Çatlaklar Beden çatlakları hangi sağlık sorunuyla ilgili? Fotoğraflı

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

Asya1994

Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2020
523
202
29
Merhaba kızlar.hamile kalmadan önce 55-60 klodaydım.hamilelikte 84 e kadar çıktım. Her yerim patlak patlak oldu. Fotodakı garip şey kolum😂 bakmayın öyle çok şişman çıktığına.şimdi 72 klo ve 26 haftalık hamileyim. Kol böyle ise karın falan düşünün siz bide.ayaklarımın arka tarafıda çatlak dolu.dizden yukarı ten rengi ve ya siyah çorapsız asla giyinemez oldum.Annem ablam hiç böyle değiller.ırsı bir durumda değil yani. Ben neden bu kadar patladım anlayaçadım.sanki şişirip patlatmışlar gibi her tarafım. Sorum şu böbrekte sorun falan duydum çatlağa sebep. Hamilelikten önce baktırmıştım böbreklerde sıkıntı yoktu. Başka ne sebep ola bilir?

Eklentiler

• E6589F18-9AF3-449D-B2C7-C048039E49C5.jpeg
    E6589F18-9AF3-449D-B2C7-C048039E49C5.jpeg
    100,8 KB · Görüntüleme: 172
Ani kilo artışı uzun zaman formunuzu koruyup aniden kilo aldıysanız deriniz esneyemiyor kısa zamanda o da çatlakları oluşturuyor. Bi çok krem var artık çatlaklar için siz gebeliginizi sağlıkla geçirin insallah çatlaklar hallolur

Kilo alip vermeden oluyor ama sizin ani kilo kaybindan olmus

Ani kilo artışı uzun zaman formunuzu koruyup aniden kilo aldıysanız deriniz esneyemiyor kısa zamanda o da çatlakları oluşturuyor. Bi çok krem var artık çatlaklar için siz gebeliginizi sağlıkla geçirin insallah çatlaklar hallolur
Çok teşekkür ederim Amin. Kontraktubeks falan kullanfım etkisi sıfır

Ben bi tane duydum bu lazerle zayıflama var ya Bi ark gitti orada tavsiye ettikleri çatlak kremi vardı alman malı sanırım aşırı yakiyormus cayır cayır ama çatlakların geçtiğini gözümle bile gördüm ben öyle bi krem daha görmedim dedi ama ismini bilmiyorum :KK70:

Ani kilo alip verme. Ve derinin yeterince esneyememesi.
Ne yazik ki bizler bakim konusunda yetersiz kaliyoruz bazen..
Halbuki bedenimiz ozellikle hamile iken ekstra bakim istiyor.. eger bolca nemlendirmis + yaglamis olsaydiniz tum vucudunuzu; derinizin esneme payi olur ve bukadar catlak olusmazdi. Arti bol su icmek de cok etkili.
Genetik vs oldugunu dusunmuyorum.
Tamamen fazla kilo alip birden vermekle alakali.

Ani kilo alip verme. Ve derinin yeterince esneyememesi.
Ne yazik ki bizler bakim konusunda yetersiz kaliyoruz bazen..
Halbuki bedenimiz ozellikle hamile iken ekstra bakim istiyor.. eger bolca nemlendirmis + yaglamis olsaydiniz tum vucudunuzu; derinizin esneme payi olur ve bukadar catlak olusmazdi. Arti bol su icmek de cok etkili.
Genetik vs oldugunu dusunmuyorum.
Tamamen fazla kilo alip birden vermekle alakali.
Bio oil turuncu olandan ve badem yağı kullanmıştım.Hiç bir faydası olmadı.Bendr acaba hormonel falanmı diye düşünüyordum

Ben bi tane duydum bu lazerle zayıflama var ya Bi ark gitti orada tavsiye ettikleri çatlak kremi vardı alman malı sanırım aşırı yakiyormus cayır cayır ama çatlakların geçtiğini gözümle bile gördüm ben öyle bi krem daha görmedim dedi ama ismini bilmiyorum :KK70:
Öyle bir krem unutulur mu ya))) hazine bulmuş saklamış yerini unutmuş gibi olmuş :KK66:

X