)
Ama zaten evde üç çocuk var bi tane daha olsa bakılır artık
Rabbim sağlık versin
Aynı şehirde olsaydık bakardım inan
Bende bu sene kreş istiyorum
Oğlum artık arkadaş arıyor
Hergün bı arkadaşını çağırıyorum ama evde misafir ağırlamak da benim için zor oluyor artık

Amin ,tüm çocukları Allah esirgesin. Kreşin ayrı, bakıcının ayrı artıları var. Her çocuğun ve ailenin ihtiyacı farklı farklı oluyor.
sizin için en doğrusu kreşmiş,benim için bakıcı, bir başkası için babaanne, anneannenin bakımı.
Özellikle çocuk bakımı konusunda şu yaşa kadar mutlaka annesi bakmalı diye verilen nasihati doğru bulmuyorum. Herkesin şartları, mecburiyetleri , başka başka iken kesin konuşmamak lazım.
Konu sahibi inşallah en iyileri ile karşılaşırsınız. Kreş bir hapishane değil.en kötü ihtimal denemiş olursunuz.
Amin insaAllah.
Keske herkes sizler gibi düşünse pedagogları okumaktan sıkıldım, çocuğa elini sürmeyip yargılayan büyüklerdende..kurallar sınırlar..baskılar.. anne ne yapacak peki? insaAllah pişman olmayacağınız bir adim atarız. Çok sagolun.

Gözümü açtığımda 2 yaşından anasınıfına kreşte büyüdüm paylaşmayı ve diğer tüm duyguları çok iyi öğrendim her anlamda bir adım ilerde olduğumu söylerler ebeveynlerim o dönemlerimde anne babanın katacakları çok farklı şeyler arkadaş ve eğitmenlerin ki çok farklı doya doya çocukluk yaşadım diyebilirim
Şimdi ise Allah nasip ederse bir melek verirse bana bende verme taraftarı olurdum mutlaka hayırlısı olsun alacağınız kararlar sizin ve yavrunuz için

Oğlumu 2 yaşında verdim, gayet güzeldi.
Taşınma sebebi ile bir kaç ay evde kaldı, hiç memnun olmadı, yaşıtlarını istiyor, parka, oyun gruplarına götürüyorum, ama ondan küçük çocuklar hep, tam eğlenemiyor gibi. Yakında başlayacak yeniden.

Bir arkadaşım kendisi küçükken kreşe gidermiş, zorla öğle uykusu uyuttukları için çok sıkıldığını hatıtladığını söylemişti, onun dışında pek hatırlamıyormuş. Çok başarılı, sosyal yönü kuvvetli bir arkadaştır.

Amin insaAllah.
Keske herkes sizler gibi düşünse pedagogları okumaktan sıkıldım, çocuğa elini sürmeyip yargılayan büyüklerdende..kurallar sınırlar..baskılar.. anne ne yapacak peki? insaAllah pişman olmayacağınız bir adim atarız. Çok sagolun.
Pedegoglar olması gerekeni söylüyorlar ( kaldı ki kendi aralarında bir fikir birliği de yok)
Hayat şartları denen bir olgu varken olması gereken başka ,olan başka olabiliyor.
Çocuğunuz için en iyisini siz düşünür siz istersiniz.tıkayın kulaklarınızı çocuğunuz ve siz nasıl mutlu sağlıklı olacaksanız öyle yapın.
Yargılamak zaten milletçe en büyük yeteneğimiz:KK56:
Yapan yapar, yapamayan eleştirir diye boşuna dememişler.

Gözümü açtığımda 2 yaşından anasınıfına kreşte büyüdüm paylaşmayı ve diğer tüm duyguları çok iyi öğrendim her anlamda bir adım ilerde olduğumu söylerler ebeveynlerim o dönemlerimde anne babanın katacakları çok farklı şeyler arkadaş ve eğitmenlerin ki çok farklı doya doya çocukluk yaşadım diyebilirim
Şimdi ise Allah nasip ederse bir melek verirse bana bende verme taraftarı olurdum mutlaka hayırlısı olsun alacağınız kararlar sizin ve yavrunuz için
Boyle örnekleri duymak çok iyi geliyor, tesekkur ederim

Pedegoglar olması gerekeni söylüyorlar ( kaldı ki kendi aralarında bir fikir birliği de yok)
Hayat şartları denen bir olgu varken olması gereken başka ,olan başka olabiliyor.
Çocuğunuz için en iyisini siz düşünür siz istersiniz.tıkayın kulaklarınızı çocuğunuz ve siz nasıl mutlu sağlıklı olacaksanız öyle yapın.
Yargılamak zaten milletçe en büyük yeteneğimiz:KK56:
Yapan yapar, yapamayan eleştirir diye boşuna dememişler.
Kesinlikle haklisiNiz

Cevaplar için tesekkur ederim herkese.
Ücretsiz iznimin sonuna geldik, Bir kaç bakıcı ile olumsuz tecrubem oldu. Malesef artik tek alternatifim kreş ya da isten ayrılıp kendim bakacağım.

20li 30 lu yaslarda olanlardan vardır yuva ya da kreş de büyüyen diye düşünüp sormuştum.

Çok evcimen ve anaç biri değilim ama sabahın erkenin den aksam karanlığına kadar 2 yasında bir çocuğu evden uzak tutmak haksızlıkMis gibi geliyor. Zaten yaklaşık 20 sene okullarda geçiriyoruz.

Çalışmaya maddi olarak gerçekten çok çok mecbur değilim. Standartları düşürüp idare edebiliyoruz. Çalışınca daha rahat tabi inkar edilemez ama değer Mi bilemedim..

Çocuğuna annesi bakanlar annelerinizin elini öpermişsiniz benim için, gerçekten büyük bir nimet..bakıcı anneanne babaanne vs hepsinden olumsuz cevap/sonuç almış biriyim. Belirttiğim gibi tek alternatif kreş şuan ya da istifam.
Evet ben 2 yaşında kreşe başlamışım hatta 21 aylıkken.. Annem devlet dairesinde calistigi icin mecbur krese vermis. Ne o pisman ne ben mutsuzum. Tam tersi ayaklarimin uzerinde durmayi ogrenmeme gerek kalmadi o kadar olgun ve bilincli buyudum ki ergenligimi bile sessizce yasadim. Ben evdeyim calismiyorum oglum var 2.5 yasinda ben bu sene yazdiricam krese evde yetemiyorsun cunku sosyallesmesi sart heleki birde mecbursan dusunecek bir sey yok bence :anne:

X