bebişler nasıl uyuyor...

serçecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
1.710
21
kızlar bebişleri nasıl uyutuyorsunuz...ben ayakta sallaıyordum sımdıye kadar..son 2-3 gündür kendikendine uyumasına alıstırmak ıcın ıyıce kendıkendıne uyuyana kadar sallamıyorum uyuyunca yatagına koyuyorum .ancak bu uzun bir süreç alıyor.bazen emerek uyumak istiyor..bi düzen oturtamadık yani..ayakta sallama işini bırakmak istiyorum çünkü işe başladım kızkardesım bakıyor ona zor olmasın dıye..artık kendıkendıne uyumasını istiyorum yaa.....zaten gece 1 den önce yatmıyor yagmur hanım..ne önerirsiniz..siz neler yapıyorsunuz..şuan gözünden uyku akıyor resmen gözlerı kapanıyor ama uyumuyor..ben sallama işine alıstırmakla kötü yaptım galıba.gecen gun eşimle yatagına bıraktık tam yarım saat agladı..sonra dayanamadım aldım..

benim meleğim baya bi süredir kendi kendine uyuyor çığlık atmaktan bağırmaktan yoruluyor dalıyor bi elinde emzik bi eli ağzında uyuyo yalaya yalaya parmaklarını (ne var bu ellerde bilmiyorum doymuyo yalamaya :)))
geceleride uyuyor artık nazar değmesin diyorum maşşallah kuzuma 1 de yatıyo 7 de kalkıyo bazen arada uyanıyo mama yedirirken tekrar uyuyor çünkü bütün gün çok hareketli yoruluyor..

benim meleğim baya bi süredir kendi kendine uyuyor çığlık atmaktan bağırmaktan yoruluyor dalıyor bi elinde emzik bi eli ağzında uyuyo yalaya yalaya parmaklarını (ne var bu ellerde bilmiyorum doymuyo yalamaya :)))
geceleride uyuyor artık nazar değmesin diyorum maşşallah kuzuma 1 de yatıyo 7 de kalkıyo bazen arada uyanıyo mama yedirirken tekrar uyuyor çünkü bütün gün çok hareketli yoruluyor..

evet ya bende yalnız bırakınca parmaklarını emıyor..sanki bal var parmaklarında..benımkıde 1 de yatıyor sabah 6-7 gıbı kalkıyor ..ama yatana kadar canım cıkıyor.benımkıde cok hareketli..eşim gecen gun bu kadar hareketlı olması normal degıl doktora götürelim böyle kilo da almaz dedı:bbo: ah bu erkekler..ne olacak hareketlı cocuk iyidir..ben hıc sevmem hareketsız sessız bebeklerı..bizimki de biraz fazla ama:)kaydirigubbakcemile3

evet ya bende yalnız bırakınca parmaklarını emıyor..sanki bal var parmaklarında..benımkıde 1 de yatıyor sabah 6-7 gıbı kalkıyor ..ama yatana kadar canım cıkıyor.benımkıde cok hareketli..eşim gecen gun bu kadar hareketlı olması normal degıl doktora götürelim böyle kilo da almaz dedı:bbo: ah bu erkekler..ne olacak hareketlı cocuk iyidir..ben hıc sevmem hareketsız sessız bebeklerı..bizimki de biraz fazla ama:)kaydirigubbakcemile3

maşşallah senın kuzunada..:nazar:
ayyy sorma canım yaa eli dursa ayağı durmuyor bu kadar enerjiyi nerden alıyor beaCADIARZU
aslında eşin doğru söylüyor hareketler çoğaldıkça kilo alımıda yavaşlıyor..

canım bu uyuma meselesi birazda bebek le alakalı sanırım benimki kendi kendine uyuyo bazen uyumakta direniyo kucağıma alıyorum 5 dk geçmiyo uyuyo yatırıyorum çok uslu maşallah gecede bi düzen oturttuk 12 de en son uzun uyku dalıyo sabah 7 7,5 gibi kalkıyo, yani uyumada zorluk çekmiyo çekseydi bende ayağımda sallardım

ayy bende ayağımda sallayarak uyutuyorum, hatta gece beslenmek için kalktığında bile sallanmak istiyor, önceden emerken uyuyodu.bi ara kendi kendine uyuması için yatağına yatırıyodum ,altıncı aya kadar alıştırmak gerekiyormuş, napıcam bilmiyorum, ağlayınca dayanamıyorum yatağından alıyorum hemen.

bende ayağımda sallıyorum valla kızlar gündüzleri emzik ağzında kendi kendine söylene söylene uyuyo çok sükür ama bu gecede ne varsa geceleri huyu degişiyor ayağımda sallıyorum göz kapakları kapanıyor kapatmamak için direniyo valla sallıya sallıya zor uyutuyorum gece oniki bir gibi yatıyo sabah altıda açıyo gözleri sallamaya alıştırmayın diyolar ama bu galiba bizim elimizde degil parmaklarında oynatıyolar bizi onlar ne derse o oluyo sırnaşık şeysırnaşık şey

gündüzleri kendi kendine uyuyor yatırdığım zaman yatağına ama geceleri kucakta pış pışlanarak uyuyor dün gece biraz pış pışladım sonra yatırdım tam dalmamaıştı başladı mızırdanmaya almadım kucağıma yatağında salladım nin söyleyerek :S sesimde pek iyi değildir ama işe yaradı :))

X