Bebişim gündüzleri ne yapıyorsam uyumuyor

gulvary

CANımmmm
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
90
1
Evet yaaa ne yapıyorssam gündüzleri her yatışı sadece yarım saat ve iki kere uyuyor sonra bir daha akşama kadar ayakta kalayım diyor off ne yapmalıyım sizce yıkıyorum da ama yinede fayda etmiyor :KK43:

benim bebişim de 2,5 aylık olanaq kadar gunduzlerı uyumak bilmiyodu. şimdi 3 aylık ve eskisi kadar sorun çıkarmıyo ama bebek bu ne yapsa yeridir. bi öyleler bi boyle

bebeğin ne kadarlık bilmiyorum ama uyutmadan önce altının temizliği aç olmaması önemli bunlarda b i problem yoksa ve uykusu olduğu halde uyumuyorsa gazı olabilir ek besin alıyosa kaka yapamıyor sıkıntısı var demektir

aynen benim bebeğimde gündüz hiç uyumazdı..

hoş şimdide uyuyo diyemeyiz:)

ama bide şunu deneyin altını açıp alt değiştirme bazine sarın o zaman uyuolar..

yani benim ,için uykusu çok önemliydi büyüme hormonları açısından bende her yolu denemiştim..

aynı durum bizdede var benim bebişimde 2aylık ama gündüzleri hiç uyumuyor desem yeridir herşeyi denedim ama yok çok üzülüyorum kendide yoruluyor.bende tavsiyelerinizi bekliyorum

benim kızımda 4.5 aylık oldu gündüz uykusu yok denecek kadar az en fazla 40 dk uyuyo
ama şunu farkettim daha 1 aylıktı babası çok ağır grip olmuştu ve bizim yanımızda yatmadı o zaman geceleri emzirirken yanıma alır yatarak emzirirdim benim kokumla uyumaya alışmış yavrum şimdi gündüzleride yanına yattığım zaman deliksiz 2 saat uyku çekiyor bende mecburen yanında uyuya kalıyorum.
belki sizin bebişlerinizde sizin kokunuza alışıp sizinle uyumak istiyo olabilirler..

selam arkadaşlar..benim kızımda şuan 3,5 aylık.şimdi uyku sorunu yok fakat 1 aylık oluncaya kadar bi sorunumuz yokken 1. ayın sonunda göğüslerim mantar olmuştu ve ben iki gün emzirememiştim.o zamana kadar emerken uyuyan kızın o günden sonra gündüzleri hiç uyumamaya başladı..ne yaptıysam olmadı..15 gün sonra izmite anneminim yanına gittiğimde alt komşumuz kızımı sevmeye geldi ve sımsıkı sardı batttaniyesine..ne oldu bilmem ama kızım sarılınca bir uyudu sormayın..benimkisi acemilik işte doktorlar kundak yapmayın diyorlarya bizde rahatsız olmasın çocuklar diye sarmıyoruz sıkı sıkı..bende o günden sonra sıkı sıkı ellerini kollarını sarmaya başladım..o gün bugündür kızım mışıl mışıl uyuyor..sanırım kendisini anne karnında ki güvenli hissediyor.Allah yardımcınız olsun arkadaşlar :)

papatya ve elma kabugu kaynatıyodum ben oğluma ananem bebek görmeye gelirken kuruttugu papatyalarıyla gelmişti aman bu ne böyle demiştim o anlatmıştı kızım şöyle kaynat böyle yap diye hee hee demiştim ama baktım çocuk uyumuyo ananemi aradım ananee ben bu papatyaları napıcaktım diye elma kabuguyla kaynat uyumadımı ver hem gazını alır hemde sakinleştirir uyku yapar demişti çok işime yapamıştı benim şimdi eczanelerde bile çıkarmışlar alın kullanın hem uyku düzeni oluşsn hem siz de rahat edin opuyorumnanaktan

ben bebeğimi gündüzleri bebek arabasına koyup dışarıya çıkarıyorum mışıl mışıl uyuyor. Hem ben dolaşmış yürüş yapmış oluyorum, biyerlere oturuyorum bişeyler içiyor kitap felan okuyorum hiç uyanmıyor maşallah. Açık hava çok faydalı gerçekten
Hava pek güzel değilsede kollarıma alıyorum birlikte uyuyoruz ozamanda çok güzel uyuyor

benim kizim 4.ayi bitene kadar hic dogru duzgun gunduz uykusu uyumazdi ama simdi uyuyor duzeldi biraz...zamanla uykusu duzene girer canim merak etme..

