Begenilmemek

Lofeoush

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2016
36
4
Merhaba öncellikle ben yeni fikikler istedigim icin yine bir konu aciyorum elestiriye acigim konuyu soyle ozetleyeyim onceden cok disariya cikan gezen surekli iliskisi olan biriydim bakimima ozen gosterirdim ama suan oyle degil disariya cikmak istemiyorum aksam cikmak istiyorum ailem aksami sorun ediyor surekli depresyon halindeyim yasimdan daha kucuk seyler yapiyorum bazen farkina variyorum durduramiyorum kendimi cocuk gibi davraniyorum benim begendigim insanlarin beni begenmemesi durumuna o kadar alistim ki artik bir iliski isteyemez oldum arkadaslik kuramiyorum sevdigim kisinin sevdigi olmak nasil gercekten bilmiyorum birisiyle goruseceksem sanki kesip aticakmis gibi geliyor duzgun bir diksiyonum yok cogu lafi geveliyorum farkina varinca duzeltiyorum sonra unutuyorum hayatimda birisinin olmasini istiyorum artik ama ne yapmaliyim genel durumla ilgili goruslerinizi bekliyorum..

İletişim çok şeydir. Belki diksiyon kursuna gidebilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz. Özgüveninizin artmasında yardımcı olur. Bir de gerçekten kimse mükemmel değil, herkesin bir dünya kusuru var, bu kusurları göstereni var göstermemek için canhıraş çabalayanı var ama neticede var, böyle düşünürseniz kendinizi eksik ya da farklı görmezsiniz.

Neresinden tutulacak o kadar dert?
Her eksiğinizi de biliyorsunuz aslında ama bunun için hiç mi çabanız olmadı ?
Misal,kitap sürekli okurum ama hiç faydasını görmedim mi diyorsunuz?
Hiç işiniz olmadı mı yoksa kitaplarla.
Ayrıca niye şimdi depresyon hali?Ne oldu bu kadar her şeyi berbat eden
Sakın sevgilimden ayrıldım da bu hale geldim demeyin..

Neresinden tutulacak o kadar dert?
Her eksiğinizi de biliyorsunuz aslında ama bunun için hiç mi çabanız olmadı ?
Misal,kitap sürekli okurum ama hiç faydasını görmedim mi diyorsunuz?
Hiç işiniz olmadı mı yoksa kitaplarla.
Ayrıca niye şimdi depresyon hali?Ne oldu bu kadar her şeyi berbat eden
Sakın sevgilimden ayrıldım da bu hale geldim demeyin..
Sevgilim.olmuyor ki ayrilayim

Sevgilim.olmuyor ki ayrilayim
Ben de kaç aydır ay 3 kilo fazlam var diye hayıflanıp duruyordum.Aylardan sonra dank etti,ben o kiloyu vermek için hiçbir şey yapmıyorum ki anca şikayet ediyorum ve kendi görüntümden memnun değilim.
Bu durumda yapılması gerekeni yaptım,diyet,spor gitti bitti.
Aralıktan beri açtığınız konular da hep bu tarz,bir üyenin bile dediğini uygulasaydınız mutlaka bir yerinden başlamış olurdu değişim.

19 yaşındasın, ne ara eskiden bakımlıydın da şimdi bakımsız oldun, bir sürü ilişki yaşadın eskittin de yalnız kaldın? Çok çabuk tüketiyorsunuz her şeyi çoook...

Okul ne durumda okul? Okuyor musun, hazırlanıyor musun? Geleceğine yatırım için ne yapıyorsun şu an? Bırak süslenip püslenmeyi, gece çıkmayı, sevgiliyi falan. Bu yaşta geleceğini inşa ettin ettin, edemezsen öküzün biriyle evlenir ömür boyu onu çekersin ayakların üstünde duramadığın için.

19 yaşındasın, ne ara eskiden bakımlıydın da şimdi bakımsız oldun, bir sürü ilişki yaşadın eskittin de yalnız kaldın? Çok çabuk tüketiyorsunuz her şeyi çoook...

