Bebek Beslenmesi Bebekte fazla kilo alımı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Önerilerinizi bekliyorum

• Kilolu

OY: 0 0,0%
  • Normal

OY: 2 100,0%

• Ankete Katılan
    2

zhrblr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2021
1
1
29
Bebeğim 50 günlük. Yarı mama yarı anne sütü kullanıyorum. Bir haftada 400 gram almış. Doktorumuz çok fazla dedi kolik bir bebek olduğu icin kaka problemimizde var. Doktor 4 saatten önce besleme çok isterse rezene ya da su içir dedi. Ya da mamaya fazla su koy ver dedi. Basına böyle birsey gelen var mi rezene ya da su icin küçük degil mi

Merhabalar, bebeğiniz 1 ayda alması gereken kilonun yarısını daha ilk haftadan almış. Bebeğinizi gereğinden fazla besliyor olmalısınız onun doymadigini mi düşünüyorsunuz? Yarı mama yarı anne sütü demişsiniz sütünüz mü az yoksa yeterli gelmediğini mi düşünüyorsunuz? Su konusuna gelince de evet su için genelde 6-7 aylıktan sonra başlatıriz nedeni bebek zaten 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslendiği için tüm su ihtiyacını süt ile anneden alıyor ama siz mama verdiğiniz için büyük ihtimalle doktor bu istekte bulunmuştur mamayi arttırmış oluyorsunuz. Bebeğiniz kaç kilo doğdu acaba? Birde şuan kaç kg bana ayrıntılı yazarsanız size yardımcı olabilirim ☺️

Rezene emziren anneler kullanmamalı. Artık önerilmiyor. Bebeğe de vermeyin.
6 ayı bitene kadar su da dahil hiçbir şey vermeyin.
Bebek her talep ettiğinde emzirin.
Mama miktarı fazla demek ki.
Bir emzirme danışmanıyla görüşüp mamayı azaltıp bırakabilirsiniz.
Facebook’ta emzirme akademisi var oraya üye olup yazmanızı öneririm.

Bebeğim 50 günlük. Yarı mama yarı anne sütü kullanıyorum. Bir haftada 400 gram almış. Doktorumuz çok fazla dedi kolik bir bebek olduğu icin kaka problemimizde var. Doktor 4 saatten önce besleme çok isterse rezene ya da su içir dedi. Ya da mamaya fazla su koy ver dedi. Basına böyle birsey gelen var mi rezene ya da su icin küçük degil mi
Bir haftada 400 gram kilo alımı fazla gibi geldi ama bir ayda toplam kaç kilo aldığı önemli bence.. Ayda bir kilo normal kabul ediliyor.. Yani şimdi bu hafta 400 gram alır belki haftaya 100 gram alır sonr 2 hafta da 500 gram alır gibi... Bu şekilde olursa bu normal.. Tabi ki doktor daha iyi bilir ama ben olsam 1 ayda kaç kilo aldığına bakar daha sonra bir çözüm yoluna giderdim..

Bu arada manasına fazla su katmak en mantıklısı bence.. Bu benim fikrim doktor değilim yanlış birşey söylemek iistemem☺️

Sağlıkla büyüsün inşallah 🥰

ailelerde iri bebek varsa genetik olabilir benim kızım da kilolu, ama anne sütü aldığı için önemli değil anne sütü obez yapmaz dedi doktorumuz.

X