bende bebeğimi arabaya koyup gezdiriyorum hergün mutlaka dışarı çıkıp enerjisini atması gerekmiş zaten her bebek arabada uyur bunun dışında çingene salıncağı büyük kurtarıcı bnm bebeğim gazı olduğu zmnlarda bile ona yatınca hemen susardı şimdi nereye koysam uyuyo çok şükür

papatya ve elma kabugu kaynatıyodum ben oğluma ananem bebek görmeye gelirken kuruttugu papatyalarıyla gelmişti aman bu ne böyle demiştim o anlatmıştı kızım şöyle kaynat böyle yap diye hee hee demiştim ama baktım çocuk uyumuyo ananemi aradım ananee ben bu papatyaları napıcaktım diye elma kabuguyla kaynat uyumadımı ver hem gazını alır hemde sakinleştirir uyku yapar demişti çok işime yapamıştı benim şimdi eczanelerde bile çıkarmışlar alın kullanın hem uyku düzeni oluşsn hem siz de rahat edin opuyorumnanaktan

eczanelerde ne diye geçiyo ismi canım?

2,5 aylık bebeğim gündüzleri uyumuyor. emiyor emerken uyuya kalıyor. eşiğine yatırınca uyanıyor,en fazla yarım saat uyuyor. uyanına tekrar emiyor uyuyor sürekli bu şekilde. emmesi de 5 dk. yı geçmiyor. acaba doymuyor mu.ya da memede uyumaya alıştı onun için tok bile olsa emmek mi istiyor. kilosu da 6,5 u arada. uyumama olayı akşam 8 e kadar devam ediyor. 8 den sonra uyuyor nedense. acaba gündüzleri kuru meme mi versem. ne yapmalıyım:KK43:(

benimde bebeğim bi süredir gündüzleri uyumak bilmiyordu .. bu süre zarfında ayakta sallamayada alıştı(her ne kadar istemesemde)ayakta sallarken 15,20 dk ancak dalıyordu sonra hemen uyanıyordu .. sonrada aglamaya başlıyordu .. ben o zamanlar uyuyamadıgı için agladıgını düşünüyordum .. sonra aradan 1 hafta geçti..olmuyor böyle sabah 5 akşam 9-10 da uyuyo bebe .. hiç bişey yapamıyordum evde..en sonunda doktora götürdümki bebeğimin derdi başkaymış .. idrar yollarında enfeksiyon çıktı :KK43: ilaç başladık 1 haftadır kullanıyoruz ilk günden itibaren uyku düzeni geri geldi :) ama olan artık ayakta sallama alışkanlıgı başlamış oldu .. şimdide sallamadan uyumuyo:KK43:dicem şu kızlar bence sizde bi doktora götürün bebişleri bu olmasa bile başka bi sıkıntısıda olabilir .. dili yokki bebişlerin derdini anlatabilsin .. :KK43:

bebekleri lavanta yağı damlatılmış suda yüzdürmek, çok ii geliyor diye okudum bir kitapta ama hiç denemedim,
inşallah bebişim dünyaya gelince deniycem :KK49:

2,5 aylık bebeğim gündüzleri uyumuyor. emiyor emerken uyuya kalıyor. eşiğine yatırınca uyanıyor,en fazla yarım saat uyuyor. uyanına tekrar emiyor uyuyor sürekli bu şekilde. emmesi de 5 dk. yı geçmiyor. acaba doymuyor mu.ya da memede uyumaya alıştı onun için tok bile olsa emmek mi istiyor. kilosu da 6,5 u arada. uyumama olayı akşam 8 e kadar devam ediyor. 8 den sonra uyuyor nedense. acaba gündüzleri kuru meme mi versem. ne yapmalıyım:KK43:(
Bu sorunu nasıl çözdün medusa ?

3.5 aylık oğlum uyanana kadar hamağında sallıyorm ne iş yapıyorum ne yemek uykusunu alamazsa kenmdini ağlamaya veriyo ne yapayım geçmedi şu gaz denen sıkıntı

Kızlar aynı dertten ben de muzdaribim. 2 aylık bir oğlum var. Gündüzleri neredeyse hiç uyumuyor,yalnız baktığım için de hiç yalnız bırakmaya gelmiyor hemen ağlıyor. Ne yemek yiyebiliyorum ne wc ye gidebiliyorum temizlik yemek yapmak hak getire. 40 ına kadar çok güzel uyuyordu. 40 ı çıkınca huy değiştirdi sanki. Memede uyuyor yatağa bırakınca yine uyanıyor. Bir arkadaş elma kabuğu ve papatyadan bahsetmiş. 2 aylık bebeğe verilir mi ve günde kaç defa ne kadar? Yazarsanız çok sevinirim

Benim bebisim de 2 buçuk aylık. Çikolata
Kahve cay tukettigim zaman gündüz uyumuyor. Yiyip ictiklerinle de alakali olabilir

X