Okul ne durumda okul? Okuyor musun, hazırlanıyor musun? Geleceğine yatırım için ne yapıyorsun şu an? Bırak süslenip püslenmeyi, gece çıkmayı, sevgiliyi falan. Bu yaşta geleceğini inşa ettin ettin, edemezsen öküzün biriyle evlenir ömür boyu onu çekersin ayakların üstünde duramadığın için.
Geçen gün bir konu vardı ya, 16 yaşında uzun süreli ilişkisi olan :) Yeni nesil hızlı, sevgililik yaşı düşmüş, ayak uydurmamız lazım dönemin normali bu demek :)

Ya kalp kirmak istemiyorumda sizin hic o yasta iliskiniz olmadimi 16 demiyorum 19 -20 hic mi yani abartmayin lutfen
:) alınma ya, ben özellikle 16 yaşında olanı örnekledim. Yaşın gerçekten bunalıma girmek için, kendini bırakman için çok genç. Seninle yaşıt olan erkeklerin aklı 5 karış havada, biliyorsun erkekler daha geç olgunlaşır, kıymet bilmeye de sonradan başlarlar fark edilmemeyi kendi eksikliğin olarak görme, onların şuan ilgi alanları farklı

Geçen gün bir konu vardı ya, 16 yaşında uzun süreli ilişkisi olan :) Yeni nesil hızlı, sevgililik yaşı düşmüş, ayak uydurmamız lazım dönemin normali bu demek :)

Ya bizim de o yaşlarda sevgilimiz vardı ama eğleniyorduk, çocukça şeylerdi. Uzun süreli evlilik odaklı ilişkiler değildi. Bir hafta takılıp iki kez sinemaya gidip tenefüste okul bahçesinde turlayıp anlaşamadık deyip ayrılıyorduk. Basit, karşı cinsi tanıma, adapte olma amaçlı şeylerdi. Şimdikiler bir acayip.

Konu sahibi de sanki 35 yaşında kadın gibi, görmüş geçirmiş yaşanacak şeyleri yaşamış şimdi bakımsızlığından sevgilisizliğinden dem vuruyor. Yazık günah.

Ya kalp kirmak istemiyorumda sizin hic o yasta iliskiniz olmadimi 16 demiyorum 19 -20 hic mi yani abartmayin lutfen

16'da da oldu ilişkim 19'da da. Ama 19'umda bakımsızım, sevgilim yok, akşam çıkamıyorum diye dolanmıyordum ortalıkta. Çünkü o yaşta zaten okul için başka bir şehire gitmiş, yalnız yaşayan, okulla birlikte çalışan, yeni arkadaşlar edinen, yeni ortamlara giren, eve girip çıkma saatini kendi belirleyen genç bir kadındım.

Bu yaşta hayattan bezmişlik bunalım..Üstelik sorunlarda sevgilin olmaması akşam dışarı çıkamamak falan.Sanırsın 30 yaşına gelmiş çok sorunlar yaşamış bıkmış.Omzunda yükler olan koca koca insanlarmış tavrından sıyrılın.

İnsanın o yaşta kanı kaynar kıpır kıpır olur.sen herşeyi yaşamış tüketmiş bi moddasın.bi silkelen kendine gel.önceliğini okuluna ver bu yaşlar çok kıymetli kendini geliştirecek şeyler yap sonrası zaten kendiliğinden gelir

Bir ilişkiye değil mutlu olmaya çalışmak daha mantıklı diye düşünüyorum. Doğru insan diye bir tabir var. Onunla karşılaşmak ve mutlu olmak için, daha doğrusu senin için doğru insanın makul biri olması için kendini geliştirmekle başlamalısın. Okumak iyidir mesela. Bu yıllar bir daha bulunmuyor. Sonra sen karar vereceksin o doğru insana emin ol. Onlar seni seçmeyecek. Sen özenle inceleyeceksin.

Bu yaşta yaşadığın bu sıkkınlığı anormal bulmadım. Hayatında heyecan istiyor bu yaşlarda insan. Birisi sana aşık olsun sen de onu sev istemen de normal. Ama dediğim gibi bunu, buna odaklı olmaz kendini seversen daha kolay başarırsın

Yaşını söylemesen 26-27 sanırdım , 19 yaşındasın nedir acelen hayatın, bu günlerin tadını çıkar geri gelmeyecek çünkü .
24 yaşındayım 19 yaşımda ki halleri mi özlüyorum üni zamanları mı. Sen bunları yaşamak yerine gece dışarı çıkamıyorum , hiç sevgilim olmadı , kendime eskisi gibi bakmıyorum diyorsun.

Kendini iyi ifade edebilmek için çok kitap oku, birseyler yaz. Degersizlik bilincinden kurtul. Ozguven kazandiracak seyler yap. Bi de bu yaştaki tum duygular gecicidir. Bilinçaltına bu kotu duyguları yerlestirmedigin surece

X