Doğuma Hazırlık Bebekte gaz sancısına kesın çözum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

benmeltem

kardelen
Kayıtlı Üye
12 Mart 2010
1.651
1
Kızlar eczanecı adlı kısının msj esınlenerek bebegıme dogumunun ertesı günü nar suyu ıçırdım annem sıkmıs getırmıs 3 tane fılan degıl nerdeyse bır çay bardagı bende koydum bıberona tıktım agzına en azından antıoksıdan ne zararı olcakkı masallah allahta razı olsun bunu bızımle paylasandan bugun 15 gunluk ben gazını fılan çıkartmaya ugrasmıyorum zatende sevmem oişlerı emzırıp yatırıyorum komsumda farkettı nıye gazını çıkarmıyosun dıye sordu apartmanda adımız çıkmış internet bebesı internetten bakıp buyutuyoruz eczacı hanım allah 1000 kere razı olsunn senden kızlar hıç şüpheye gerek yok deneyın

canım...ben de bu olayı başka bir topicte okumuş ve doğumdan sonra deneyeceğimi belirten bir yorum yapmıştım...şimdi sen burada o kadar garantili yazmışsın ki ben kesin deneyeceğim artık....zemuszemus fakat bir şey soracağım izninle..nar suyunu doğar doğmaz varmemişsin...bir gün sonra verince tekrar aynı etkiyi yapıyor mu bitanem?.....cevabını merakla bekliyorum...çünkü aynı gün unutursam bir sonraki gün deneme fırsatım olur...

:)))
bende böyle bi yorum bekliyordum. doğumuma cok az kaldı. bu gazla kesin denerim kısmet olursa 2 3 haftaya kalmaz yorumumu eklerimm

tşklerrr

denemekten zararr gelmezz zaten tescileniyodaa :KK70: hazirana narr bulursam inşaalhh denerim

bızde unuttuk zaten benım esım bırde sebze meyve halınde çalısıyo aradım bugun mutlaka getır dedım ama yıne unutmus annem dolmusa bınerken manavda görmüs son anda almıs yoksa ben haftalarca önce dogum cantama koymayı planlamıstım ama esim buhanede duruyor bozulur ben sana dogurunca getırıım demıstı o gunde taburcu olduk bende evde verdım emzırıyorum yatırıyorum herkes kendı çıkarsın gazını mazını SAKA SAKA

ooo süperr bunlar ı duydul-kça çok seviniyorum.
inş haftaya bende denerim.
bugun manavdan lıyım bari...

iyi de gaz problemi 15 vgünden sonra başlar bunu yzmak için erken dAvranmışsınız

emzırıp yatırıyorum gaz çıkartmaya ugrasmıyorum bılemem daha sonrakı gunlerde bılgılendırırım sızı

Benmeltem canım öncelikle hayırlı uğurlu olsun rabbim analı babalı büyütsün ..
Çok teşekürederim paylaşımın için.bende okumuştum bu olayı ve çok kararsızdım,şimdi sen böyle yazınca bende kesin yapıcam allah nasib ederse..
TEKRAR SAĞOL

vallaha şaşırdım...
çok cesaretlisiniz arkadaşlar ya...yeni doğana nar suyu ben gerçekten cesaret edemezdim..:))
çok şükür hiç birşey denememe gerek kalmadan böyle bi sorun olmadı kızımda..
ben genede bi çocuk dr.unuza önce bi danışın derim
tabi genede herkezin kendi fikridir,

Küçücük bebeğe zararlı değilmi?Ben nar suyu içince bağırsaklar fena oluyor.Ki o daha minnacık.Zararı olmaz mı?Bağırsaklarına zarar vermesin?

