Bebişin kan grubu?

RedRidingHood

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2011
410
272
Merhabalar aklıma takılan ama kontrolümde atladığım bi şey var. Eşimin kan grubu A RH + benimki ise 0 RH - uyuşmazlığımız var netten okuduğum yazılar kadarı ile. Ben son 2 - 3 kontrolümde bunu doktoruma söyleme niyetindeydim ama unuttum :S Çocuk eğer benim kan grubumdansa sorun yokmuş yalnız çocuğun kan grubunun + olması biraz sorun teşkil edebiliyormuş sanırım bunu nasıl öğrenebilirim. Bebişim doğmadan kan grubunu öğrenme şansı oluyor mu? Bu arada benim 3lü taramam temiz çıkmıştı konuyla ilgili mi bilmiyorum ama dipnot belirtmek istedim. Çok tecrübesizim ben bu konuda.

Merhabalar aklıma takılan ama kontrolümde atladığım bi şey var. Eşimin kan grubu A RH + benimki ise 0 RH - uyuşmazlığımız var netten okuduğum yazılar kadarı ile. Ben son 2 - 3 kontrolümde bunu doktoruma söyleme niyetindeydim ama unuttum :S Çocuk eğer benim kan grubumdansa sorun yokmuş yalnız çocuğun kan grubunun + olması biraz sorun teşkil edebiliyormuş sanırım bunu nasıl öğrenebilirim. Bebişim doğmadan kan grubunu öğrenme şansı oluyor mu? Bu arada benim 3lü taramam temiz çıkmıştı konuyla ilgili mi bilmiyorum ama dipnot belirtmek istedim. Çok tecrübesizim ben bu konuda.

bizim eşimle kan gruplarımız sizinkilerle aynı, biz dr a birşey demedik, ilk muayenemizde kendisi kan gruplarımızı sordu ve uyuşmazlık olduğunu öğrenince bunu not aldı, ikinci gidişimizde benden bazı testler istedi, bunlar rutin tsh, kan sayımı falandı. Bu testlerin dışında bir de kan uyuşmazlığı olan eşler için yapılması gereken bir test daha varmış onu da istedi. Pzts. testleri yaptıracağım inşallah ve dr a fakslayacağım, bu testin sonucuna göre neyin belli olacağını henüz bilmiyorum. Öğrenince sana yazarım inşallah, şimdilik bana anlatığı sadece şu; eğer bebek benim gibi negatif olmazsa doğumdan hemen sonra bana bir iğne yapılacakmış.

önceden yani hamile kalmadan önce kan uyuşmazlığı iğnesi vurunulduysa bi problem olmuyo diye biliyorum..

X