Beğendiğim adamın

univ

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2011
296
171
Arkadaslar önceki konumda bana yardımcı oldunuz teşekkür hepinize.

Konu gene bu önceki konum olan bu yenge.Bana sürekli oğlunu överek belki kendini tatmin etmekten başka birşey bilmeyen annesi.

Geçen bana hafta sonu beni hastane randevum için götürür müsün diye sordu. Bende hafta sonları yorgun olduğum için geç kalktığımı söyledim. Bana “ randevunun saatini öğrenip sana söylerim tekrar” dedi. Resmen yapıştı yani. Bugün de “ randevum saat 16 da beni götürür müsün ?” diye sordu. Bende : Misafir gelirse gelemem” dedim. Kadın resmen : “ o saatte kimse gelmez” diyor. Neyse bende “ oğlun evde o götürse?” O da : “ arabası tamirde “ dedi.
Bende gerçekten kendimi kapana kısılmış gibi “ tamam” dedim. Ama dialog aklıma geldikçe hiç gitmek istemiyorum.

Yok yanlış gitmeye korkuyormuş oğlu izinde ve aynı şehirde olan abisine gidecekmiş. Çok sinir oldum. Birde bana “ ama evet diyorsan geleceksin yarı yolda bırakmak yok. Haber ver ben başımın çaresine bakayım “ diyor.
Ondan önce hep:” ben kimseden birşey istemem utanırım , her işimi kendim görürüm” diyordu. Şimdi de iki kere yardımcı olduk diye, baya utanmaz gibi oldu.

Aslında sevabına gitmek isterim ama bakıyorum kendi evladını sakınıp kıyamıyor yanına almaya, çünkü orada baya beklemesi gerekecek. Hep söyler zaten “ oğlum çok çalışıyor “ felan , sanki biz uyumaya gidiyoruz işe. bu da beni hem sinir ediyor hem üzüyor.

Kızlar bana gitmemek için bahane lazım. Nolur akıl verin .

Selamlar

Artık bir bahane bulma bence. Bu sefer götür çünkü tamam demişsin bir kere sözünün arkasında durmalısın. Ama birdaha bu tür şeylerde net ol 'Götüremem' de. Hesap vermek zorunda değilsin bunu dedikten sonra..

Onu yapcaktım ama konuşma aklıma geldikçe beni manipule etmesi ve sıkıştırması hiç hoşuma gitmiyor. O yüzden içimden gelmiyor ve yapmak istemiyorum.

Net bir dille götürmek istemediğinizi belirtin, misafirim gelirse goturemem değilde misafirim gelicek goturemem. hafta sonu isim var goturemem gibi açık kapı bırakmadan konuşun ..diğer kuonunuzu bilmiyorum sevdiğiniz adamın annesimi bu anliyamadim orasını ?

Beğendiğim adamın annesi. Kadın sanki oğlunun evlenmesini istemiyor veya çok itaatkar bir gelin istiyor.O his uyandı içimde. Soğudum

Onu yapcaktım ama konuşma aklıma geldikçe beni manipule etmesi ve sıkıştırması hiç hoşuma gitmiyor. O yüzden içimden gelmiyor ve yapmak istemiyorum.
Aslında bu tür şeyleri mesajda yazmak daha basit. Yani yüz yüzeyken Götüremem demekle mesajda demek farklı. Çok daha rahat reddedebilirsin aslında.. Kendini kullandırma..

Kullandirmayin tabiki hatta yerinizde olsam senin oğlun var aslan gibi teyzecim o götürsün bana söyleyene kadar derim.

Söyledim oğlun götürsün. Arabası tamirde ve abisine gidecekmiş. Baya yapışkan

Diyorum ya kıyamıyor. Ama millet hafta sonunu saatlerce onunla geçirecek hastanede.
Hafta sonu nasıl randevusu oluyor anlamadım Hafta içi olur muayine niçin gidiyor hastaneye ? Bu düşünce yapısında ise sizi kullanıyor ben olsam götürmem hafta sonuna var daha goturemiyecegizi işinizin çıktığın söyleyin vakit var ken başka birine baksın..

Hafta sonu nasıl randevusu oluyor anlamadım Hafta içi olur muayine niçin gidiyor hastaneye ? Bu düşünce yapısında ise sizi kullanıyor ben olsam götürmem hafta sonuna var daha goturemiyecegizi işinizin çıktığın söyleyin vakit var ken başka birine baksın..

Randevusunu oğlu vaktinde almış. Öyle dedi.
Ne gibi işim var desem? Biliyorum gene büsürü soru soracak. Üffff

Randevusunu oğlu vaktinde almış. Öyle dedi.
Ne gibi işim var desem? Biliyorum gene büsürü soru soracak. Üffff
Hafta sonu yasaklar var mazeret bulmakta zor ..Yalana teşvik etmeyi sevmiyorum ama hastalandiginizi söyleyebilirsiniz grip gibiyim ama ne olur ne olmaz diyin bulaşır falan başkasına bakın deyin.

Hafta sonu yasaklar var mazeret bulmakta zor ..Yalana teşvik etmeyi sevmiyorum ama hastalandiginizi söyleyebilirsiniz grip gibiyim ama ne olur ne olmaz diyin bulaşır falan başkasına bakın deyin.
Burada yasaklar yok öyle sıkı.
Geçen zaten öyle idim corona olduğumu düşündüm . Test yaparsın dedi. Yani öyle biri 😡

Burada yasaklar yok öyle sıkı.
Geçen zaten öyle idim corona olduğumu düşündüm . Test yaparsın dedi. Yani öyle biri 😡
Çalışıyorsanız mesai yapacağınızı söyleyin o zaman yada tek yaşıyorsunuz anladığım kadarıyla ailenizin geleceğini söyleyin hafta sonu

Ay sinirlerim bozuldu bu nasıl bi insan. İşim çıktı deyin sorduğunda da oldukça özel ve önemli paylaşmak istemiyorum ailevi bir durum falan deyin. Açıklama yapmak zorunda değilsiniz. Biraz zorlanacaksınız bu tavırlarına bakacak olursak ama sabredip soğuk bir ifade takınırsanız bir daha gelemez belki zorla götürttürecek değil ya oğulları götürsün bir zahmet. İnsan annesini başının üstünde taşır bunlar nasıl evlat anlamadım. 😡 Bunun oğlunu da boşverin bence olur da evlenirseniz falan rahat vermez net yani 😳

X