vallaha şaşırdım...
çok cesaretlisiniz arkadaşlar ya...yeni doğana nar suyu ben gerçekten cesaret edemezdim..:))
çok şükür hiç birşey denememe gerek kalmadan böyle bi sorun olmadı kızımda..
ben genede bi çocuk dr.unuza önce bi danışın derim
tabi genede herkezin kendi fikridir,

arkadasım sen öyle dıyorsun de bu benım 3 çocugum sımdı az evvel 1 elmanın suyunu içirdim ne olacak alıssın degısık tatlara zaten nar suyu 3 4 damla olacaktı ben sıkılmısken hepsını ıçıreyım dedım sımdıde babası havuç almaya gıttı yarın havuç suyu var menude ha unutmadan 2 3 damlada lımon suyu c vıtamını olsun dıye

arkadasım sen öyle dıyorsun de bu benım 3 çocugum sımdı az evvel 1 elmanın suyunu içirdim ne olacak alıssın degısık tatlara zaten nar suyu 3 4 damla olacaktı ben sıkılmısken hepsını ıçıreyım dedım sımdıde babası havuç almaya gıttı yarın havuç suyu var menude ha unutmadan 2 3 damlada lımon suyu c vıtamını olsun dıye

tabi arkadaşım bebek senin bebeğin onun için en iyisine sen karar veririsin amaaaa;bebeğin kaç aylık bilmiyorum;unutmamak lazım ki bunlar henüz süt bebekleri onlar için en önemli ve faydalı şey süt bu ister anne sütü ister devam sütü olsun
evet değişik tatlara alışsın ama zamanı gelince o değişik tatalara alışınca asıl alması gerektiği şeyleri almıyo niye o değişik tatalar daha cazip oluyoda ondan.genede srn bilirsin arkadaşım

çok değişik...
herkesin kendi tercihi bebeğini ne ile besleyeceği canlar. misalen ben yenidoğana nar suyu verilmesini doktorların tavsiye edeceğini ve ya onaylayacağını sanmıyorum.
çoğu doktor sarılık riskine rağmen sütü gelmeyen annelerin ek mama vermemesini destekleyip sağarak süt getirmeye çabaladıklarını öğrenmişken nar suyu vermek marjinal bir tercihmiş gibi geldi bana.
dediğim gibi tercih meselesi ama gaz için göğüsten kesilme ve bilemediğim bir sürü riski almak uç birşey benim için.
hepinize sağlıklı bebişler diliyorum...

valla iyi cesaret ediyorsunuz ben korkarım ya o küçücük mideye benim oglum çok gazlıydı öldük biz şimdi hamileyim nar suyunu yeni duydum banada sodanın asiti biraz kaçtıktan sonra 2 3 çay kaşıgı ver dogdugunda dediler ama yaparmıyım bilmiyorum

Arkadaşlar kırmızı meyve ve sebzeler 1 yaşından sonra veriliyor yanlış hatırlamıyosam.
Ben gaz için acı elma yağını duymuştum. Ayaklarına göbişine sürüp masaj yapıyosun. Birde parmağına sürüp diline değiriyosun. O hemen alıyor gazını.

arkadaşım tabiki senin tercihin içirip içirmemek ama bir doktoruna danışsan keşke. bebekler ileriki dönemlerinde reflü problemi yaşayabiliyor.meyve asitleri midesine zarar verebilir.6 aya kadar su bile önermiyor doktorlar.

arkadaşım tabiki senin tercihin içirip içirmemek ama bir doktoruna danışsan keşke. bebekler ileriki dönemlerinde reflü problemi yaşayabiliyor.meyve asitleri midesine zarar verebilir.6 aya kadar su bile önermiyor doktorlar.

ama dıgerlerınede verdım elma kemıklerını gelıstırır havuc zaten 6 ayda verılebılcek bısey dıgerlerındede denedım aynen böyle yaptım sonra yeme problemlerı olmuyor ne verırsen yıyolar dıgerlerını kısın dogdukları ıçın mandalına portakal gaz yapacgı için veremıyordum en büyük hayalımdı yaz bebegı dogurmak dünde karpuz suyu verdım kıvıde verecektım ama zamanı geçmıs tadları degısmıs

yenidoğan değilde 6. aydan sonra ek besinlere zaten geçmek gerekiyormuş. anneler her zaman bebeklerine en iyisini ister. bebişiniz sağlıkla büyüsün inş.

ilk sütünü içmeden mi veriliyor nar suyu ?
bide kaç damla 1-2 çay kaşığı yeter mi ?

X